Aplikacja AIS nie włącza się

U mnie po aktualizacji telefonu Samsung s21 ultra aplikacja nie chce sie włączyć. Tez tak macie?

Edit: po przeinstalowaniu juz dziala

U mnie identyczna sytuacja. Po przeinstalowaniu działa ale… Nie mogę włączyć
(…) - > funkcje panelu sterowania.

Wtedy aplikacja się zawiesza /wyłącza.

Poco f2 pro / android 12


W zaawansowane rowniez nic nie działa

To nie jest problem z aktualizacjami Waszych smartfonów, tylko nie testowaną aktualizacją wydaną na sklep Play. Oczywiście AI-Speaker milczy w tym temacie. U mnie noe da się wpisać adresu i żąda uprawnień roota, do tego cały czas adres 127.0.0.1. Ja wróciłem do wersji 2. 4.1 i jest ok.

2 polubienia

Dzięki za info. Teraz tez wróciłem do starszej wersji i jest ok. Zauważyłem ze teraz trzeba wracac wszedzie do poprzednich wydań aby wszystko działało. Jak z Nikodema do Maja a teraz tto i nawet aplikacje :grin:

1 polubienie

Skąd masz wcześniejsza wersję? :slight_smile: szukałem a nie znalazłem. Podeślesz źródło?

Edit: znalazłem tu: https://m.apkpure.com/pl/ais-dom/pl.sviete.dom/download/182-APK-c2d0a70ab1d5f74fd1d6ebd54261b51d?from=versions%2Fversion

tak, dokładnie, z apkpure, pozdrawiam

U mnie aplikacja działała, ale włączenie funkcji mobilnych od razu ją restartowało. Po reinstalacji resetuje się przy próbie włączenia. Wgrałem tymczasowo aplikację AIS MOB i ta działa.

Pozdrawiam
Tomek

U mnie AIS dom nie raportuje stanu tabletu.
Brak info o baterii itd. w ogóle nie widać go w liście urządzeń.
Do tego mam drobną sugestie.
@jolka gdyby aplikacja przedstawiała się w systemie jako launcher zbędne by były aplikacje typu fullykiosk itp :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

U mnie aplikacja już się instaluje, daje się uruchomić na telefonie, łącznie z możliwością włączenia lokalizacji etc. Ale nie wysyła statusów (nawet po ręcznym wyzwoleniu). W logu bramki mam:

Logger: homeassistant.components.websocket_api.http.connection
Source: components/websocket_api/connection.py:104
Integration: Home Assistant WebSocket API (documentation, issues)
First occurred: 15:41:27 (6 occurrences)
Last logged: 22:34:43

  • [2635966712] Error handling message: Entity ID s20 is an invalid entity ID for dictionary value @ data[‘device_trackers’]. Got [‘s20’] (invalid_format) from 2a00:f41:1c95:f705:3004:df7d:8a6d:xxxx (Mozilla/5.0 (Linux; Android 13; SM-G781B Build/TP1A.220624.014; wv) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Version/4.0 Chrome/108.0.5359.128 Mobile Safari/537.36)
  • [2604395632] Error handling message: invalid url for dictionary value @ data[‘external_url’]. Got ’ https://dom-xxxxxxxxxxx.paczka.pro:8123’ (invalid_format) from 192.168.xx.xx (Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/108.0.0.0 Safari/537.36 Edg/108.0.1462.54)

Ktoś podpowie co robię nie tak? Encji dla telefonu (lokalizacji i baterii system nie utworzył) (nie ma integracji Aplikacja mobilna, ale tej nie mogę dodać z poziomu bramki. Powinna ją utworzyć / zainstalować aplikacja mobilna a tego nie robi).

Pozdrawiam
Tomek

U mnie jest taki błąd.
Android: 12

Potwierdzam, mam podobnie Randomi Note 11

Też od dłuższego czasu nie chce się zaktualizować (Mi Note 10 Lite, android 11), ale ponieważ działa to nie próbuję odinstalować i nowej instalacji…

Odświeże temat, bo po zmianie telefonu z Android 13 aplikacja się nie instaluje. Na innych telefonach jest błąd aktualizacji. @Celina może coś podpowie co się dzieje z aplikacją, lub skąd oprócz Sklep Google Play można pobrać działającą apkę na telefon Android?

1 polubienie

Kolego @Szamotuly2004 dziękuję za odpowiedź, ale aplikacja, którą wskazałeś to panel instalowany na bramce. Mi chodzi o aplikację instalowaną jako klient na urządzenia mobilne czyli telefon. Obecna aplikacja, którą mam od paru lat, przestała się teraz aktualizować, a przy próbie ręcznej aktualizacji występuje błąd. Dlatego moje pytanie tu, gdzie jest nasza kopalnia wiedzy.

Ja się jednak pokusiłem o odinstalowanie i instalację od nowa… Przeszła, ale teraz nie działa mi lokalizowanie telefonu :-/
Ma ktoś pomysł co trzeba by zrobić żeby lokalizowanie się poprawnie odświeżało? Próbowałem już usunięcia integracji i ponowne dodanie - niby niby pokazało, że przed chwilą się odświeżyła, ale byłem w domu (tak cały czas pokazywało) i jak pojechałem do pracy, to nadal wskazywało, że jestem w domu…

Ostatnia najlepiej dzialajaca aplikacja

Na ich Ota czy Github są wszystkie aplikacje jakie wydali np na zegarki czy telefony z androidem czy ios a nie tylko aplikacje na bramkę

Tak tylko ostatnia aplikacja z grudnia nie wysyla lokalizacji