Automatyczne ładowanie telefonu

Chciałem ładować telefon w sposób zautomatyzowany. tzn włączać ładowarke np przy 10% a wyłączać przy 99% pojemności baterii. Mam gniazdo inteligentne AL-Spekar niebardzo mogę to ogarnąć. Z wyłączaniem niemam problemów ale gorzej z włączeniem.

  1. pytanie.
    mój telefon nieraz ma - jak go podłączam aplikacją AIS nieraz 1 encję (device tracker) a nieraz kilka więcej, poziom baterii, wifi, stan ładowania itd. Od czego to zależy?
  2. Jak rozpoznać moment podłączenia ładowarki do telefonu (gdy jest wyłączona ładowarka) by ja włączyć np przy 10%. NIechce by ładowarka włączała sie jak jestem w domu (strefa czy też moje WIFI) ale w konkretnej sytuacji np podpięcie kabla bez napięcia? a może tagi NFC? Jak to ogarnąć? czy są encje z NFC? Jak dodać dodatkowe encje do telefonu Redmi note 9 pro.
    Pozdrawiam Robert

Ja na telefonie mam zainstalowana apkę HA, daje ona do bramki encje takie jak stan baterii oraz czy telefon jest rozładowywany czy też ładowany.

Możesz zrobić automatyzację że jak tel jest w domu (np zalogowany do domowego wifi) to domyślnie jest w ładowarce. I wtedy sterujesz ładowarką poprzez np Sonoff S26, czyli jak bateria ma 10% to włączasz ładowarkę a jak ma 99% to wyłączasz.

Tak te encje wyglądają u mnie
image

Tak mnie ciekawi po co włączać i wyłączać ładowarkę?
Jaki macie w tym cel?

Ja nie mam i nie robię, ale jest to możliwe :wink:
Jednak to co napisałem to jest jakieś rozwiązanie na pytanie @RobertSmis :wink:

Oszczędność.
Oszczędnością prądu sie nieprzejmuje chodzi mi o baterie. Bateria traci pojemność jak jest długo w ładowaniu. Przez ostatnie 2 lata testowałem 2 identyczne telefony. żona ładowała 3-4 h dziennie ja zostawiałem na całą noc swój telefon pod ładowarką. Po kilku miesiącach telefon żony wytrzymywał 3-4 dni mój1 1-2. Wymieniłem baterie i znów było tak samo. Teraz mamy telefony z bardzo szybkim ładowaniem i ładuje mi w godzinke do 100%, więc nie chce zepsuć baterii.
Pozdrawiam
Robert

Ja też mam na telefonie apki, nawet 3 :slight_smile: I kiedyś też miałem więcej encji, ale teraz nie mogę do nich powrócić. Resetowałem cały serwer AIS. Usuwam telefon z HA, dodaje logując się w apkach i nic. Nie mogę powrócić do tych kilku encji dodatkowych. nie umiem. Jak trzeba poprawnie dodać telefon by mieć więcej encji?

Tak jak pisałem wcześniej, wifi czy też obszar mnie nie interesuje bo w domu jestem więcej czasu niż muszę ładować telefon. Nie chce włączać ręcznie ładowarki by ją automatycznie wyłączać. Może NFC da radę albo coś innego?

Pozdrawiam
Robert