Aplikacja mobilna w wersji 1.6.0 NFC+

Ad. 1
Konfiguracja->Logi
oraz
pm2 logs

Ad. 2
Tak, kolejnosc akcji nie powinna miec wplywu na to czy wykonaja sie poprawnie. A juz na pewno nie takie proste wywolania jak wlacz swiatlo i powiedz tekst. Tekst tez nie powinien wplywac na to czy telefon czyta polecenie czy tez nie.

  1. nic się nie pojawia nawet w konsoli gdy przykładam karty nic się nie pojawia jedynie co to slychac że bramka wypowiada hasła a mój poco x3 milczy
    2 . mimo iż na filmiku to się udało to u mnie telefon nie chce gadać https://youtu.be/nzRBeRZZX7Q?t=52 (chyba że to w tle to bramka gada za każdym razem)

Próbuję stworzyć automatyzację z użyciem skanu tag jako wyzwalacza. Niby prosta sprawa.
Dodałem brelok przez konfiguracja > zarządzanie tagami > dodanie taga przez + nowy tag. Identyfikator wygenerowany z automatu i przy pomocy NFC Tools zapisany do breloka.
Automatyzacja dla przełączenia urządzenia nie działa. Wykonałem ją zarówno dla nowszej wersji
obraz gdzie tag jest wyzwalaczem, jak i przez dodanie zdarzenia tag_scanned z określonym tag_id.
Telefonem z aplikacją w wersji 1.7.6 CAM tag skanowany pomyślnie z widocznym ID taga na ekranie w momencie odczytu.
Kompletny brak reakcji w automatyzacji. Instrukcje dla NFC są porozrzucane i nie nadążają za zmianami. Proszę o pomoc.
Jak odczytać tag_id? Czy można go zapisać w tagu?
EDIT
Problem jest prawdopodobnie w brelokach, które nabyłem. Testy z kartą płatniczą zdane pomyślnie.
Instrukcja i tak by się przydała. Nie jest oczywistym format tag_id. Wielkie, małe litery czy znaki :.