CC2652P jako koordynator zigbee

@Zaku - Jeśli chodzi o Conbee, to nic trudnego wpisać dwa słowa w pliku, który masz dostępny bezpośrednio z GUI Asystenta domowego:

2 polubienia

Czyli jednak jakieś problemy były?

To ważna informacja.

Dzięki, to akurat rzeczywiście prosta sprawa.

Conbee II rzeczywiście na wielu grupach chwalą i na pewno jest to dobry adapter. Jednak widzę z nim dwa problemy: dostępność samego urządzenia i jego “pochodzenie”.
Wolałbym kupić coś od polskiego dostawcy, wesprzeć lokalny rynek, dlatego pytam jak idzie współpraca Grzegorza z ais.

Tak, zaczełem zabawę w czasie gdy jeszcze w z2m nie było obsługi sonoffów po zigbee a chciałem dodać termometr :stuck_out_tongue: finalnie aktualizacja rozwiązała sprawę.

Od tamtego czasu nic sie nie dzieje i wszystko śmiga jak złe :smiley:

Oczywiście, że były i wynikały z problemów wieku dziecięcego, nie ma co porównywać obecnych wersji Z2M i Home Assistanta do tych sprzed ponad roku, wtedy to była orka na ugorze ale działało a mina z rozwiązania problemu była bezcenna, teraz to poprostu bajka.

Ten z antenką, który mam (kupiony na chinskim portalu za 20 pln) miał te same problemy co bez antenki, jak się nie rozumie co i jak działa to najprościej i najlepiej zwalić na biedny CC2531. Ekipa z AIS pokazała, że na takim sticku da się zrobić automatykę domu.

Za krótko używam - ale u mnie działa od początku CC2531 + router w listwie z trzema gniazdami 230V. Kilka czujników otwarcia, temperatury i wilgotności oraz głowica na grzejniku

@Zaku - wniosek nasuwa mi się jeden, kup CC2531 od AIS, jak wyjdzie CC2652P to najwyżej zmienisz a CC2531 możesz wykorzystać zawsze jako router (po zmianie oprogramowania np w AIS).

2 polubienia

Dziękuję wszystkim za pomoc, zdobyłem Conbee II i testuję, Póki co wszystko działa, pierwsze urządzenia dodane, teraz czas na naukę. Na CC2652P przyjdzie jeszcze czas.

1 polubienie

@Zaku masz bramkę AIS rozumie i kontroler zrobiłeś na Conbee i działa?

@olek123456 zamieściłem parę postów wyżej relację z uruchomienia conbee II, działa bez problemu.

Tak, zrobiłem wszystko wg. opisu Cezarego i działa.


1 polubienie

Posiadam CC2652P od Grzegorza, czy ktoś mógłby mi pomóc go zintegrować po tcp? Niestety nie ogarniam tego…

Pokaż/opisz co do tej pory zrobiłeś. Bez tego trudno cokolwiek podpowiadać. Zwłaszcza, że pewnie jesteś tu z takim podłączeniem pionierem. Może na początek wrzuć konfigurację Z2M , jeśli tej integracji używasz, a może innej? Jak masz podłączony CC2652P?

Dzisiaj trochę czasu poświęciłem na czytanie jak to zrobić i…
Opcja A: kompilowanie karnela AIS - nie chce integrować w bazę czegoś, co działa dobrze. Zbyt szkoda mi potem czasu na naprawianie potencjalnych problemów.
Opcja B: wpięcie dongla do czegoś co ma sterowniki do ch340 - mam tylko PC w którym mógłbym postawić vmke, a z niej przekierować po tcp dongla do AIS, akurat nie mam żadnej RPI, czy serwerka do ktorego mógłbym się wpiąć. PC czasem jest wyłączony więc odpada.

Padła decyzja - sprzedać cc2652p(już sprzedane) i kupić dongla wspieranego przez AIS. Przecież oni już i tak pracują nad tym by bramka obsługiwała cc2652p. Czas który w ten sposób zaoszczędzę przeznaczę na integracje innych rzeczy do bramki(Triadfri, GetWired, troche ESP które musze jeszcze przeprogramować).

Tak że życzę zespołowi AIS i Grzegorzowi owocnej pracy nad dzialającym rozwiązaniem z tym donglem :slight_smile:

1 polubienie

Tego dongla nie będą wspierać.
Wsparcie jest dla conbee2.
Mając drugi PC postawiłbym VM z zigbee2mqtt i tyle :wink:

2 polubienia