Bramka Dev--Pro

@jolka
Czy możesz potwierdzić, że bramka Pro ma posiadać tunelowany, limitowany dostęp do GPT-3 (za dopłatą do ceny podstawowej) i umożliwiać nieograniczoną konwersację głosową na każdy temat w dowolnym języku a pierwsza bramka będzie obsługiwała chatbota na tym forum?
https://pypi.org/project/ChatterBot/

3 polubienia

Z upoważnienia @jolki - POTWIERDZAM!
BTW - ponieważ do testów mam przedpremierową wersję tej bramki mogę jeszcze powiedzieć, że wszystko działa błyskawicznie. Co ciekawe można zainstalować na miej KODI i wszelkie multimedia są bez problemu odtwarzane. Niestety reszta objęta jest tajemnicą, ale jak dobrze pójdzie już po świętach będzie można ją oficjalnie kupić.
Pozdrawiam PA (Prima Aprilis)

3 polubienia

Nic nie można Wam w tajemnicy przekazać!

Nie pomogły NDA i świadomość, że Mosad “nie będzie zadowolony” jak to wyjdzie… i tak musieliście wypalać… ech

Teraz dla swojego dobra postępujcie zgodnie z instrukcją:

  1. wkładamy do mikrofali prototypy i trzymamy w czasie 4 x popcorn (będzie słychać takie strzelanie które pod koniec ustanie),
  2. wyciągamy i uważamy, żeby nie poparzyć się oparami
  3. przewiercamy dla pewności głowę, wiertłem fi 10 na wolnych obrotach bez udaru

Postępujcie proszę zgodnie z instrukcją - to dla Waszego dobra!

Oni już do Was jadą! Jak ta technologia dostanie się w niepowołane ręce to świat nam tego nie wybaczy!!!

2 polubienia

Chciałem tylko przypomnieć, że ja działałam na umowie AFD ( April Fool’s Day) dzięki czemu jutro będę mógł przekazać wszelkie informacje na temat tego wątku.
Mnie NDA nie obowiązuje!

3 polubienia

Jak już będziecie gaduły wyciągać z mikrofali, to żeby się nie poparzyć za mocno, możecie użyć silikonowej rękawicy:

Mała wskazówka- im ciemniejszy kolor silikonu tym lepiej - mniej przywiera do rozgrzanej obudowy.

To ja dorzucę jeszcze od siebie, aby go ładnie zakryć otwór który wykonacie polecam zakryć go :

@jolka @araczkowski - widząc zainteresowanie przedpremierowe forumowiczów uchylicie rąbek tajemnicy i podacie więcej szczegółów specyfikacji bramki PRO. Wszyscy odkładamy cierpliwie kasę ale, może byłoby łatwiej gdyby cel można było zwizualizować. Liczymy na zrozumienie, bo czujemy się jak dzieci przed Gwiazdką :gift:

3 polubienia

Hej @Cezary.K
do gwiazdki chyba damy radę i PRO1 będzie na prezent :christmas_tree: jak znalazł :slight_smile:
W sumie to możemy też poczekać z tym sprzętem jak ze złotem :moneybag: w czasach inflacji, jak ceny będą tak rosły, to będziemy, mieli sprzęt taniej niż ta sama specyfikacja na Aliexpress :wink:

A tak serio to nie podamy specyfikacji, bo to wywoła dyskusję a dlaczego, a jak chciałem, a myślałem itd… Wiesz jak to w PL jest, wszyscy znają się na wszystkim i na forach debatują, o samochodach, o piłce nożnej, oprogramowaniu OpenSource :wink: a koniec końców samochody produkujemy… niemieckie, w piłkę przegrywamy a OpenSource kojarzy się nam tylko z dawaniem za darmo :stuck_out_tongue:

Dodatkowo, my jesteśmy startupem, który działa dość “zwinnie”, jeśli przyjedzie do nas klient i powie Jolka. Muszę mieć pamięć flash: Kioxia (Toshiba) THGBM e-MMC ™ NAND — produkowaną w Japonii, bo mam wdrożenie u klienta. Tylko wy ją macie teraz w Polsce w takiej ilości. To chcemy mieć tą furtkę i powiedzieć OK dogadamy się :handshake:

Jak ktoś wpadnie u nas na genialny pomysł, wstanie rano i powie robimy z tego sprzętu coś takiego...., bo to będzie hit a bramka PRO powinna mieć w sumie to inaczej..... To jeżeli zgodzimy się, że to ma sens, to taki pivot też jest u nam możliwy, nawet na ostatniej prostej tak jak teraz.

Pomimo ostatniej prostej z PRO1, nic tu nie jest wryte jeszcze w skale, oczywiście poza tym, że tak jak ogłosiliśmy w planach na 2021, wydamy bramkę PRO.
Poczekajcie i dajcie się pozytywnie zaskoczyć - nie psujmy miłej niespodzianki :tada:
:gift:

1 polubienie

@jolka - no i zabrałaś dziecku lizaka :disappointed_relieved:… dziękuję za obrazowe tłumaczenia. Jak zawsze rozumiem, że nie jesteście fundacją charytatywną lecz w CEiDG jest wpis kto ma u Was zawsze rację i wpada na genialne pomysły… prawo geniuszy. A liczyłem, że chociaż pudełko zobaczymy…

1 polubienie

Trochę zabrzmiało jak pretensja… Taki żarcik…:slight_smile: :slight_smile:

Nie przejmuj się - będzie PRO, będą krówki, będzie fajne pudełko. Bądźmy cierpliwi :slight_smile: :slight_smile:

1 polubienie

Gonimy tego zajączka dalej… aby do świąt, może na majowe rzucą…

P.S.
Zamiast o lizaku myślałem jeszcze i bombkach i choince ale nie wszyscy podzielają tak specyficzny humor.

@Cezary.K

są obiektywne problemy z dostawami chipów, to oczywiste. Ale poza tym to to wszystko z dev i pro trzeba trochę tak między wierszami czytać i rozumieć… :grinning_face_with_smiling_eyes: Z pewnością to czujesz… :grinning_face_with_smiling_eyes: W każdym bądź razie gdzieś ten sprzęt finalnie, w takiej czy innej ilości oraz formie, trafi do userow… I dobrze - niech służy.

Informacje na forum są bardzo pomocne. A brak informacji… także… :grinning_face_with_smiling_eyes::crazy_face:

Będziemy czekać, tylko chcemy wiedzieć co można na Pro zrobić więcej niż na Dev3. Czy da się z niej zrobić mini serwerek NAS, no i najlepiej z możliwością stawiania kontenerów, bo jak inaczej instalować prosto i szybko niezbędne aplikacje? Tak jak czytam, to raczej będzie to coś w stylu DEV 3, tylko parametry dużo lepsze? Czyli linux + android?

1 polubienie

:fountain_pen: się :raised_hands:
pod tym co @Cino111 napisał…

A ja sądzę, że na większość pytań odpowiedź jest w linku poniżej - w kwestii co to będzie w tym PRO(1), to co tam jest napisane i co nie jest napisane na to wskazuje. A takze w kwestii dystrybucji… @Cino111 dobrze kombinuje… :slightly_smiling_face:

No i plus “element zaskoczenia i to co o poranku uda się wyryć na skale” :crazy_face: W 2021 r, jak części będą (antenki… :grinning_face_with_smiling_eyes:).

Ale w sumie co potrzeba więcej do postawienia sprawnej automatyki, niż to co oferuje seria Dev? Zwłaszcza dla Was, obytych merytorycznie w temacie?

Pozdrowienia :grinning_face_with_smiling_eyes:

Właśnie o wyjście z funkcjonalnością poza samą automatyzację chodzi. Osobiście brakuje mi serwera plików, głównie sprawnego archiwum dla zdjęć i filmów, najlepiej z synchronizacją z telefonami. Do tego przydało by się przetwarzanie i rejestracja strumieni z kamer monitoringu. Obecnie mój tani, chiński rejestrator kończy żywot po 4 latach nieprzerwanej pracy, a jego funkcjonalność w tym momencie słabo wypada przy obecnych możliwościach HA. Brakuje mi również zasobów na prawdziwą bazę zdarzeń z HA. Kupowanie przejściówek i podpinanie SSD do bramki DEV1 może i załatwia tę kwestię… ale dlaczego nie mieć dla tych wszystkich potrzeb macierzy z prawdziwego zdarzenia i sprzętu adekwatnego do rozwoju IT i własnego.

2 polubienia

O to właśnie chodzi. No i np Node-red nie jest zalecany na bramce bo się coś rozsypuje. Jeżeli Pro ma być na zasadzie poprzedniej architektury, to chyba nas to nie ratuje. Nie wiem. Poczekamy zobaczymy. Pewnie zespół AIS miło nas zaskoczy i albo będzie kompilował programy pod bramkę albo będzie można je instalować np ze sklepu play?

Koledzy - rozumiem, to są argumenty.

To po prostu @jolka - bez szczegółów i łamania tajemnic… Funkcjonalność NAS jest przewidziana?

Polecam QNAPa + min 3 dyski w RAID :slight_smile: ja w końcu mam wszystko bezpieczne w jednym miejscu. Trochę trzeba wydać ale możliwości wielkie. Do tego baza Mysql dla HA.
Nie liczył bym na taką funkcjonalność na bramce w wersji PRO…

2 polubienia

Jeśli bramka PRO nie da takiej funkcjonalności, to z pewnością serwer plików postawię sam na PC nie kupując nowego QNAPa czy tym podobnego. Za cenę takiego, nowego sprzętu pod same archiwum rozważał bym raczej zapis w płatnej chmurze.