🌐 W sklepie get-iot.com - Bramka PRO1 -10% z Home Assistant Supervised!

:globe_with_meridians: W sklepie get-iot.com - Bramka PRO1 -10% z Home Assistant Supervised!

Cieszymy się ogłosić, że w naszym sklepie internetowym Get-IoT.com dostępna jest teraz, wydajna bramka PRO1 z zainstalowanym Home Assistant Supervised!

image

:lock: PRO1 z Home Assistant Supervised - Twoje centrum inteligentnego domu!

:white_check_mark: Zaawansowane Funkcje Home Assistant Supervised:

  • Pełna kontrola nad inteligentnym domem
  • Bogata biblioteka integracji z urządzeniami
  • Elastyczność konfiguracji i personalizacji
  • Aktualizacje oprogramowania i dodatków

:wrench: Techniczne Detale Bramki PRO1:

  • Pełna integracja z Home Assistant Supervised
  • Wydajny procesor dla płynnej pracy systemu
  • Solidna konstrukcja dla długotrwałego użytkowania
  • Łatwa konfiguracja i obsługa

:gift: W PAKIECIE ZAWARTO:

  • Bramka PRO1 w aluminiowej obudowie z Home Assistant Supervised zainstalowanym na eMMC
  • Zasilacz 12V/2A
  • Kabel HDMI
  • Karta SD z fabryczną wersją systemu

Tylko teraz w sklepie Get-IoT.com możesz skorzystać z niepowtarzalnej okazji! Kupując zaawansowaną bramkę AIS PRO1 z zainstalowanym Home Assistant Supervised, otrzymasz 10% RABATU! + Darmowa bezpłatna dostawa na terenie całego kraju

Zapraszamy do zakupów! Get-IoT.com - Twój partner w inteligentnym domu!

Czy oferujecie usługę upgrade starszego PRO1 z termux na Home Assistant Supervised na eMMC?

Na 100% taka opcja jest możliwa, w końcu bramki z fabrycznym Armbianem jakoś muszą być przygotowywane.


Chociaż szczerze mówiąc spodziewałem się, że niezbędny obraz systemu jest gdzieś dostępny do pobrania (ale chyba nie…) to jednak bazując na szybkiej lekturze kilku wątków widzę, że potrzeba kabla USB “z odwrotką” (nietypowy kabel A-A).

Ale może dostępne są inne opcje?

Jeśli dobrze rozumiem z tak wyprodukowanej karty z Armbianem można przepisać sobie system na eMMC?

@jolka
niestety nie mogę znaleźć kolejnego wpisu może wypada zedytować posta i wstawić w tego powyżej link prowadzący we właściwe miejsce?

Jakkolwiek podejrzewam, że po skasowaniu eMMC możliwe będzie zainstalowanie Armbiana z karty dostępnej w sklepie (no przydała by się jakaś jasna informacja w tym względzie) lub takiej przygotowanej samodzielnie (z obrazu na Mega)?

tu trochę zmyłka, bo szczątkowa (i może kluczowa?) dokumentacja jest w sklepie i to w innej ofercie

a konkretniej mam na myśli to
https://get-iot.com/index.php?controller=attachment&id_attachment=2


trochę z innej beczki wykorzystanie flashowania tym specyficznym kabelkiem

Jest nawet narzędzie do flashowania sprzętu

ale pod tamtejszym linkiem też brak obrazów Armbiana (są tylko te z Androidem).

PS to wszystko napisałem w kilkanaście minut jako ktoś, kto nigdy nie miał bramki w ręce (lekki chaos, bo to za dużo pisania abym komentował wszystko, ale wydaje się, że można sobie z tego zbudować jakieś wyobrażenie, że zmiana Androida na Armbiana jest możliwa domową metodą) , więc chyba komuś, kto jest użytkownikiem jest łatwiej, bo ma większą wiedzę w temacie i większą motywację oraz sprzęt na którym może poeksperymentować?

Jakkolwiek jakaś oficjalna dokumentacja by się pewnie przydała.

2 polubienia

Tej informacji nie było na forum odnośnie PRO1. Do tej pory @araczkowski opisał przypadek dla DEV3 tu:

I chyba od listopada nic się nie zmieniło w kwestii DEV3:

@Goral64 - jak najbardziej możesz przejść na czystego HA z armbian’em na AIS PRO1 przenosząc go z karty na emmc.
Kartę możesz zakupić u nas w get-iot.com
SDCard 128GB - Home Assistant Supervised
lub przygotować samemu korzystając z obrazu udostępnionego tu:
Link do pobrania: KLIKNIJ BY POBRAĆ OBRAZ SYSTEMU dla AIS-PRO1

Uruchomienie bramki z karty SD:
a. Włóż kartę SD do slotu w bramce
b. Podłącz bramkę do sieci Ethernet
c. Podłącz bramkę do zasilania
d. Zaczekaj aż bramka uruchomi się ponownie.
e. Połącz się po ssh - w konsoli wpisz:
ssh root@ Hasło: 1234
f. Aby przywrócić fabryczną wersję systemu do pamięci wewnętrznej
wprowadź komendę:
armbian-install -m yes
W przypadku bramek które nigdy wcześniej nie były bootowane z karty może być wymagane użycie metody “na wykałaczkę”.

Testujemy jeszcze wydanie marcowe armbian’a 2024.03, więc na dniach pojawi się kolejny obraz w repozytorium.

@szopen @Cezary.K - dzięki za wnikliwą analizę - rzeczywiście zabrakło jasnej komunikacji z naszej strony, skoro nawet Wy nie byliście w stanie wyłuskać tej informacji z czeluści tego forum :wink:

To poprosimy jeszcze o informację co z instalacją Armbiana na pamięci wew. w bramce DEV3? Tego modelu jest chyba najwięcej na rynku i potencjalnie zainteresowanych.

2 polubienia

Do 21 kwietnia mam czas, wtedy będę miał 5 dni na przejście z aktualnych instalek na nowe.
Czy wgranie gotowego obrazu pozwoli także “podnieść” bramkę DEV-1? Czy to już raczej przycisk do papieru?

Ja swoja DEV1 zachowyje jako pamiątkę i liczę, że jeszcze kiedyś może powstanie dla niej jakiś projekt. Obecnie jej największym ograniczeniem jest pamięć RAM. Ale dla prostych zadań nadal ma zastosowanie.
Np. Coreelec

Jakie Id konfiguracji należy wybrać? Po wpisaniu

Otrzymuje listę od 401 do 408, dodatkowo 0 gdzie mogę wskazać samemu plik dtb.

Wybieramy ID device’a odpowiedni dla konfiguracji sprzętowej AIS-PRO1:
czyli 404
a następnie ext4 filesystem dla root’a czyli: 1


Na koniec wypisujemy komendę poweroff,
wyjmujemy kartę SD i ponownie uruchamiamy system z eMMC:

3 polubienia