💳 AIS PRO1... karty na stół ;)

AIS PRO1

Jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku, w Polskim świecie IoT nareszcie doczekała się debiutu! Przedstawiamy AIS PRO1 :muscle:

Sesja naszej gwiazdy :star: (bez photoshopa)

Przejdźmy do konkretów :rocket:

Specyfikacja techniczna

MODEL AIS DEV3 AIS PRO1
zdjęcie
drawing
drawing
przeznaczenie Bramka dedykowana jest dla:
- Osób, które we własnym zakresie integrują domowe systemy automatyki
- Do specjalistycznych rozwiązań wymagających większej ilości bramek (systemy powiadamiania, wielostrefowe audio)
- Do gotowych rozwiązań AIS Easy* (wideodomofon, sterowanie roletami, sterowanie ogrzewaniem, itp.)
Bramka dedykowana jest dla:
- Klientów biznesowych, do wykorzystania w komercyjnych projektach
- Oferujemy dodatkowo możliwość zamówienia dedykowanej funkcjonalności
- Oferujemy dodatkowo możliwość zamówienia dodatkowych usług z gwarancją działania
atuty - Produkt konkurencyjny cenowo i funkcjonalnie dla minikomputerów typu RPi
- Niezawodna wbudowana pamięć eMMC (to ten sam rodzaj pamięci, z której korzysta Twój telefon, tablet, samochód)
- Łatwy start, rozpoczęcie pracy jest proste, wystarczy połączyć zasilanie i monitor lub telewizor
- Automatyzacje, lokalne sterowanie, wbudowany lokalny TTS, komendy głosowe i multimedia
- Produkt konkurencyjny cenowo i funkcjonalnie dla komuterów typu mini PC
- Wszystkie zalety bramki AIS DEV3
- Najnowsze rozwiązania sprzętowe dostępne na rynku
- Kilkakrotnie większa wydajność w stosunku do AIS DEV3
oprogramowanie Asystent domowy, środowisko Linux, Android (root) Asystent domowy, środowisko Linux, Android (root z możliwością wyłączenia)
procesor CPU Amlogic S905X3 Quad-Core 4xCortex-A55 Amlogic S922X-H Hexa-Core 4xCortex-A73 + 2xCortex-A53
procesor GPU Mali-G31 Mali-G52MP6
pamięć 4G DDR3 4G DDR4
wbudowany dysk 128 GB eMMC 64G eMMC
Gniazdo karty pamięci TF card max. 64GB (karty nie ma w zestawie) SD card max. 64GB (karty nie ma w zestawie)
USB 2 (1x OTG, 1x USB 3.0) 4 (1x UOTG, 3x USB 3.0)
HDMI 2.0A 2.1
AV 3,5mm jack AUX 3,5mm jack + mic input (DTS Listen + Dolby Audio decoding, ESS9108 audio DAC)
SPDIF Optical SPDIF Optical SPDIF
Ethernet RJ45 10/100/1000* Mbps 10/100/1000 Mbps
WiFi 2.4 GHz / 5 GHz 802.11 a/b/g/n Wi-Fi 6 802.11ax
Bluetooth 4.1 5.0
Wyświetlacz VFD *Pokazuje aktualną godzinę, sterowalny ** -
Zasilanie Wejście 100-240V / 50-60Hz, wyjście 2A / 5V input 100-240V / 50-60Hz, output 2A / 12V
Zegar czasu rzeczywistego - Wbudowany zegar RTC
Materiał obudowy Plastik Aluminium (cała obudowa jest jednocześnie radiatorem)
Pilot Pilot radiowy 2.4 GHz z mikrofonem, dongle Pilot radiowy 2.4 GHz z mikrofonem, dongle
Dodatkowo w zestawie Kabel HDMI, zasilacz 5V 2A, wbudowany tag NFC Kabel HDMI, zasilacz 12V 2A, wbudowany tag NFC
Uwagi * *Ethernet 1000 Mbps i sterowanie wyświetlaczem dodano w wersji DEV3 dostępnej w sprzedaży po 20 kwietnia 2021
* *AIS Easy to projekt, który zrealizujemy do końca 2021 roku
Cena Aktualna cena bramki jest dostępna:
- u naszego oficjalnego dystrybutora botland.com.pl
- na naszych aukcjach na platformie allegro.pl
Bramka PRO nie jest produktem typowo konsumenckim
jest to rozwiązanie dedykowane dla klienta biznesowego. Jeżeli masz pomysł, jak wykorzystać bramkę AIS w komercyjnym produkcie,
to skontaktuj się z nami info@ai-speaker.com w celu ustalenia zasad współpracy.

Cena i dostępność

Nie będziemy sprzedawać bramki PRO1 na Allegro. Ta bramka już przed premierą znalazła swoje zastosowanie w bardzo ambitnym projekcie, o którym napiszemy więcej za jakiś czas. O którym wierzymy, że będzie niebawem głośno na Polskiej scenie systemów do automatyki. To do tego projektu wprowadzamy usługi z gwarancją działania i sporo innych rzeczy, o których też niebawem napiszemy więcej.

Na bramce PRO możemy robić “wszystko” ,od dodawania dowolnych sterowników do jądra Linuxa, po dodanie usług i gwarancji ich działania. Takie rzeczy są cenne dla klientów biznesowych, którzy mają konkretne zastosowanie dla takiego sprzętu. Dlatego bramkę będziemy starali się sprzedawać wraz z usługami i dodatkową funkcjonalnością na zamówienie - żeby w pełni wykorzystać jej potencjał.

Wiemy, że wielu z Was czekało na bramkę AIS PRO, jak zwykle dotrzymamy słowa i dla Was oferujemy możliwość zakupu PRO1, bez dodatkowych funkcjonalności i dodatkowych gwarancji ciągłości działania usług (SLA). Cena takiej bramki to 1190 zł brutto.

Zamówienia możecie składać u @Celina lub na info@ai-speaker.com
W przyszłym tygodniu możemy zamówione egzemplarze wysyłać, następnie planujemy zrobić sobie przerwę wakacyjną :sun_with_face: :sailboat: Jeszcze to ogłosimy, wrócimy z naładowanymi :battery: w połowie sierpnia.

2 polubienia

Dzięki za prezentację sprzętową. Mam jednak spory niedosyt co do opisu funkcjonalności wersji PRO. Czy możemy liczyć na informacje odnośnie różnic funkcjonalnych w porównaniu z DEV3? Za co miałbym zapłacić 1190zł.(pomijając hardware)? Czekałem na premierę ale z Twojego wpisu @jolka nie wyciągnę wniosków dla porównania obu rozwiązań. Jakie są Wasze dalsze plany odnośnie AIS Easy? Myślę, że jest sporo osób, które budują swoje domowe systemy oparte na wirtualizacjach. Różne rozwiązania NAS itp. Pewnie część z nich czekała na wersję PRO…

5 polubień

Przeczytałem tekst o AIS PRO1 kilka razy i … sam nie wiem co o tym sądzić? Mogę sobie kupić wypasiony sprzęt ale w sumie to i tak dalej “zabawa” jak w DEV3 bo PRO1 “nie jest produktem typowo konsumenckim”. Może mam mylne odczucie ale chyba (?) dotychczasowi użytkownicy bramek DEV byli testerami dla rozwiązania PRO, które teraz nie jest dla nich, tylko dla biznesu.

P.S. @jolka jakoś :heart: nie pojawią się pod postem, nie takich informacji o PRO1 się spodziewaliśmy :frowning:, “afera dekielkowa” przy tym to był pikuś :wink:.

6 polubień

Jak zawsze tylko kasa się liczy. Brak słów. Ładnie nas wykiwali. Zobaczymy jak na tym biznesie wyjdą :mask:

Kup bramkę za 1200zl bez dodatkowych funkcjonalności i dodatkowych gwarancji ciągłości działania usług (SLA). Brak słów, mogli tak odrazu pisać a nie robić nadzieje.

Bez emocji :wink:, może po dodatkowych informacjach coś się wyjaśni. Już wcześniej przeczuwałem, że chodzi o “biznes” link

Czuję się podobnie, cios poniżej pasa :frowning:.

Nie wiem jeszcze na jakiej podstawie takie wnioski ale gdybym mógł, to miałbyś u mnie pod tym wpisem :-1:

Zawsze chodzi o biznes, nikt tu nic nie obiecywał, więc schowajcie urazy do kieszeni…

Jeśli wiem za co płacę i zgadzam się na cenę to wszystko jest OK. Jeśli będzie wiadomo na jakich zasadach i z kim ten “biznes” będzie robiony to można oceniać. Więc proszę powstrzymajmy się od słów rzucanych na wiatr Może nie jeden będzie chciał w tym “biznesie” mieć swój udział i nie tylko myśli tak krótkowzrocznie.
Czekam na więcej informacji od AIS…

Zgadza się tylko w tym przypadku jako konsument jestem out - jest wprost napisane “dla Was oferujemy możliwość zakupu PRO1, bez dodatkowych funkcjonalności i dodatkowych gwarancji ciągłości działania usług (SLA).” Jestem gotów płacić abonament za funkcjonalności i SLA ale jak widać AIS idzie w model usług B2B (Business-to-Business service) a nie w B2C (Business to Customer service).

1 polubienie

Dobry wieczór,

@jolka - dziękuję za post dotyczący AIS Pro1

Napiszę od siebie, trochę o emocjach. Od razu zaznaczę, że nie nosiłem się z zamiarem posiadania Pro; bardziej interesowałem się rozwojem Waszego projektu; co z niego wynikanie, w którym kierunku to pójdzie…

Podobnie jak @macek - czytałem post wiele razy. Z życzliwością. Ale za każdym razem z wnioskiem i smutkiem, że coś poszło nie tak. Przepraszam - wg mnie to najsłabszy tekst od @jolka odkąd czytam to forum. Dobrze, że nazwany “karty na stół”, w końcu trzeba było coś napisać ale nie tak miało być…

Czytamy na https://ai-speaker.com/blog/2020/12/18/release-notes:

Wasi użytkownicy “którzy chętnie skorzystaliby z naszego rozwiązania, ale chcieliby żeby na urządzeniu “działało wszystko”. Wszystko czyli: baza danych, rejestracja wideo z kamer, setki urządzeń w kilkupiętrowym domu. To wszystko podłączone po zigbee, wifi, knx itd… […] Będzie to bramka AIS PRO, z najbardziej wydajnym 6 rdzeniowym procesorem ARM dostępnym na rynku. Bramka, która będzie miała tak mocne parametry, że cały system uruchomi się w kilka sekund a jednocześnie nie będzie się przegrzewał i do pracy na pełnych obrorach wystarczy jej pasywne chłodzenie, dzięki czemu będzie zużywał 1/10 energii, którą zużywa procesor Intel. Bramka AIS PRO to coś więcej niż IoT & Audio. To prawdziwy multimedialny kombajn dla tych, co chcą mieć wszystko!”

Teraz to nie Wasi użytkownicy; Ci tutaj na forum ale inny target - użytkownicy biznesowi… To w zasadzie widać było po Waszej aktywności już od jakiegoś czasu; my tutaj - jak pisze @macek jesteśmy tylko Dev i nasze bolączki, niewiedza, problemiki nie są już Waszymi problemami bo zmieniła się koncepcja - teraz to klient biznesowy, kolejni pośrednicy (w drodze do klienta końcowego) są Waszym targetem. Nic w tym złego - ale ja osobiście czuję zawód. Także dlatego, że traktowałem Was jak rodzinę i przygodę i to wynikało kiedyś z Waszych postów i zapowiedzi. Kiedyś - teraz jest inaczej.

@Cezary.K:

CytatZa co miałbym zapłacić 1190zł.(pomijając hardware)?

Dokładnie to co napisałeś - hardware; bez “bez dodatkowych funkcjonalności i dodatkowych gwarancji ciągłości działania” To samo mamy w Dev3. A czego oczekiwaliśmy? Vide “żeby na urządzeniu “działało wszystko”. Wszystko czyli: baza danych, rejestracja wideo z kamer, setki urządzeń w kilkupiętrowym domu. To wszystko podłączone po zigbee, wifi, knx itd.”? Oczywiście w uproszczeniu :wink:

Co można było zrobić? Potraktować nas tutaj (jest nas bardzo niewielu) jako klient zasłużony (beze mnie bo ja mam malutki wkładu w meritum) i zebrać nasze oczekiwania i zaoferować bramkę Pro z GWARANCJĄ działania wszystkiego i dodatkowymi funkcjonalnościami. To byłoby miłe. Ktoś chciał coś, ktoś sobie z czymś nie radził - można było to zebrać do kupy i docenić Waszych forumowiczów…

Nie martwię się tym co związane jest z Pro - życzę Wam powodzenia. Martwię się tym, że zmieniliście koncepcję działania - to teraz “usługi i dodatkowa funkcjonalność na zamówienie” wydanie Pro dla biznesu. My zaś będziemy sobie rzeźbić na dev co tam chcemy z malutką, symboliczną Waszą pomocą.

Cóż - powodzenia; szczerze :slight_smile: I bez urazy - z zawodem ale bez urazy. Dużo się nauczyłem; @Celina jest prawdziwym skarbem w kontaktach z nami, krówki pyszne, Dev działa… Ale… I tu postawię kropkę.

Z pozdrowieniami,

4 polubienia

Czyli dla nas, drobnych zapaleńców będzie okazja kupienia DEV4 za 1200 zł, który hardware’owo odpowiada AIS PRO1… Grubo…

1 polubienie

Dla mnie kluczowe jest zdanie:

A dokładniej te słowa “dodatkowych funkcjonalności” mam nadzieję, że jest to złe rozumienie słów @jolka . Liczę, że w swych podstawowych funkcjonalnościach bramka PRO ma więcej niż DEV. Tego nie wiemy po tym wpisie Jolki, ale wcześniejsze wzmianki o PRO pokazały pewne zamierzone różnice. Więc dopóki nie wiemy co dostajemy za tę cenę proszę nie oceniajcie przekazu emocjonalnie, jakbyście żegnali projekt AIS, bo wprowadza dla Was abonamenty - takie słowa od @jolka nie padły.

Nie możemy mieć pretensji do zespołu AIS o to, że ukierunkowali swój model biznesowy i chcą zarabiać na swojej pracy. Możemy mieć pretensje do siebie za naiwność licząc, że ktoś będzie nam dożywotnio robił zdalny backup danych czy zestawiał tunel gratis.
Nie ma darmowych obiadów i ten obiad został odpracowany przez niektórych zaangażowanych betatesterów swoimi pomysłami przy rozwoju DEV1 i DEV3 a jeden albo dwóch zasilili zespół AIS.Jest też jeden prorok, który to wszystko przewidział dużo wcześniej dlatego muszę przed nim posypać głowę popiołem bo choć nie jestem userem jego forum to przyznaję mu tytuł Artur-jasnowidz.
Mimo wszystko życzę zespołowi AIS spełnienia planów biznesowych bo pomysł jest przedni a firma zewnętrzna może pomóc to przekuć na $$$. Korekta: $$$$$$

Ja liczę tylko że soft będzie rozwijany i że jak już zespół AiS wykona zamierzone cele biznesowe to wróci i powie że są wdzięczni za każdą sugestie, logi itd :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

Ja trzymam kciuki i wiem że będzie dobrze. :slightly_smiling_face:

Ps. Wróci do rozwijania projektu. Powiedzmy szczerze sobie że AiS ma bardzo szybkie tempo rozwoju. I szczerze mówiąc niedługo nie będą potrzebne tak częste aktualizacje. Wystarczy stabilna wersja.
Mi brakuje tylko obsługi odkurzacza Roborock która będzie w najnowszym HA.

1 polubienie

To odchodzi? :thinking: Czy rozwija dla nas AIS Easy ?

obraz

Skąd wniosek, że coś zabierają, każą płacić?

Nie wyrywaj z kontekstu tylko odnieś się do całości mojej wypowiedzi bo nic nie pisałem o zabieraniu i płaceniu. Wydaje się, że czasami próbujesz robić za cenzora.

1 polubienie

@begginer - Wskaż cytatem od zespołu AIS, że teraz jako użytkownik bramki DEV, mam za backup czy tunel płacić, bo żywo jestem tym zainteresowany - tylko tyle… coś mi umknęło czy uważasz, że jestem naiwny i wkrótce się to zmieni?

Wskaż cytatem gdzie pisałem o zabieraniu i płaceniu.

Chyba się nie rozumiemy bo ja użyłem słowa “abonament”. To może inaczej: rozumiem, że każda firma chce zarabiać, nie neguję tego, chcę nawet czasami płacić za jakoś, SLA (np. opłaciłem sobie usługę CallMeBot bo zależy mi na pewności dostarczania wiadomości na WhatsApp’a) ale AIS jasno zakomunikowało, że wraz z wydaniem PRO1 jako klient końcowy niczego więcej w ramach usług nie dostanę, nawet nie uwzględniło takiej opcji, dodatkowej opłaty (abonamentu) za świadczenie dodatkowych usług - dla mnie, klienta końcowego bramki PRO1.
Pozostaje mi dalej “rzeźbić” w HA na RPi3 albo kupić DEV3 i dalej “bawić sie” (DEV nadal “będzie darmowe jak piwo”) zamiast np. kupić PRO1, płacić abonament i używać. Oczywiście aktywność na forum byłaby “obowiązkowa” dla mnie bo to lubię :slight_smile:.

1 polubienie

Skoro tu jesz się rozpętała taka dyskusja to ja też dorzucę do niej cegiełkę.

Już od dłuższego czasu przeczuwałem zmianę modelu biznesowego a ten post mnie w tym utwierdził 🆓 Darmowe usługi AIS - wyjaśnienie

W najgorszym scenariuszu będzie zawsze można robić samemu kopie według tego wpisu > Backup całego systemu - #2 przez jolka oraz samemu postawić sobie tunel w taki sposób > Cloudflare Tunnel do bramki AIS a co do aktualizowania systemu (ha) to się nie wypowiem bo nie wiem czy tu na forum była informacja jak samemu sobie zaktualizować home assistant przed wypuszczeniem do pobrania przez zespół Ais bo skoro robią sobie wakacji to raczej nie będą wypuszczać aktualizacji dla bramek Dev

Dokladnie ja też jestem za tym aby kupując bramkę mieć możliwość korzystania z niej w 100% płacąc nawet abonament.