🌐 W sklepie get-iot.com - Bramka PRO1 -10% z Home Assistant Supervised!

Na 100% taka opcja jest możliwa, w końcu bramki z fabrycznym Armbianem jakoś muszą być przygotowywane.


Chociaż szczerze mówiąc spodziewałem się, że niezbędny obraz systemu jest gdzieś dostępny do pobrania (ale chyba nie…) to jednak bazując na szybkiej lekturze kilku wątków widzę, że potrzeba kabla USB “z odwrotką” (nietypowy kabel A-A).

Ale może dostępne są inne opcje?

Jeśli dobrze rozumiem z tak wyprodukowanej karty z Armbianem można przepisać sobie system na eMMC?

@jolka
niestety nie mogę znaleźć kolejnego wpisu może wypada zedytować posta i wstawić w tego powyżej link prowadzący we właściwe miejsce?

Jakkolwiek podejrzewam, że po skasowaniu eMMC możliwe będzie zainstalowanie Armbiana z karty dostępnej w sklepie (no przydała by się jakaś jasna informacja w tym względzie) lub takiej przygotowanej samodzielnie (z obrazu na Mega)?

tu trochę zmyłka, bo szczątkowa (i może kluczowa?) dokumentacja jest w sklepie i to w innej ofercie

a konkretniej mam na myśli to
https://get-iot.com/index.php?controller=attachment&id_attachment=2


trochę z innej beczki wykorzystanie flashowania tym specyficznym kabelkiem

Jest nawet narzędzie do flashowania sprzętu

ale pod tamtejszym linkiem też brak obrazów Armbiana (są tylko te z Androidem).

PS to wszystko napisałem w kilkanaście minut jako ktoś, kto nigdy nie miał bramki w ręce (lekki chaos, bo to za dużo pisania abym komentował wszystko, ale wydaje się, że można sobie z tego zbudować jakieś wyobrażenie, że zmiana Androida na Armbiana jest możliwa domową metodą) , więc chyba komuś, kto jest użytkownikiem jest łatwiej, bo ma większą wiedzę w temacie i większą motywację oraz sprzęt na którym może poeksperymentować?

Jakkolwiek jakaś oficjalna dokumentacja by się pewnie przydała.

2 polubienia