📡 Aplikacja mobilna w wersji 1.4.2.GPS accuracy

Zrobilem to, nawet wiecej niz raz. Bez zmian. Jak klikam przycisk ‘Raportuj’ na pasku powiadomien, to licznik ‘Wykryto’ sie zwieksza, ale ‘wyslane’ wciaz 0.
Aha - bez wzgledu na to czy mam WiFi czy nie, to widnieje test WiFi obok wykryto/wyslane. Ale tak samo wyglada sytuacja na innych telefonach, tam gdzie raportowanie lokalizacji dziala poprawnie. Troche to mylace, zakladalbym ze WiFi powinno sie wyswietlac tylko gdy jestem podpiety pod WiFi.

Pomijajac temat z niedzialajaca aplikacje na jednym z telefonow, jest jeszcze drugi problem - nieprawidlowe przypisanie do stref:

  • dwa telefony, obydwie z apka AIS w jednej lokalizacji
  • wyswietlane na mapie obok siebie, w zasiegu lokalizacji dom
  • status encji - jedna wyswietla lokalizacje ‘w domu’, druga wyswietla dokladny adres (zgodny z lokalizacja domowa)

Zrzut ekranu pokazujacy lokalizacje telefonow. Niebieskie urzadzenie ma prawidlowo rozpoznana strefe. Temat jest losowy, tzn wszyscy domownicy sa w domu, dla dowolnego urzadzenia Jolka czasami pokazuje status ‘w domu’ a czasami adres (za kazdym razem poprawny, wiec nie ma problemu z tym, ze telefon ‘wirtualnie’ gdzies wedruje)

Zrzut ekranu pokazujacy lokalizacje strefy dom

Ja też mam identyczny problem, czyli brak encji device_tracker telefonu w aplikacji.
Telefon Huawei MYA-L41 android 6.0
Wersja aplikacji 1.4.5

A status baterii Ci sie raportuje?

Faktycznie tu jest błąd. Poprawimy to w kolejnej aktualizacji. Będziemy raportować tylko współrzędne GPS żeby prawidłowo rozpoznawać strefę. Adres to będzie osobny sensor (tak jak bateria).

To dziwne - nie bardzo jesteśmy w stanie to odtworzyć. Wygląda na to że podczas autoryzacji aplikacji mobilnej coś się dzieje nie tak:

Postaramy się to sprawdzić.
Na początek zobacz czy jesteś w stanie połączyć się telefonem z naszym demo

url: https://demo.ai-speaker.com
login: demo
hasło: demo

Czy po zalogowaniu się z tego telefonu pojawi się on w mobilnych integracjach i będzie
raportował lokalizację do demo?

Jeżeli tak to może coś jest nie tak z integracją mobilną na bramce - może usuń i dodaj ponownie integracje mobilną - żeby dodać ponownie wystarczy wylogować się i zalogować ponownie z telefonu.

Jeżeli nie będzie działało też na demo, to coś z apką na telefonie, chyba pisałeś gdzieś, że instalujesz apk po adb, czy wiesz jak sprawdzić logi logcat-em? Zrób tak:

  1. uruchom apke na telefonie
  2. połącz się po adb (adb connect ip:5555 albo po usb)
  3. włącz zapis logów do pliku
adb logcat >> log.txt
  1. wyloguj się z Asystenta domowego i zaloguj ponownie
  2. wyślij nam log.txt na info@sviete.pl

Usuwalem integracje na bramce, nie pomoglo. Reszte pomyslow (polaczenie z demo oraz zebranie logow) zrobie po poludniu - musze zabrac corce telefon :slight_smile:

1 polubienie

Ok, wykonalem reszte zaleconych testow. Brak sukcesu, zarowno na bramce w wersji demo jak i na mojej bramce, w obyduw przypadkach kilkukrotnie robilem logout/login.
Jak zostalo uzgodnione, wyslalem logi na info@sviete.pl. Oczywiscie w mailu wkleilem link do naszej dyskusji, zeby bylo Wam latwiej zapoznac sie z historia problemu :slight_smile:

testy na Android 10.

PS
Jak by ktoś pytał, to w całej Środzie Śląskiej nie ma zasilacza 48V do kamery PoE :wink:

4 polubienia

A ja myślałem, że to tylko u mnie na starym androidzie 7 Jolka ma zacinki tak jak meldowałem w mailach na support :wink:
Ta trasa do MediaExpert to tak na szagę jak to się w Wielkopolsce mówi :wink: Brakuje trochę punktów. Jednak na razie GPSLogger wygrywa w starciu z Jolką :slight_smile:

Niestety nie raportuje. :frowning:

Czyli taka sama sytuacja, jak u mnie. Ja sciagnalem logi i wyslalem do supportu Jolki, zobaczymy co powiedza.

W częstotliwości logowania pozycji zdecydowanie pomaga uruchomiona nawigacja GoogleMaps. Poniżej trasa “wg Jolki” (po lewej) i “wg Jolki z włączoną nawigacją” (po prawej).
image

A tak to tłumaczą w API Androida:

Pytanie - co chcemy osiągnąć tym monitoringiem?

  1. śledzić i logować każdy ruch użytkownika
  2. czy po prostu wykryć, że jest w określonej strefie

PS: w pierwszym przypadku skończy się to wyłączaniem logowania lub masą postów typu: “AIS-Dom drenuje mi baterie”

Co ile czasu orientacyjnie dostajemy dane?
Z tego co zaobserwowałem większość przypadków użycia polega na:

  • otwarciu/zamknięciu bramy
  • wyłączeniu/włączeniu alarmu
  • wyłączeniu/włączeniu ogrzewania/klimatyzacji
  • itp.

Trudniejszym triggerem jest powrót do domu, przejazd przez 1-2 a może 3 strefy i wtedy uznanie, że użytkownik wraca do domu, a nie tylko przejeżdża w okolicy, stąd pewnie potrzeba częstego próbkowania. A może jakaś opcja konfigurowalności tego czasu? :slight_smile:

jest to faktycznie jakieś rozwiązanie… wprawdzie chcieliśmy uniknąć podawania większej ilości parametrów i robienia z tej aplikacji NewGPSLogger :wink: ale może jednak trzeba będzie to dodać - zgłoszenie poszło do rozpatrzenia :slight_smile:

Prawda- moja dzisiejsza trasa, na której pięknie widać, kiedy wracając wyłączyłam nawigację i już później prostsza kreska :wink:

Hmm ja nie włączam Google Maps a GPSLogger śledzi bardzo dobrze :slight_smile:

Taka ciekawostka (zgloszona juz do serwisu Jolki) - na urzadzeniach z Android 6, na ktorych nie dziala mi integracja aplikacji AIS Dom, zainstalowalem aplikacje Home Assistant. Po zalogowaniu sie apka HA do Jolki, pojawila sie integracja, pojawily sie encje typu device_tracker.
No ale integracja z poziomu aplikacji AIS wciaz nie dziala, wiec nie ma lokalizacji, powiadomien mob_notify() etc

Dla zainteresowanych - serwis Jolki wykryl problem i znalazl rozwiazanie :slight_smile: Na powiedz.co/ota jest nowa wersja (1.4.8), ktora wydaje sie dzialac. Przynajmniej u mnie zaczela dzialac integracja na tablecie z Android 6.0. Jest lokalizacja i info o baterii.

Natomiast nie dziala mob_notify() :frowning: Problem zgloszony mailowo do serwisu

Stary temat, ale może to się jeszcze komuś przyda, rozwiązanie to zainstalować HomeAsistant app na telefon i znajduje stan baterii na Huawei.