Kanał Beta jak uruchomić?

Jak przełączyć na kanał beta? Wszędzie pisze ze jest wersja Beta ale jak skorzystać ?

Z całym szacunkiem, ale jeśli tego nie wiesz, to może na razie nie przechodź na beta. Ja jeszcze świadomie nie jestem beta testerem.

Możesz zmienić na portalu integratora, lub zainstalować z konsoli
pip install ais-dom==110.1b0 -U gdzie 110.1b0 to wersja softu.
tu masz wszystkie wersje https://pypi.org/project/ais-dom/#histor

Wbrew pozorom, nie jest latwo znalezc informacje jak wlaczyc aktualizacje do wersji beta, jesli ktos nie jest na forum od poczatku :slight_smile: Po wpisaniu na www.ai-speaker.com slow “kanal beta” zwracane sa dwie podstrony na ktorych brak informacji o portalu integratora.

@Slawek, zarejestruj swoje urzadzenie na portalu integratora i tam wlacz kanal beta.

Dzięki właśnie jeszcze nie rejestrowałem. Co do szukania trochę tego szukałem. Brakuje takiej instrukcji dla początkujących. Tak jak teraz mam problem jak ustawić pilot ZigBee żeby włączał inny właczniki. Czy czym się różnią: Automatyzacje, sceny, skrypty, Pomocnicy bo na pierwszy rzut wyglądają podobnie.
Jak dodać “urządzenie” do obszaru.

Czy czym się różnią: Automatyzacje, sceny, skrypty, Pomocnicy bo na pierwszy rzut wyglądają podobnie.
Jak dodać “urządzenie” do obszaru.

To są komponenty od HA i tam należy szukać dokumentacji. Mimo iż zgadzam się, że dokumentacja Jolki czasami kuleje to akurat z duplikacją dokumentacji komponentów z HA bym się kłócił :slight_smile:

Odpowiadając częściowo na pytanie:

  • obszary z tego co kojarzę jeszcze nie są dokończone w HA więc jeszcze nie ma się co tym interesować. Ale dodajesz urządzenie do obszaru tak: Konfiguracja > Urządzenia > wybierz urządzenie > w prawym górnym narożniku kliknij “trybik” > wybierz obszar

Oki, duzo tego :slight_smile:

  1. Sa dwa miejsca szukania informacji
  1. ZigBee
    https://www.ai-speaker.com/docs/ais_app_integration_zigbee/#dodanie-nowego-urządzenia-zigbee
  2. Automatyzacja, skrypty, pomocnicy
    a) wydaje mi sie ze nazwy sa samo-opisujace
  • skrypt to skrypt
  • automatyzachja to skrypt odpalany automatycznie, w zaleznosci od roznych parametrow
  1. Polecam poczytanie dokumentacje / tutoriale do Home Assistant