馃摗 Aplikacja mobilna w wersji 1.4.2.GPS accuracy

Wydali艣my aplikacj臋 mobiln膮 w wersji 1.4.2.GPS accuracy

Zmiany:

1. Raportujemy lokalizacj臋 tylko jak nie ma po艂膮czenia WiFi - zak艂adamy, 偶e je偶eli jeste艣my po艂膮czeni po WiFi, to jeste艣my w strefie

image

1. Wy艣wietlamy i raportujemy (te偶 razem ze wsp贸艂rz臋dnymi) adres lokalizacji

1. Nie wysy艂amy lokalizacji o dok艂adno艣ci wi臋kszej ni偶 30 metr贸w
    Ale pokazujemy (na czerwono), 偶e mamy na telefonie aktualizacj臋 lokalizacji, kt贸ra nie jest dok艂adna.

Na tym przyk艂adzie jest 20 metr贸w (bo tak to testowali艣my), ale w rzeczywisto艣ci wysy艂amy do bramki, je偶eli dok艂adno艣膰 jest nie wi臋ksza ni偶 30 metr贸w.

1. Poprawki na awarie zaraportowane przez Google Play
    dzi臋ki za zg艂oszenia :heart: :slight_smile:

PS
w Google Play wersja wyjdzie prawdopodobnie jutro

Aplikacja podpisana tym samym kluczem, co w Google Play, jest ju偶 na naszym serwisie do aktualizacji:
https://powiedz.co/ota/

Testuj臋鈥 :slight_smile:

Pomysl fajny, dwie uwagi/pytania

1. Raportowanie jest wylaczone jesli jestem podlaczony do dowolnej sieci WiFi czy tylko wybranej/zdefiniowanej na bramce jako siec domowa? Wychodzi na to ze polaczenie z dowolna siecia WiFi wylacza raportowine lokalizacji, co wg mnie jest bledem.
  2. Jestem podpiety pod siec WiFi, Jolka pokazuje lokalizacje jako 鈥榥ieznany鈥.
    image

Na ten moment jest to dowolna sie膰 WiFi, z kt贸r膮 jeste艣 po艂膮czony. Je艣li jeste艣 po WiFi, to nie trzeba 艣ledzi膰 zmian lokalizacji, bo i tak daleko nie p贸jdziesz :wink:

Ale chyba rozumiemy, o czym my艣lisz i te偶 juz o tym my艣limy (jak to doprecyzowa膰鈥 HA pozwala na zdefiniowanie nazwy sieci, w kt贸rej dzia艂a instancja, 偶eby 艂膮czy膰 si臋 z ni膮 lokalnie). Chcemy to zautomatyzowa膰 - bramka wie, w jakiej jest sieci, apka mobilna te偶 wie, w jakiej jest sieci i 艂膮czy si臋 z bramk膮. Dogadaj膮 si臋, 偶e s膮 w tej samej sieci i po艂膮cz膮 si臋 偶e sob膮 bez tunelu.

Work in progress :wink:

To nie jest b艂膮d- w momencie, gdy 艂膮czysz si臋 z dowoln膮 sieci膮 WiFi, jest wysy艂ana aktualizacja lokalizacji. Dodatkowo- w momencie roz艂膮czenia z sieci膮 WiFi, te偶 jest wysy艂ana aktualizacja lokalizacji. Zak艂adamy, 偶e jak jeste艣 po艂膮czony z konkretn膮 sieci膮 WiFi, to jeste艣 ci膮gle w tej samej strefie, kt贸r膮 raportujemy do bramki w momencie, kiedy si臋 z ni膮 艂膮czysz. Nie ma sensu trzyma膰 w艂膮czonego GPSa, je艣li jeste艣 w jednym miejscu (kt贸re zosta艂o zaraportowane przy po艂膮czeniu z WiFi).

To ju偶 jest faktycznie b艂膮d. Wyloguj si臋, zaloguj i podepnij telefon do Twojego u偶ytkownika i wymu艣 wys艂anie raportu. Sprawd藕, czy jest OK i daj zna膰 :slight_smile: Jak si臋 nie uda, to @jolka napisze, co robi膰 dalej krok po kroku :slight_smile:

Tylko jeszcze sprawa raportowania stanu baterii. Je艣li GPS nie raportuje przy aktywnej sieci WiFi to nie przesy艂a te偶 stanu baterii.

Co jesli pojawie sie w zasiegu WiFi, ktore nie jest przypisane do zadnej strefy? Ponadto, wifi w autobusie / pociagu, to klasyczny przyklad sieci WiFi, ktora sie porusza :wink:

Co znaczy 鈥榳ymus wyslanie raportu鈥?
Wylogowalem sie w aplikacji mobilnej, zalogowalem jeszcze raz, wszedlem w menu 鈥榦soby鈥 i przypisalem telefon do mojego uzytkownika.
image

Lokalizacja nie jest wykrywana. Dla testow wylaczylem WiFi - nic nie pomaga. Sama apka laczy sie z bramka, bo stan baterii jest raportowany poprawnie. Lokalizacje sprawdzam zarowno po encji typu device_tracker jak i person.

Status wszelkich czujnik贸w, do kt贸rych masz dost臋p na urz膮dzeniu mobilnym, to osobna sprawa :slight_smile:

Czujnik贸w jest wi臋cej- odcisk palca (fingerprint), pomiar ruchu (accelerometer), 偶yroskop (gyro sensor), czujnik zbli偶eniowy (proximity sensor), barometr (barometer), czujnik geomagnetyczny (geomegnetic sensor, comapss), czujnik 艣wiat艂a (rgb light sensor), czujnik gest贸w (gesture sensor), czujnik Halla (Hall sensor)- to wszystko i wiele wi臋cej jest w telefonach i b臋dziemy to w przysz艂o艣ci wysy艂a膰 do brameczki :wink: (raportowanie czujnik贸w chcemy zrobi膰 osobnym tematem) ale na razie musimy zrobi膰 dobrze jedn膮 rzecz - wysy艂anie wsp贸艂rz臋dnych GPS. Na ten moment wiemy, 偶e komunikacja dzia艂a w miar臋 OK, testujemy ca艂y czas i pracujemy nad wykrywaniem zmian lokalizacji na urz膮dzeniach mobilnych.
Wiemy, 偶e ju偶 troch臋 to dzia艂a i prognozujemy, 偶e b臋dzie si臋 偶y艂o lepiej :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Nic :slight_smile:
opr贸cz tego, 偶e:

1. zaraportujemy lokalizacj臋 w momencie po艂膮czenia si臋 z t膮 sieci膮 WiFi
  2. wy艂膮czymy GPS, 偶eby nie z偶era艂 baterii (kiedy jeste艣 ci膮gle w tej samej sieci WiFi)
  3. zaraportujemy lokalizacj臋 w momencie roz艂膮czenia si臋 z sieci膮 WiFi
  4. i wtedy w艂膮czymy GPSa/艣ledzenie, bo nie jeste艣 ju偶 po艂膮czony z WiFi
    :wink:

Pisz膮c poprzedniego posta wiedzia艂am, 偶e pojawi si臋 temat poci膮gu czy busa czy auta z WiFi :wink: Oczywi艣cie wiemy r贸wie偶, 偶e tych 鈥榩rzypadk贸w鈥 jest wi臋cej, ale um贸wmy si臋 na pocz膮tek, 偶e najpierw ogarniemy wysy艂anie jednej lokalizacji i tym samym pewnie z 95% przypadk贸w a p贸藕niej b臋dziemy poprawia膰 i ulepsza膰 鈥榳yj膮tki鈥, czyli sytuacje mniej prawdopodobne, czyli tym samym rzadziej wyst臋puj膮ce :wink:

kliknij 鈥淩APORTUJ鈥 w powiadomieniu o lokalizacji (to wymusza wys艂anie aktualnej lokalizacji bezpo艣rednio do bramki w domu, bez wzgl臋du na to, czy by艂a zmiana lokalizacji).

Kurcze, ja w og贸le nie mam apki AIS na pasku powiadomie艅

A instalowa艂e艣/aktualizowa艂e艣 apk臋 na telefonie? W艂膮czy艂e艣 powiadomienia o lokalizacji?
Jak tak, to napisz, co zrobi艂e艣 i jak膮 masz wersj臋 systemu i na jakim telefonie - sprawdzimy co mo偶e by膰 nie tak.
Dobrej nocy :slight_smile:

Instalowa艂em przez adb install - r. Android 7.0, xiaomi redmi note 4x.
Co masz na my艣li przez w艂膮czenie powiadomien o lokalizacji?

@Celina, jakies pomysly?

Przejd藕 jeszcze raz przez opis z dokumentacji- tam s膮 screeny, gdzie si臋 w艂膮cza np raportowanie lokalizacji :wink:

1.4.4.WiFi.SCCA

kolejna wersja aplikacji mobilnej zosta艂a dodana w Google Play (wyjdzie prawdopodobnie ju偶 jutro)

4 zmiany/poprawki:

• fix na awari臋 - zg艂oszonie z oppo鈥 dzi臋ki :slight_smile:
  • poprawki w wykrywaniu zmian lokalizacji
  • po zmianie adresu bramki (przepi臋cie si臋 na inn膮) czy艣cimy ca艂kowicie wszystkie dane z aplikacji (WebStorage.getInstance().deleteAllData()). To raczej co艣 co tylko my wewn臋trznie zauwa偶ymy bo trzeba b臋dzie si臋 logowa膰 ponownie po zmianie adresu/identyfikatora bramki w aplikacji.
  • automatyczne prze艂膮czanie z tunelu na dost臋p lokalny w zale偶no艣ci od tego czy mamy po艂膮czenie z bramk膮 lokalne czy nie. Pomys艂 kiedy艣 zglosi艂 @Cino111 - dzi臋ki / 鈥淎I-Speaker S艂ucham Ci臋鈥 to nie tylko reklamowe has艂o :wink:

w momencie gdy aplikacjia mobilna gubi/roz艂膮cza si臋 z wifi

aplikacja automatycznie sprawdza po艂膮czenie i przechodzi na tunel

3 polubienia

jednak Google Play si臋 鈥渞ozkr臋ci艂鈥 i ju偶 opublikowa艂 :slight_smile:

1 polubienie

No teraz to klasa. Nawet sekunda nie mija a mam po艂膮czenie z Bramk膮. Rewelacja. Bardzo za t臋 zmian臋 Wam dzi臋kuj臋.

2 polubienia

Tak偶e pochwalam ten znacznie szybszy dost臋p do bramki z domu.

Je艣li chodzi o apk臋 [1.4.2.GPS accuracy] i [ 1.4.4.WiFi.SCCA]to dzisiejsze testy wypad艂y duuu偶o lepiej ni偶 w poprzedniej wersji :slight_smile: Jeszcze ma艂e doszlifowanie i Jolka b臋dzie tak dobra jak GPS Logger :-)))))

1 polubienie

Mea culpa, az mi wstyd. Pomoglo, smiga jak nalezy :slight_smile:
Ale teraz mam inny przypadek - Xiaomi Redmi 3s, Android 6.0:

• brak urzadzenia w integracjach (dwa inne telefony sa wykryte a ten konkretny nie)
  • jako ze brak urzadzenia to oczywiscie brak info o lokalziacji i baterii
  • informacja AIS na pasku powiadomien - wykryte: 17, wyslane: 0, WiFi

Jesli wylacze WiFi to nic sie nie zmienia, nadal brak urzadzenia w integracji, brak encji do raportowania lokalizacji oraz baterii.
Mam najnowsza wersje AIS na Androida (instalowane dzisiaj wieczorem) z Google Play.

wyloguj si臋 z Asystenta domowego i zaloguj ponownie