Asystent domowy na własnym sprzęcie?

Witam

Zainteresowałem się własnie ostatnio tym wszystkim o czym możemy mówić jako “inteligentny dom” :slight_smile: przez zakup na początek sonoffów basic i POW.
Oglądając na YT różne tutoriale - rozwiązania zacząłem testować na virtualboxie na początku domoticza później Home Asistant przez którego własnie natrafiłem na Asystenta domowego.
Niestety jestem na razie na etapie czytania, oglądania i uczenia się posiłkując się własnie virtualboxem i dopasowywania testowanych rozwiązań do moich umiejętności.
Asystent domowy zaciekawił mnie przez swoją platformę sprzętową.
I od razu przechodzę do pytania głównego, czy jest możliwość zainstalowania Waszego rozwiązania np na swoim sprzęcie do testów.

Posiadam AndroidTv Box K1 Pro, który chwilowo leży sobie nieużywany - jego funkcjonalność całkowicie przejął już nowy TV.

Sprzętowo skrzynki są podobne, kwestia chyba softu który w nich siedzi. Może mógłby posłużyć do testów przed końcowym wyborem rozwiązania.

Oto jego parametry:

łączność Bluetooth 4.1
łatwe parowanie z większością urządzeń bluetooth

marka: MECOOL
Model: KI PRO
typ: TV Box
System: Android 7.1
procesor: Amlogic S905D
PROCESOR: Cortex A53
rdzeń: Quad Core
GPU: Mali-450
RAM: 2G RAM
RAM Typu: DDR4
ROM: 16G ROM
Max. Rozszerzony Pojemność: 32G
maksymalna Zewnętrzne Dyski Twarde Pojemność: 32 GB
TV Box Funkcje: 5.1 Wyjście Dźwięku Przestrzennego, 5G WiFi

dekoder Format: H.265
format wideo: ASF, AVI, DAT, FLV, ISO, MKV, MPEG, MPG, RM, RMVB, TS, VOB, WMV
format Audio: AAC, APE, DDP, FLAC, HD, MP3, OGG, TrueHD, WAV, WMA
zdjęcia w Formacie: BMP, JPEG, PNG, TIFF
wsparcie 5.1 Surround Sound Wyjście: tak

5G WiFi: tak
Bluetooth: Bluetooth 4.1

nie zagłębiając się w aspekt “czy się da” proponuje sprzedać i kupić bramkę Jolki, naprawdę warto :wink:

docelowo będzie jeszcze wykorzystywany z monitorem u syna w pokoju jako tv

@mazi witamy na forum :wave: :wave:

odpowiadając na Twoje pytanie- jest to jednak inny sprzęt i nie możemy zagwarantować, że będzie działać. Jeśli masz czas, umiejętności i wiedzę, to możesz próbować- kody są publicznie dostępne. Natomiast musisz pamiętać, że my nie jesteśmy w stanie supportować takiego rozwiązania i robiłbyś to już na własną rękę :wink:

@Tomasz chyba dobrze radzi :wink: takie rozwiązanie będzie szybsze, pewniejsze i na pewno mniej stresujące :wink: