Narzędzia Deweloperskie Android

Problem początkującego… Nie mogę znaleźć sposobu żeby połączyć się laptopem z zakładką Android w mojej bramce. Walcze z tym kilka dni ale już nie wiem gdzie szukać.

Mam otwarty szyfrowany tunel ale przez niego jest taki sam błąd tylko że inny serwer nie odpowiada. Czy ja coś namieszałem w ustawieniach czy po prostu przestała działać ta usługa? Wprowadziłem stałe IP dla bramki i chyba od tego momentu przestało to działać. Wróciłem na automatyczny adres ale problem nie zniknął, próbowałem też innej przeglądarki i dalej to samo… Pomocy!

A czy na bramce masz uruchomiony “Android Device Screen / AIS Screen Stream”?
W “Narzędziach deweloperskich” w zakładce “Android” powinna się wyświetlać strona: http://IP_BRAMKI:9966

Przy wchodzeniu przez szyfrowany tunel wyskakuje mi ta informacja. Powinienem kliknąć w ten link i powinno śmigać tak jak jest to w przypadku zakładek Konsola i Menadżer. W zakładce Android po kliknięciu w link z moim IP również mi wyskakuje informacja że serwer nie odpowiada

Idąc za dokumentacją:

Musisz mieć włączony dostęp do bramki po ADB, czyli włączyć opcje programisty w Android i pozwolić innemu urządzeniu na dostęp:

Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją ale nie uskoczył mi komunikat na bramce o zezwoleniu na debugowanie USB.
Po wpisaniu w konsoli komend z instrukcji wyskoczyło mi na końcu adb device offline i dodatkowo zakładka TERMINAL przestała mi odpowiadać.

A czy ta zakładka będzie mi bardzo potrzebna w przyszłości? Jakie jest jej praktyczne zastosowanie? Pytam o zakładkę ANDROID oczywiście

To musisz sam ocenić, nie znam Twoich potrzeb, tym bardziej przyszłych.



Spróbuj zrobić tak:
Podłącz do bramki monitor (HDMI) i pilota :slight_smile:
Na ekranie wybierz ikonę Androida:


Potem Aplikacje:

dalej Zobacz wszystkie aplikacje:

potem AisScreenStream:

następnie Otwórz:

po otwarciu apki dajesz Ustawienia:

a w ustawieniach mniej więcej ma być tak:

potem w przeglądarce wchodzisz na stronę http://IP_Bramki:9966 lub w zakładkę Android Narzędzi deweloperskich na stronie bramki i powinno śmigać.
Nawigacja myszą w przeglądarce jest trochę upierdliwa :).

1 polubienie

Wiszę Ci :beer: ! W końcu załapało ale jeszcze ostatnie pytanie: Jak wyjdę z AisScreenStream to to połączenie automatycznie mi się wysypie i tak powinno być?

A jednak działa, coś źle popatrzyłem. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc i mam nadzieję że kolejne moje pytania na forum będą nieco ciekawsze :sweat_smile:

1 polubienie

Jak apka zatrzymana to nie działa stream, a jak sobie w tle chodzi to stream’uje :slight_smile: