Aplikacja na Andka i 2 bramki

Czy byłaby możliwość aby aplikacja pamiętała bramki do których się połączyłem i można było wybierać je z listy, gdy chce się pomiędzy nimi przełączyć?
Teraz Kreator, Skan NFC i Zdjęcie kodu nie są zbyt wygodne przy przełączaniu się. Chyba, że można inaczej, łatwiej, ale ja tego nie widzę?

Tylko tak jak piszesz. Sugerowałem to samo co Ty swego czasu do @Celina - przyznała mi rację więc może kiedyś… :slightly_smiling_face:

Możesz zainstalować sobie aplikacje typu wirtualna maszyna czy tam klonowanie aplikacji i mieć 2 razy apke Ais dom i na każdej do innej bramki zalogowany

Serio? Wolę skanować i poczekać, bo skoro @Celina też tę niedogodność zauważyła to może…

@Goral64 też tak myślę. Za chwilę dojdzie Pro i ludzie będą mieć dwie bramki, etc…:slightly_smiling_face:

Pokonałeś klopoty z łączeniem bramek?

A słuchaj - jak Ci działa z AIS lokalna Supla? 100% niezawodności czy są jakieś zacięcia?

Łączenie 2 bramek mostem służy po to, aby na jednej wybranej bramce ( logicznym jest dev3) mieć wszystkie encje z branki drugiej, wiec nie potrzebujesz 2 aplikacji.

1 polubienie

Pod warunkiem, że to łączenie zadziała. A niestety jeszcze nie znalazłem zaklęcia, którym mógłbym to uczynić. Przenienosłem urządzenia AIS i ZigBee na DEV3 bo nijak nie mogłem nimi sterować na DEV3 jak były na DEV1. Teraz od dłuższego czasu walczę z integracją z Supla na DEV3 i chyba pozapominałem części zaklęcia…

Czołem. Pozwalam sobie „ożywić temat” bo właśnie stanąłem przed takim problem: jeden telefon i dwie bramki (dwóch właścicieli) w dwóch lokalizacjach. Jak dobrze rozumiem, chcąc raportować obu bramkom np. swoją lokalizację, muszę aplikację (MOB) mieć zalogowaną do obu; zatem jedynym rozwiązaniem jest sklonowanie aplikacji? Z góry dziękuję za wyrozumiałość dla początkującego :slight_smile:

Dzięki za odpowiedź. Znam ten opis, ale chyba nie pasuje on do mojego scenariusza (?). Nie chcę łączyć bramek, gdyż pracują w dwóch, niezwiązanych ze sobą lokalizacjach. Jedynie szukam prostego sposobu równoczesnego udostępniania im danych z czujników telefonu (lokalizacja)… Krótko mówiąc: żeby jedna aplikacja otwierała dwie bramy dwóch domów bez ciągłego przelogowywania się.

Chyba, że moja osobista bramka, do której jestem na stałe zalogowany w aplikacji, przekazywałaby drugiej bramce wyłącznie dane encji person. Hmm… :thinking:

Tak jak sam napisałeś jedno rozwiązanie to klonowanie appki lub jedna instancja na appce AIS, a druga na appce HA.
Druga opcja z przekazywaniem po mqtt encji person jak najbardziej możliwe tylko jakoś tak nie mam przekonania do wystawiania mqtt na zewnątrz, trzeba by to dobrze zabezpieczyć.

1 polubienie

Tak, to chyba najlepsze rozwiązanie. Lub dwie aplikacje od AiS: dom i mob. Dzięki za podpowiedź!

EDIT: …lub plugin do Taskera! Kiedyś z powodzeniem wykorzystywałem go do zdalnego ustawiania stanów encji :bulb:

Możesz też dodać token na głównej bramce i użyć platform: rest na drugiej

  - platform: rest
    resource: https://dom-xxxxxxxxxxxxxx.paczka.pro/api/states/person.sebastian
    headers:
      Authorization: !secret my_sensor_secret_token
    name: Sebastian
    value_template: '{{ value_json.state }}'
    scan_interval: 60

W ten sposób możesz “przenosić między bramkami” dowolną encję z ustalonym interwałem - ale czy to się nada do otwierania bramy to już osobna kwestia :wink: - co 10 sekund powinno wystarczyć przy odpowiednio dużym promieniu dla lokalizacji.

3 polubienia

Świetny pomysł! Dzięki! Powinno zadziałać. Jeszcze spróbuję z Taskerem, żeby nie generować zbędnego ruchu w sieci i co minutę nie męczyć bramek (choć być może im to nie przeszkadza) :slight_smile: