🆕 NEW AIS, ZAPOWIEDŹ REWOLUCJI KTÓRA NADCHODZI

:new: NEW AIS, ZAPOWIEDŹ REWOLUCJI KTÓRA NADCHODZI…

W przyszłym tygodniu ogłosimy rewolucyjne rozwiązanie nad którym pracujemy od jakiegoś czasu. Myślę, że wszyscy się ucieszą z tej funkcjonalności :slight_smile:

Potrzebna karta micro SD lub szybki pendrive USB 3.0

Nowość wprowadzimy początkowo na bramki DEV3 i PRO1.
Piszę o tym już dzisiaj bo żeby skorzystać z nowego oprogramowania trzeba zaopatrzyć się w kartę micro SD lub w szybki pendrive (ale lepiej kartę SD bo porty USB się nam przydadzą i będzie dla nich dużo więcej zastosowań niż obecnie).

:warning: Ważna uwaga:
Upewnij się, że masz dobrą, niezawodną i szybką kartę SD. Zalecamy karty SD o klasie A1.

Testujemy nowe oprogramowanie na tych kartach z Allego:

image

https://allegro.pl/oferta/sandisk-ultra-microsdxc-64gb-140mb-s-adapter-sd-13572884586

i na tych pendrive-ach:

image

https://allegro.pl/oferta/sandisk-pendrive-ultra-flair-usb-3-0-128gb-150mb-s-12718404068

Przygotujcie sobie USB/SD CARD , zobaczycie, że naprawdę warto było wydać te 30 zł na krtę sd i że warto było zainwestować w bramkę AIS

Do usłyszenia w przyszłym tygodniu :slight_smile:

8 polubień

No to jak już się wydało, mam pytanie - myśleliście o armbianie do flasha?

Czy Termux jes obowiązkowy? Czy na wersji Maja Serwer też będzie działać ta rewolucja? :slight_smile:
Generalnie super news!

Czyli i dla DEV1 jest jakaś nadzieja?

1 polubienie

Ja myślę, że będzie obraz HAOS pod bramki.

Armbian + “wszystkorobiący skrypt” = HA bez ograniczeń termuxowych :wink: i jądrowo sterownikowych :wink:

Mi wystarczy Linux + Docker i dowolna maszyna. A w planach klaster Kubernetes i kilka dowolnych maszyn (choćby VM w chmurze) spiętych w jeden, uniwersalny serwer.

1 polubienie

Ja mam jeszcze walające się gdzieś w pudle X-96 i H96 Pro, których zasoby można by wpiąć do takiej chmury :wink:

Teraz rewolucja jak już sprzedałem bramkę :joy:? Żebym tylko nie pożałował tej decyzji :wink:

To tak na zajawkę:

Właśnie za nią zapłaciłem, choć jeszcze nie odebrałem z paczkomatu. To nie ustawka :rofl:

Naprawdę chodzi o rozmiar “mini”, a nie czasem “micro” (znany też jako TF)?

tak tak chodziło o mikro, już poprawione - dzięki @szopen :slight_smile:

Ja tam zamówiłem z linka :smiley:

1 polubienie

Mam nadzieję że powstanie też soft który uwolni dev1 i dev2. Wtedy można by wgrać tam octoprint albo zrobić głośnik do AiS z kamerka od ps3 :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

Napewno @Cezary.K znalazł by jeszcz 20 innych zastosować :smiley::smiley:

Przecież istnieje od dawna i jest na bieżąco aktualizowany.

Są na forum koledzy, którzy uruchomili Armbiana na DEV1. Masz w nim Docker, więc bez problemu powinien uruchomić się kontener z OctoPrint. Jest nawet sporo poradników w sieci jak to zrobić.

Moim zdaniem szkoda na to czasu…

Fakt, można by było zrobić na DEV1 - adguard home czy pi hol - jak na samodzielne zadanie by się nadawała. Oczywiście w ramach dywersyfikacji, sam mam adguarda na T-620 i działa 4 rok. Jestem Wielce zadowolony.

Właśnie próbowałem z adguard na dev1 ale coś u mnie nie działa

A co do pihola to właśnie testuje

niby działa ale na tej bramce strasznie znika miejsce (kilka godzin i zajęte 90 parę procent miejsca na dysku)

mimo wyłączonego rejestrowania (zdjęcie z internetu jak zmniejszyć zapisywanie przez pi-hole)

Nie żebym poganiał, ale jutro niedziela i…

@Kraszewsky - specjalnie dla Ciebie wyjąłem z szuflady swoją bramkę DEV1, zainstalowałem na szybko CoreElec na SD a w nim Docker. Pierwszy kontener to jak dla mnie obowiązkowy Portainer. Następnie parę wierszy w stack i uruchomił się kontener Ocraprint (nie znam kompletnie, ale działa UI). Kwestia co to tam dalej ma robić należy do zainteresowanych.


Tu nic co trzeba tworzyć od podstaw, wystarczy połączyć zdobywaną wiedzę.

Trochę szkoda tych niewielkich zasobów na całe piękno graficzne Coreelec, pewnie pod Armbianem bezgłowym wydajność dla paru usług działających na bramce będzie w zupełności zadowalająca.

2 polubienia