BleBox z HA - macie doświadczenia?

Hej,

Czy macie doświadczenia z integracją urządzeń BleBox na Home Assistant?

Szczególnie interesuje mnie ten sterownik rolet:

Dzięki z góry za informacje :slight_smile:

Słyszałem, że dobrze się integruje, ale ja bardzo nie lubię urządzeń zalewanych żywicą. :face_with_raised_eyebrow:

Dzięki. Powiem Ci do czego zmierzam - potrzebuję zacieniać jedno okno dachowe Fakro. Mają w ofercie taką roletę ARF ze sterowaniem 15V DC:

I - sądząc z opisu - sterowanie tego odbywa się także poprzez aplikację wBOX; czyli tą samą co natywne moduły BleBox. Tak więc - może tam siedzi właśnie wbudowany moduł shutterBoxDC i tą drogą można zintegrować out-of-box tą roletę z HA.

Jak myślicie?

Jeśli aplikacja jest tożsama, to prawdopodobnie tak jest. Nie dawano dowiedziałem się, że w osprzęcie Simon-Kontakt Wi-Fi również siedzi BleBox.

Zależy Ci na obsłudze z tej aplikacji? Zapytaj wprost w BleBox o ten produkt, czy dają do Farko.

Dobry, pomysł dzięki :slight_smile:

Teraz pytanie czy ta integracja to obsłuży bez zbędnych ceregieli?:

Najlepiej pytaj u źródła. Instalacji z tą integracją w/g strony HA jest 72.

Rolety obsługuje:

Na GitHub widać, że aktualizowana na bieżąco.

Jest więc szansa. Dzięki :slight_smile:

@macek -Ty chyba kiedyś przerabiałeś temat rolet. Sprawdzałeś tan blebox? Dzięki :slight_smile:

Nie sprawdzałem BleBoxa, jestem na etapie testów modułu Zigbee Lonsonho QS-Zigbee-C01 control via MQTT | Zigbee2MQTT. Jak na razie wygląda obiecująco.

1 polubienie

Na stronie BleBox: https://blebox.eu/produkty-uwifi-partnerow/ - Fakro figuruje jako partner :slight_smile:

Kurcze - strasznie jestem ciekawy czy ta roleta pójdzie od razu w HA; muszę jakoś to sprawdzić :slight_smile:

BleBox oficjalnie chwalą się HA na swojej stronie, nie powinno być problemów z integracją :slight_smile:

1 polubienie

Dzięki. BleBox nie odpisuje na emaile ale już wiemy, że w tych roletach Fakro siedzi ten moduł.

Ale… Koszt takiej rolety w wersji recznej to około 400 zł, a koszt w wersji elektrycznej to około 1400-1500 zł. Czyli BleBox i silniczek to ponad 1000 zł…

Szaleństwo…

1 polubienie