Beta systemu w wersji 0.106

Niestety u mnie po aktualizacji do wersji 0.106.4b3 nie mogę dodać żadnych dysków zdalnych. Przy próbie dodania jakiegokolwiek dysku zdalnego aplikacja zatrzymuje się na ekranie wyboru dysku:

dysk_zdalny

Natomiast w logu ostatni wpis jaki się pojawia wygląda następująco:
2020-03-10 11:08:48 ERROR (stream_worker) [libav.tls] Error in the pull function.

I po tym logu nic więcej konsola nie loguje a cała aplikacja AIS się zawiesza i tylko restart pomaga,

coś takiego zgłoszone jest w HA:

Nie wiem czemu to się dzieje w przypadku dodawania dysku bo u nas oczywiście działa…
proszę zainstalować najnowszą bet ę 0.106.6b2 w której dodaliśmy kilka poprawek do dysków i spróbować jeszcze raz. Jak dalej nie będzie działać to może jakiś niestandardowy komponent/kod był doinstalowywany?

Na kanale beta,wydaliśmy 0.106.6b2, zmiany:

  • Home Assistant core w wersji 0.106.6
  • poprawki w dodawaniu, usuwaniu dysków zdalnych (Google, Mega, itd…)

Cześć, w kolejnej wersji dodamy opis REST API które jest dostępne na bramce - może przez to API będzie można ściszyć ten głośnik :wink:

Siema
Zwlekałem z aktualizacją ale coś mnie podkusiło i kliknąłem. No i mam :smiley: Nie ładuje się strona konfiguracja>Urządzenia

szczegóły loga (ERROR) Logger: frontend.js.latest.202002208 First occured: 20:54:24 (11 occurences) Last logged: 21:17:49 http://192.168.0***/frontend_latest/chunk.096c0c921970f44d43b7.js:2250:5294 Uncaught SyntaxError: Unexpected token { Pomyślnie zapisano

wygląda jak problem z cache w przeglądarce, proszę spróbować odświeżyć

Aby nie tworzyć nowego tematu mam problem bo co zrobię restart bramki nie ładuje się integracja z covid czasami pomaga kliknięcie “wczytaj ponownie” poniżej załączam wpis z logów

Logger: homeassistant
Source: components/coronavirus/sensor.py:38
First occurred: 11:40:28 (4 occurrences)
Last logged: 11:46:47

Error doing job: Task exception was never retrieved
Traceback (most recent call last):
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.7/site-packages/homeassistant/helpers/entity_platform.py”, line 300, in async_add_entities
for entity in new_entities
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.7/site-packages/homeassistant/helpers/entity_platform.py”, line 297, in
self._async_add_entity( # type: ignore
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.7/site-packages/homeassistant/components/coronavirus/sensor.py”, line 22, in
for info_type in SENSORS
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.7/site-packages/homeassistant/components/coronavirus/sensor.py”, line 38, in init
self.name = f"{coordinator.data[country].country} Coronavirus {info_type}"
TypeError: ‘NoneType’ object is not subscriptable

u mnie ta usługa nie działa

nie robi nic mimo użycia przycisku wywołaj usługę gdyż nie widać motywu o nazwie Backend-selected

więc nie mogę zrobić automatyzacji do zmiany motywu po zmianie na inny motyw

proszę o pomoc w stworzeniu działającej automatyzacji do zmiany motywu

edit: motyw który umożliwia działanie usługi do zmiany motywu jest nie widoczny ale gdy zmniejszymy okno przeglądarki na pc (o czym pisze tutaj i nie tylko ja mam ten problem) to się pojawia ale w aplikacji ais nie wiem jak to zrobic