💿 Android, obrazy dla Amlogic USB Burning Tool

:cd: Android, obrazy dla Amlogic USB Burning Tool

:warning: UWAGA
NA 99.9% nie ma potrzeby programowania bramki za pomocą Amlogic USB Burning Tool. W razie problemów z działaniem systemu, których nie potrafimy naprawić z konsoli, mamy do dyspozycji pełny reset aplikacji oraz reset urządzenia do ustawień fabrycznych. Ta procedura może być przydatna tylko w przypadku gdy tak zmieniliśmy system Android, że bramka się zupełnie nie uruchamia.
Podsumowując - nie rób tego jeżeli nie musisz.

Obrazy systemu AIS Android

Udostępniamy Androidowe obrazy systemu AIS dla wszystkich bramek

https://drive.google.com/drive/folders/1mQ0WxwPDkhsmI1y70KUfApGTjJlxEwG0?usp=sharing

Amlogic USB Burning Tool

Amlogic USB Burning Tool to program umożliwiający flashowanie oprogramowania sprzętowego za pomocą portu USB na urządzenia z systemem Android wyposażonych w procesory Amlogic.

Powody, dla których korzystamy z narzędzia Amlogic USB Burning Tool

  • Instalowanie oprogramowania fabrycznego dla nowego urządzenia.
  • Programowanie serwisowe “martwego urządzenia”.

Czyli jeżeli zrobiło się coś z systemem Android i bramka się nie uruchamia, to nie trzeba (ale nadal można) wysyłać urządzenia do serwisu AIS, można je zaprogramować samemu.

Wymagania Amlogic USB Burning Tool

  1. Komputer z systemem Windows

  2. Kabel USB męsko-męski lub kabel USB męsko-żeński z końcówką przejściową USB męsko-męską
    image

  3. Wykałaczka lub spinacz do papieru

  4. Obraz systemu

Instrukcja programowania

  1. Pobieramy najnowszy obraz dla naszej bramki

  2. Importujemy do programu Amlogic burning tool - zostawiamy wszystkie opcje domyślne i naciskamy start

  3. Podłączamy kabel USB do PC

  4. Odłączamy wszystko z bramki (ma być sama bramka)

  5. Wkładamy do bramki patyczek do portu AV aż usłyszymy kliknięcie przełącznika i trzymamy wciśnięty)

  6. do portu USB OTG (ten bliżej tylnej ścianki) wkładamy 2 koniec kabla USB, trzymając cały czas jednocześnie wciśnięty patyczkiem przycisk w porcie AV

Jak programowanie się rozpocznie to możemy puścić przycisk - wyciągnąć patyczek z portu AV.

Jak programowanie się zakończy to wyciągamy kabel USB z bramki.

Pierwsze uruchomienie

  1. Podłączamy bramkę do zasilania, eternetu i TV
  2. Czekamy cierpliwie aż się uruchomi

Konfigurator AIS

Pierwsze uruchomienie będzie z ekranem konfiguratora

Launcher AIS

Po wyjściu z konfiguratora będziemy w programie AisLauncher - ten program ma na celu jedną rzecz - uruchomienia serwera AIS i jego aktualizacja.

Uruchamianie AIS Server przyciskiem i czekamy na start serwera AIS:

Serwer AIS

Serwer AIS to jest aplikacja, która działa na bramce automatycznie po każdym jej uruchomieniu.

Podczas pierwszego uruchomienia serwer pobiera najnowsze pakiety systemu

I je rozpakowuje

Uruchamia usługi na bramce:

Serwer po uruchomieniu przechodzi do trybu sterowania na monitorze

7 polubień

Liczyłem, że te obrazy (dla dev1) będą sporo nowsze, a są one chyba z daty premiery dev1

Za skarby świata nie mam przycisku resetuw porcie AV. Bramka pro1. Jak wgrac obraz .img inaczej lub jak rozebrać bramkę aby zrobic jakis reset.

W PRO 1 otworek z przyciskiem jest przy gnieździe karty SD. Poczytaj tu 🎉 Home Assistant Supervised na DEV3 i PRO1 nawet jest zdjęcie rozkręconej bramki.

1 polubienie

Jednak tym sposobem na pro1 nie idzie wgrac image

masz rację z PRO1 jest troszkę inaczej, ten procesor wymaga zasilania 12V ( nie wystarcza mu 5V z USB)
cztli w przypadku PRO robimy tak:

  1. uruchamiamy Amlogic USB burning tool, wczytujemy obraz i klikamy start
  2. podłączamy PRO po USB
  3. w otworek z przyciskiem przy gnieździe karty SD wkładamy spinacz i klikamy przycisk, trzymamy wciśnięty
  4. wkładamy zasilanie 12V
    i wtedy ruszy programowanie… to troszkę skomplikowane niestety, poświęcimy temu osobny post i wyjaśnimy to dokładnie

to dlatego, że jak aktualizowaliśmy system to nie całym obrazem tylko instalacją nowej wersji oprogramowania
to działa tak, że przy pierwszym uruchomieniu bramka pobiera najnowszą paczkę kodów, dlatego nie trzeba aktualizować obrazów z każdym wydaniem wersji

PS
z tego co pamiętam, to w 2021 to już DEV3 i PRO1 wchodziły a DEV1, DEV BT (które premierę miały w 2018) i DEV2 (premiera w 2020) dawno już były niedostępne w sprzedaży :slight_smile:

Ja swojego DEV1 kupiłem w czerwcu 2020, a DEV3 w kwietniu 2021 oraz PRO1 w listopadzie 2021.
Hmm, a teraz nie wiem, staruszki to to, czy jeszcze młodziki? :wink:

1 polubienie

jeszcze mają przed sobą nie jedno życie i zastosowanie :slight_smile:

1 polubienie

Dlatego ich nie odsprzedałem ani nie złomowałem :wink: Ale czekam na coś stabilnego i do zainstalowania w ich pamięci eMMC. Androida zostawiam na PROD1.
Na tamte może wróci, jak uda wam się zrobić andka z dockerami :wink: