👦 Bartek Beta

Bartek Beta

:boy:

Na kanale BETA udostępniliśmy pierwsze wydanie wersji Bartek

Nowy jest jeden element - Home Assistant w wersji która przez chwilę miała być 1.0.0 ale ostateczniejest z numerem 2020.12.0.
Po 7 latach wersja 1.0 się faktycznie należała :slight_smile: a nowy sposób wersjonowania i wydawania tego systemu ma też sens.

W sumie to nie ważne jaka jest wersja ważne, że jest aktualna taki jest teraz trend. Kiedyś wiedzieliśmy, że mamy IE7, IE8, IE9 :wink: . A teraz nie wiemy jaką wersję mamy przeglądarki Chrome ale wiemy, że jest aktualna.

Czyli obecnie Home Assistant Core będzie używać numerowania wersji odpowiadającemu dacie z
kalendarza -> rok, miesiąc i numer poprawki. Zmienia się harmonogram wydań Home Assistant - nowe wydanie będzie w każdą pierwszą środę miesiąca.

Nasza wersję AIS HA będziemy teraz wersjonować tak samo (żeby było przejrzyście), cykl wydawniczy tez zmienimy na taki jak ma HA - wydanie na stabilnym raz w miesiącu.

Schematy automatyzacji

Poza kosmetyką i drobnymi poprawkami największa zmiana to schematy automatyzacji

Schemat automatyzacji to wstępnie utworzona automatyzacja z opcjami do ustawienia przez użytkownika. Pozwala to na rozdzielenie logiki automatyzacji od urządzeń/encji. Idea jest bardzo fajna i dzięki niej łatwiej będzie można współdzielić automatyzacje i je definiować.

Czyli będzie można dostać od kogoś cały szablon automatyzacji i “wstawić” do niego swoje urządzenia i zapisać jako gotową automatyzację - proste i piękne :slight_smile:

3 polubienia

Gdzie mogę pobrać tą wersję bo na ota nie widzę

Najprościej, wybierz z menu po lewej przydatne linki->portal integratora->moje urządzenia naciśnij ołówek.

obraz

Można również z konsoli
pip install ais-dom==2020.12.0b0

dzięki panowie już się instaluje

Mam pytanie odnośnie

I integracji ze spotify czy w wypadku waszej bramki to by zadziałało https://community.home-assistant.io/t/blueprint-mute-spotify-free-advertisements/258681 a jeśli tak to jak to zaimplementować w waszej bramce dev 1

Tak samo powinno działać, mam Spotify bez reklam więc nie sprawdze.

jak zaimportować taki schemat jak wyżej bo nie widzę tam linku lub jak ręcznie dodać u siebie na podstawie tego co jest tam na forum ha?

Jaki schemat?

Tam to gdzie?

Ten do wyciszania reklam Spotify o którym wspominałem wyżej (w styczniu)

bo nie mam tam linku do importowania schematu a ten do github który tam jest nie działa