Blebox switchBox

Witam Wszystkich serdecznie,
Jestem nowym posiadaczem bramki (nowym i bardzo zielonym w temacie) i mam pytanie, czy w prosty sposób da radę zrobić powiadomienie -o skończonej pracy suszarki , pralki- na tym sterowniku? temat był już , ale ze sterownikiem sonoff, jeżeli ktoś może pomóc to bardzo będę wdzięczny.

Przeczytaj BleBox devices - Home Assistant i sprawdź czy po integracji będzie sensor z aktualnym pomiarem mocy.

Nie wiem co to jest blebox ale userzy robią to w HA za pomocą gniazdka mierzącego pobór prądu.

Potrzebujesz urządzenia np smart gniazdka mierzącego pobór prądu i dzięki niemu pośrednio zyskujesz czujnik (sensor), który pozwoli uzyskać informację o stanie monitorowanego sprzętu domowego.
Obawiam się, że integracja Blebox wskazana przez @macek obsługuje jedynie odczyty temperatur.
Dodaj integrację z listy i sprawdź jakie encje dodadzą się dla twojego modułu w HA.

obraz

1 polubienie

https://allegro.pl/oferta/przekaznik-switchbox-v3-blebox-wifi-3500w-pomiar-10000172764?reco_id=274f1a70-9497-11eb-9c70-40a6b728a3e0&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020

Na podstawie tytułu posta to moduł do gniazdka - Blebox switchBox ale nie widzę nigdzie możliwości pomiaru mocy, obciążenie 16A jest odpowiednie do pralki. Osobiście w tym celu używam inteligentnego gniazdka Gosund WiFi - SP111 z wgraną Tasmota.

1 polubienie

Moduł ten pokazuje zużycie ile wat w danym momencie pobiera dane urządzenie, zużycie w kWh itd.

Jeżeli tak jest to bezproblemu możesz zrobić smart pralkę, ja robiłem wg poradnika Making ‘dumb’ Dishwashers and Washing Machines Smart: Alerts When the Dishes and Clothes Are Cleaned – Phil Hawthorne