Tagi NFC od AI-Speaker

Cześć i czołem :slight_smile:

Ostatnio testowaliśmy wszelkie dostępne karty, naklejki i breloczki z NFC i zdecydowaliśmy się na taki oto model, więc jak macie jakiegoś wolnego piątaka :wink: to można go wymienić na takie cudo :wink:

2020-10-29

W środku (a właściwie z tyłu) wygląda to tak

NFC TAG od AI-Speaker to:

  • naklejka żywiczna z chipem NFC

  • pojemność chipa: 144 bajty

  • możliwość wielokrotnego programowania (tag jest odblokowany)

  • rozmiar naklejki: 30mm x 30mm (średnica chipa to 25mm)

Do programowania taga polecamy aplikację NFC Tools (można ją za darmo pobrać z Google Play)

Do odczytywnia oczywiście AIS Dom :wink:

Jak to działa, pokazujemy tutaj

a kupić możecie oczywiście na Allegro

https://allegro.pl/oferta/nfc-tag-naklejka-wypukla-ai-speaker-9864469269

PS. I jeszcze jedna, myślę że ważna rzecz- naklejki są made in Poland :poland: :slight_smile:

6 polubień

Czy do takiego taga można przypisać identyfikator bramki wraz z danymi logowania ? Że po przyłożeniu zaloguje do bramki

Identyfikator bramki oczywiście możesz zapisać, ale danych do logowania nie.

A czy można na jednym tagu zapisać dwie komendy: 1. włącz coś i 2. wyłącz coś?
Rzecz jasna przyłożenie 1. włącza, przyłożenie 2. wyłącza itd.
Radek

Dodali teraz komendę przełącz, lekkie jest odpowiednikiem toogle. Ale to ‘coś’ to będzie ten sam przelacznik.

Na razie beta…
obraz

1 polubienie

Dzięki - super o to mi chodziło. Proste i działa. Jeden tag - zamiast dwóch.

Gdyby ktoś preferował bardziej na okrągło :wink:
Jedna naklejka kosztuje 5 PLN.

to zapraszam tutaj:

1 polubienie

Cześć
Ostatnio zacząłem się bawić NFC TAGami. Najpierw na próbę skanowałem kartę płatniczą, wszystko działało elegancko. W konfiguracji/TAGi było widać że tag jest skanowany, automatyzacje zrobiłem w node -red i fajnie to działało. W kieszeni kurtki miałem kartę i podchodząc do furtki przyłożyłem telefon do kieszeni i elektro zaczep puszczał, ogólnie rewelacja i wygoda. Zachęcony tą funkcjonalnością stwierdziłem że zakupie kilka naklejek od AIS bo naprawdę są ładne i jedną z nich nakleję na słupek przy furtce ( pomyślałem taka ładna naklejka przy furtce, czad :wink: ). Niestety nie doczytałem wszystkiego co pisaliście o TAGach i sie zdziwiłem jak sie okazało że przy pomocy tych TAGów jolkowych tak naprawdę można wykonać tylko komendę, nie zgłaszają sie też one w konfiguracja/tag ani w serwisie tag_scanned, jakby nigdy nie były skanowane. Funkcjonalność niby ta sama tylko że teraz wszyscy w domu wiedzą że otwieram przy pomocy telefonu furtkę bo jolka radośnie o tym informuje. I tak się zastanawiam czy da sie tak zaprogramować te tajgi ze by były odczytywane przez bramkę po ID przez tag_scanned ewentualnie jak nie to jak wyłączyć te komunikaty ( ok, otwieram furtka, lub ok przełączam światło na tarasie itd). Oczywiście nie chciał bym wyłączać wszystkich tylko te związane z NFC TAGami od AIS.
BA

Coś mi się wydaje, że nie zapoznałeś się z dokumentacją:

Wszystko doczytałem. Karta płatnicza dokładnie tak działa, natomiast naklejki które przyszły po zeskanowaniu aplikacja AIS w telefonie mówi że są puste . Po zaprogramowaniu ciągu znaków do naklejki aplikacja je wysyla do jolki a jolka się odzywa że nie rozumie tego a w tag_scanned cisza. Dopiero jak do naklejki się zaprogramuje komendę włącz albo przełącz np korytarz to wtedy działa. Tak jakby aplikacja wysyłała do jolki komendę a nie id taga

A dodałeś go do systemu identyfikator - TAG? Używam naklejki do wyłączania monitora i automatyzacja działa bez zbędnego gadania.

alias: Monitor warsztat
description: ''
trigger:
  - platform: tag
    tag_id: '96:B8:BF:2B'
condition: []
action:
  - type: toggle
    device_id: c427d8f8283c11ebbee24374525848c4
    entity_id: switch.gniazdo_sp111_2
    domain: switch
mode: single

Spróbuj zamiast tekstu wysłać coś takiego:

1 polubienie

Cezary.K - Testowałem to wczoraj na wszystkie sposoby i jak nie ma wpisanego tekstu, ba nawet jak jest fabrycznie nowy to po zeskanowaniu na ekranie telefonu wyświetla sie biała karta z informacja “Tag Pusty” i do jolki nic nie jest przesyłane. Dziwne ale spędziłem nad tym wczoraj sporo czasu i tak to działa, natomiast jak bawię sie kartami płatniczymi to nie ma problemu wszystko działa jak należy. W node-red ustawia sie jednego noda który nasłuchuje w tym przypadku tag.scanned i nic cisza, a karty sie zgłaszają aż miło, zresztą w konfiguracji tez nie wyświetla że został zeskanowany obojętnie czy wpisany jest tekst czy ID . Na moje to gdzieś haczy sie na poziomie aplikacji w telefonie, bo jak przykładam kartę to jest animacja że wysyła ID, jak przykładam naklejkę to jest animacja jak wysyła zapisany tekst, a jak jest pusty to wyświetla że pusty i nie ma żadnej animacji że coś wysyła. Sprawdzę to co Stravi zaproponował.

Stravi- jak wrócę do domu to spróbuję, zobaczymy czy zadziała.

Wróciłem, zrobiłem jak poradziłeś i oczywiście zadziałało. Wielkie dzięki za pomoc :blush:
Problem rozwiązany.

1 polubienie