🗺 Wersja systemu 0.112.6 Location, Location, Location

:world_map: Wersja systemu 0.112.6

Wszystkie zmiany i nowości opisaliśmy na blogu:

image

Proces aktualizacji aplikacji na bramce, krok po kroku

1. Pobieranie

2. Instalowanie

3. Restartowanie

4. Ponowne uruchomienie

Całość u nas zajmuje około 14 minut. Powodzenia :wave:

PS
W Google Play też już aktualizacja powinna być dostępna

Super, ciągle do przodu :+1:
Ps
Tyle tych aktualizacji że @jolka myli cyferki :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

dzięki, poprawione :slight_smile: chyba można to już nazwać tradycją :joy:

ps. albo może po prostu sprawdzamy, czy czytacie wszystko uważnie :wink:

Niestety, brak nowej wersji aplikacji na ten moment.

Według info z Google, sprawdzenie (automatyczne testy na dziesiątkach urządzeń) a następnie opublikowanie może potrwać nawet do 3 dni (tłumaczą to oczywiście koronawirusem)

Ale jutro wrzucimy na naszą stronę OTA apkę podpisaną tym samym kluczem, co w Google Play. Będzie można zaktualizować kliknięciem w link.

Aktualizacja zrobiona, na razie wszystko OK :clap:

Mam tylko pytanie czy to normalne, że po aktualizacja widoczna jest tylko historia od aktualizacji?
1

Zapis zdarzeń ma na dysk SSD jak niżej

Fajny ten filmik z zajawką demo/demo…
Moim zdaniem pokazać należy obsługę kamer. Dla wielu potencjalnych klientów to ważny aspekt.
Projekt wyróżnia obsługa komend głosowych. Ten atut traktował bym jako wytrych rynkowy. Taki haczyk na zwrócenie uwagi.

Super. Lokalizacja dodana. Teraz czas pomyśleć jeszcze o statusie połączenia WiFi, statusie baterii, stanie naładowania i można aplikacje HA z telefonu odinstalować. Oby tak dalej.
A tak na marginesie to co z tymi znikającymi użytkownikami na mapie jak są w strefie DOM? Jak to przywrócić?

W tej wersji HA doszły filtry po dacie w historii i logbooku oraz info kto wywołał zdarzenie.

Zmienił się format bazy danych, bo doszły dodatkowe pola. Teoretycznie wszystko powinno się skonwertować i poprawnie wyświetlać

Powinno już być :wink:

Mam problem z pobraniem aktualizacji. Na początku mam status “Pobieranie (mówi: Aktualizacja, pobieram)” a po dłuższej chwili pojawia się status: “Nieznany (mówi: Nie udało się pobrać aktualizacji)”. Do bramki mam podłączony pendrive i skonfigurowany pod bazę “SQL Lite”. “tmp” zawiera tylko 372K. Zajętość miejsca załączyłem w poniższym zrzucie.

1

2

3

4

Jednak coś jest nie tak, np. wybrałem zakres dwa dni przed aktualizacją 20-21 to wyskakuje:

U mnie już jest:

Może historia pisze się na nowo?

Tobie też po aktualizacji znikła historia ?

Jeszcze nie aktualizowałem. Nie robiłem również zapisu historii do zew. bazy. Nie mam potrzeby śledzenia zbyt wielu parametrów wiec to co zapisuje się między restartami bramki wystarcza. Bardziej poglądowo włączyłem zapis, dla informacji o skali poboru energii niektórych odbiorników w domu. Popełniony prze zemnie licznik energii nie zmieścił się w mojej rozdzielnicy. Więc leży sobie w warsztacie.

to raczej coś z siecią… python-owe pakiety do HA są dystrybuowane z repozytorium pip
czasami pomimo, że wersja jest już w repozytorium pip twierdzi że jej nie ma

jeżeli dalej jest problem to zrób z konsoli

pip install ais-dom

będziesz widział co się dzieje podczas instalacji

Przyłączam się do pytania :wink:

Miałem tak samo, dopiero za drugim razem poszło.

U mnie działa. Może masz ustawiony zbyt krótki czas przechowywania historii?

zerknij do tego wątku :slight_smile:

1 polubienie

Testujemy. Do tej pory używałem GPS Loggera. Byłem bardzo zadowolony. Od dzisiaj przełączyłem na AIS. Zobaczymy jak sobie radzi z geolokalizacją :slight_smile:

Oprócz tego można zrobić template i śledzić naładowanie baterii w telefonie.
Np. dwie automatyzacja ponżej 14% - Jolka mówi naładuj telefon
druga przy 100% - bateria naładowana, odłącz ładowarkę.

sensors.yaml

 - platform: template
  sensors:
    lenovo_k6_iron_battery:
      value_template: "{{ state_attr('device_tracker.mobile_ais_dom_swojeID', 'battery_level') }}"
      unit_of_measurement: '%'

device_tracker.mobile_ais_dom_swojeID = skopiowane ID aplikacji mobilnej z integracji mobile App.

image

automations.yaml

- id: '1595460425996'
  alias: Telefon Lenovo naładuj baterię
  description: ''
  trigger:
  - entity_id: sensor.lenovo_k6_iron_battery
    platform: state
    to: '16'
  - entity_id: sensor.lenovo_k6_iron_battery
    platform: state
    to: '14'
  condition: []
  action:
  - data:
      text: Naładuj telefon masz 16%.
    service: ais_ai_service.say_it

- id: '1595460507836'
  alias: Telefon Lenovo odłącz ładowarkę
  description: ''
  trigger:
  - entity_id: sensor.lenovo_k6_iron_battery
    platform: state
    to: '100'
  condition: []
  action:
  - data:
      text: Odłącz ładowarkę, telefon naładowany.
    service: ais_ai_service.say_it

Tylko będzie poprawka do aplikacji mobilnej - GPS Logger aktualizuje na bieżąco battery level. Aktualnie mam 55% a w AIS dalej jest 45% - zerknijcie proszę na to.

image

Aby geolokalizacja działała prawidłowo i nie było fałszywych wyjść z domu :wink: w person należy oprócz AIS dodać śledzenie komórki przez router.
Niestety z jednym urządzeniem śledzącym działa to w ten sposób że w domu gdy GPS głupieje zdarza się, że lokalizacja jest podawana kilka metrów za strefą dom. U mnie skutkuje to wyłączeniem wszystkich urządzeń i uzbrojeniem alarmu dlatego należy dodatkowo dodać drugie urządzenie śledzące najlepiej gdy telefon loguje się do wifi w domu.

image