Co robić, gdy aplikacja Asystent domowy się nie aktualizuje?

Czemu Asystent domowy się nie aktualizuje?

Są 2 powody, które uniemożliwiają aktualizację:

1. Bo nie ma dostępnej aktualizacji na kanale, na którym jesteś.

Rozwijamy Asystenta i publikujemy nowe funkcjonalności na kanale beta, wersje stabilne publikowane są rzadziej.
Można to sprawdzić w historii wydań aplikacji

Rozwiązanie

  • poczekać na wersję stabilną (zalecane).
  • przełączyć się na kanał beta w portalu integratora (tylko dla użytkowników zaawansowanych).

2. Bo na urządzeniu nie są spełnione wymagania, żeby zainstalować aktualizację

Od wersji 0.104 wymagany jest Python w wersji minimum 3.7.0

Jeśli masz na bramce starszą wersję pythona, to od kilku miesięcy powinno pojawiać się powiadomienie o konieczności aktualizacji.

Rozwiązanie

Aktualizacja pythona (i innych binarek) na bramce.
W wersji 0.97.5 przełączyliśmy się na nowe repozytorium pakietów binarnych, o czym informowaliśmy na blogu:

Najłatwiej przełączyć się na nowe repozytorium binarek w ten sposób:

  1. Wykonać kopię zapasową konfiguracji
  1. Wykonać pełny reset aplikacji
  1. Przywrócić ustawienia z kopii zapasowej
1 polubienie

Niestety jak bym nie wchodził, to nie mam dostępnego tego przycisku “pełny reset aplikacji” widocznego na filmie w tutorialu (bramkę obsługuję na ten moment pilotem i klawiaturą bluetooth). Brakuje mi uprawnień? Konto jest administracyjne. Da się jakoś inaczej zmienić to repozytorium lub zainstalować nową wersję pythona?
Niedawno odkopałem bramkę po przeprowadzce i była na wersji systemu minimum sprzed pół roku.
Obecna wersja systemu 0.103.8

Cześć @Gregor

wygląda na to, że masz wersję która jeszcze nie miała tej opcji…

Najlepiej będzie zrobić migrację serwera/aplikacji na bramce do najnowszej wersji,
tu jest to opisane krok po kroku:

to jednarazowa akcja, potem będzie już łatwiej - autoaktuazlizacja z aplikacji itd…