­čô░ Aplikacja z dokumentacj─ů AI-Speaker - PWA

Dokumentacja AI-Speaker jest PWA (Progressive Web App / Post─Öpowa aplikacja webowa)

Czyli uruchamiana tak jak zwyk┼éa strona internetowa, ale umo┼╝liwiaj─ůca stworzenie wra┼╝enia dzia┼éania jak natywna aplikacja mobilna (lub aplikacja desktopowa).

Audyt strony z dokumentacj─ů

Instalacja strony z dokumentacj─ů

1. wchodzimy przegl─ůdark─ů na adres https://ai-speaker.com
  2. w pasku adresu klikamy ÔÇťplusikÔÇŁ
  3. instalujemy/dodajemy stron─Ö jak aplikacj─Ö

Uruchomienie

• po instalacji, strona z dokumentacj─ů powinna pojawi─ç si─Ö w aplikacjach w naszym systemie
    image

• i powinna dzia┼éa─ç w oknie przypominaj─ůcym aplikacj─Ö natywn─ů w systemie:

Korzy┼Ťci

• zwykle wygodniej jest otworzy─ç aplikacj─Ö poprzez klikni─Öcie ikony na ekranie startowym, ni┼╝ przez wpisywanie adresu w przegl─ůdarce
  • mo┼╝liwo┼Ť─ç zainstalowania aplikacji na 5 miliardach urz─ůdze┼ä :wink: (tyle jest na ┼Ťwiecie urz─ůdze┼ä pod┼é─ůczonych do sieci, kt├│re maj─ů przegl─ůdark─Ö)
  • dzia┼éa offline - nawet wtedy, gdy nie jeste┼Ťmy pod┼é─ůczeni do sieci
  • ┼éaduje si─Ö szybko (300% szybciej ni┼╝ strona webowa) nawet przy wolnych po┼é─ůczeniach typu 3G

Koncepcja i historia

2007

Koncepcje PWA opisa┼é po raz pierwszy podobno Steve Jobs w 2007 roku gdy przedstawi┼é wizjonerski pomys┼é aplikacji internetowych (podczas premiery iPhoneÔÇÖa), sami zobaczcie:

2015

W 2015 Google dodał tego typu aplikacje do Chrome

2018 - 2020

Alibaba/AliExpress, Forbes, Twitter, Uber i Asystent domowy :wink: maj─ů ju┼╝ aplikacj─Ö webowe PWA!

Microsoft wraz z Google pracuj─ů nad tym, ┼╝eby PWA by┼éy lepiej obs┼éugiwane w Windows, co pozwoli na instalowanie aplikacji Android (kt├│re mog─ů by─ç PWA) na Windows.
Wygl─ůda na to, ┼╝e te rozwi─ůzania mog─ů si─Ö upowszechni─ç bardziej i to ju┼╝ niebawemÔÇŽ po┼╝yjemy i zobaczymy.

2 polubienia

Dla zaspokojenia ciekawo┼Ťci, jakiej dystrybucji Linux u┼╝ywa SZ.P. araczkowski?

to SZ.P. Kolego :slight_smile: jest Mint https://linuxmint.com/
klon Ubuntu, kt├│ry jest klonem DebianaÔÇŽ zreszt─ů wszyscy w firmie mamy na laptopach i desktopach jakie┼Ť pochodne Debiana, nie ze wzgl─ůd├│w jaki┼Ť mocno dogmatycznych ale z bardzo pragmatycznych - ┼╝eby ┼╝y┼éo si─Ö ┼éatwiej :slight_smile:

Tak mnie zmyli┼é ten pasek nawigacji w pionie. Przez chwil─Ö mia┼éem t─Ö przyjemno┼Ť─ç zaczyna─ç przygod─Ö z Linuxem w mi─Ötowej wersji. Ale od chwili premiery Ubuntu 20.04 pokusi┼éo do jego zainstalowania i mi┼éo si─Ö na nim pracuje. Ale wci─ů┼╝ kusi aby powr├│ci─ç do Minta. Nawet ci─Ö┼╝ko wskaza─ç konkretny pow├│d t─Ösknoty. Pop prostu ma to co┼Ť i to chyba jest ergonomia, bo wi─Ökszych przewag nie zd─ů┼╝y┼éem pozna─ç.
Zach─Öcam wszystkich do poznania LinuxaÔÇŽ

Ja u┼╝ywam w Edgu co┼Ť podobnego :wink:
do tego ustawiłem autostart razem z uruchomieniem Windowsa, fajna sprawa bo od uruchomienia systemu pierwsze co widzę do Asystent domowy.

1 polubienie