Client VPN na bramce

Hej. Mam jedną bramkę AIS w domu i chcę drugą postawić u żony w firmie , ale chcę mieć wszystko w jednej apce więc chcę je połączyć mostem mqtt. Przydałoby by sie połączyć bramkę w sklepie przez vpn z siecią domową. Mam postawiony serwer vpn na synology. Czy da się na bramce zainstalować klienta np openVPN?

W skrócie pobierasz apke klienta np. na usb i podłączasz do bramki i instalujesz jak zwykła apke na androidzie czy to przy pomocy ich pilota czy przy pomocy myszki i klawiatury podłączanej do bramki i potem ją uruchamiasz na bramce

To na bramce można instalować apk androidowe? No jeżeli tak zadziala to petarda. Myślałem, że raczej na linuxie trzeba instalować.

Samo zainstalowanie aplikacji androidowej na bramce nie oznacza, że zadziała z pozostałymi składowymi systemu.

A tak sobie teraz myslę jak bramkę polacze vpn to moduły się do niej polaczą? Nie będzie ona wtedy w innej sieci niż moduły?

Nie wiem jak w AIS ale kilka HA można połączyć tym dodatkiem GitHub - custom-components/remote_homeassistant: Links multiple home-assistant instances together

1 polubienie

Tu opisujecie 2 rzeczy:

  1. VPN - czyli wirtuanlną prywatną podsieć
    jak zainstalujesz apk (android) do vpn to ona zrobi Ci prywatną wirtualną sieć - tunel do bramki
    mając tunel możesz się łączyć z innych klientów vpn które też mają dostęp do tego serwera VPN (który robi Ci tunel).
    Tu nie ma znaczenie czy klient to Linux, Android, Windows, iOS it… sieć działa taka samo
    image

  2. Łaczenie instancji
    jak już masz prywatną sieć zestawioną w której działają Twoje bramki to możesz myśleć o połączeniu instancji
    to możesz robić przez MQTT albo inne dowolne mechanizmy wymiany zdarzeń pomiędzy instancjami HA

PS
My tunelujemy tylko aplikację (to co działa na porcie 80).
ssh, mqtt, ftp… i inne usługi na bramce działają na innych portach i nie są zabezpieczone (nie wymagają logowania). Dlatego nie są dostępne zdalnie przez nasz tunel a tylko w sieci lokalnej.

@jolka czyli jak najlepiej proponujesz mi to połączyć? Docelowo chodzi o kilka bramek w różnych lokalizacjach działających lokalnie, ale mqtt połączone ze sobą mostem, aby działała jedna apka na telefon

Wgraj sobie VirtualXpose używam na telefonie dubluje aplikację