­čćĽ NEW AIS, ZAPOWIED┼╣ REWOLUCJI KT├ôRA NADCHODZI

:new: NEW AIS, ZAPOWIED┼╣ REWOLUCJI KT├ôRA NADCHODZIÔÇŽ

W przysz┼éym tygodniu og┼éosimy rewolucyjne rozwi─ůzanie nad kt├│rym pracujemy od jakiego┼Ť czasu. My┼Ťl─Ö, ┼╝e wszyscy si─Ö uciesz─ů z tej funkcjonalno┼Ťci :slight_smile:

Potrzebna karta micro SD lub szybki pendrive USB 3.0

Nowo┼Ť─ç wprowadzimy pocz─ůtkowo na bramki DEV3 i PRO1.
Pisz─Ö o tym ju┼╝ dzisiaj bo ┼╝eby skorzysta─ç z nowego oprogramowania trzeba zaopatrzy─ç si─Ö w kart─Ö micro SD lub w szybki pendrive (ale lepiej kart─Ö SD bo porty USB si─Ö nam przydadz─ů i b─Ödzie dla nich du┼╝o wi─Öcej zastosowa┼ä ni┼╝ obecnie).

:warning: Wa┼╝na uwaga:
Upewnij si─Ö, ┼╝e masz dobr─ů, niezawodn─ů i szybk─ů kart─Ö SD. Zalecamy karty SD o klasie A1.

Testujemy nowe oprogramowanie na tych kartach z Allego:

image

https://allegro.pl/oferta/sandisk-ultra-microsdxc-64gb-140mb-s-adapter-sd-13572884586

i na tych pendrive-ach:

image

https://allegro.pl/oferta/sandisk-pendrive-ultra-flair-usb-3-0-128gb-150mb-s-12718404068

Przygotujcie sobie USB/SD CARD , zobaczycie, że naprawdę warto było wydać te 30 zł na krtę sd i że warto było zainwestować w bramkę AIS

Do usłyszenia w przyszłym tygodniu :slight_smile:

8 polubień

No to jak ju┼╝ si─Ö wyda┼éo, mam pytanie - my┼Ťleli┼Ťcie o armbianie do flasha?

Czy Termux jes obowi─ůzkowy? Czy na wersji Maja Serwer te┼╝ b─Ödzie dzia┼éa─ç ta rewolucja? :slight_smile:
Generalnie super news!

Czyli i dla DEV1 jest jaka┼Ť nadzieja?

1 polubienie

Ja my┼Ťl─Ö, ┼╝e b─Ödzie obraz HAOS pod bramki.

Armbian + ÔÇťwszystkorobi─ůcy skryptÔÇŁ = HA bez ogranicze┼ä termuxowych :wink: i j─ůdrowo sterownikowych :wink:

Mi wystarczy Linux + Docker i dowolna maszyna. A w planach klaster Kubernetes i kilka dowolnych maszyn (cho─çby VM w chmurze) spi─Ötych w jeden, uniwersalny serwer.

1 polubienie

Ja mam jeszcze walaj─ůce si─Ö gdzie┼Ť w pudle X-96 i H96 Pro, kt├│rych zasoby mo┼╝na by wpi─ů─ç do takiej chmury :wink:

Teraz rewolucja jak już sprzedałem bramkę :joy:? Żebym tylko nie pożałował tej decyzji :wink:

To tak na zajawk─Ö:

W┼éa┼Ťnie za ni─ů zap┼éaci┼éem, cho─ç jeszcze nie odebra┼éem z paczkomatu. To nie ustawka :rofl:

Naprawd─Ö chodzi o rozmiar ÔÇťminiÔÇŁ, a nie czasem ÔÇťmicroÔÇŁ (znany te┼╝ jako TF)?

tak tak chodziło o mikro, już poprawione - dzięki @szopen :slight_smile:

Ja tam zamówiłem z linka :smiley:

1 polubienie

Mam nadziej─Ö ┼╝e powstanie te┼╝ soft kt├│ry uwolni dev1 i dev2. Wtedy mo┼╝na by wgra─ç tam octoprint albo zrobi─ç g┼éo┼Ťnik do AiS z kamerka od ps3 :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

Napewno @Cezary.K znalazł by jeszcz 20 innych zastosować :smiley::smiley:

Przecie┼╝ istnieje od dawna i jest na bie┼╝─ůco aktualizowany.

S─ů na forum koledzy, kt├│rzy uruchomili Armbiana na DEV1. Masz w nim Docker, wi─Öc bez problemu powinien uruchomi─ç si─Ö kontener z OctoPrint. Jest nawet sporo poradnik├│w w sieci jak to zrobi─ç.

Moim zdaniem szkoda na to czasuÔÇŽ

Fakt, mo┼╝na by by┼éo zrobi─ç na DEV1 - adguard home czy pi hol - jak na samodzielne zadanie by si─Ö nadawa┼éa. Oczywi┼Ťcie w ramach dywersyfikacji, sam mam adguarda na T-620 i dzia┼éa 4 rok. Jestem Wielce zadowolony.

W┼éa┼Ťnie pr├│bowa┼éem z adguard na dev1 ale co┼Ť u mnie nie dzia┼éa

A co do pihola to w┼éa┼Ťnie testuje

niby działa ale na tej bramce strasznie znika miejsce (kilka godzin i zajęte 90 parę procent miejsca na dysku)

mimo wy┼é─ůczonego rejestrowania (zdj─Öcie z internetu jak zmniejszy─ç zapisywanie przez pi-hole)

Nie ┼╝ebym pogania┼é, ale jutro niedziela iÔÇŽ

@Kraszewsky - specjalnie dla Ciebie wyj─ů┼éem z szuflady swoj─ů bramk─Ö DEV1, zainstalowa┼éem na szybko CoreElec na SD a w nim Docker. Pierwszy kontener to jak dla mnie obowi─ůzkowy Portainer. Nast─Öpnie par─Ö wierszy w stack i uruchomi┼é si─Ö kontener Ocraprint (nie znam kompletnie, ale dzia┼éa UI). Kwestia co to tam dalej ma robi─ç nale┼╝y do zainteresowanych.

Tu nic co trzeba tworzy─ç od podstaw, wystarczy po┼é─ůczy─ç zdobywan─ů wiedz─Ö.

Troch─Ö szkoda tych niewielkich zasob├│w na ca┼ée pi─Ökno graficzne Coreelec, pewnie pod Armbianem bezg┼éowym wydajno┼Ť─ç dla paru us┼éug dzia┼éaj─ůcych na bramce b─Ödzie w zupe┼éno┼Ťci zadowalaj─ůca.

2 polubienia