Czujnik zalania Aqara - problem z wyświetlaniem stanu

Mam problem z czujnikiem Aqara [SJCGQ11LM]. Otóż nie eksponuje mi wszystkich danych z czujnika w tym najważniejszej informacji tj. stanu wilgotności. Próbowałem już na wszelkie możliwe sposoby to uruchomić i mi nie wychodzi. Czy ktoś z Was przerabiał taki problem?

1 polubienie

Nie mam tego czujnika, ale nie wiem dlaczego oczekujesz żeby wystawial poziom wilgotności.
Dokumentacja:

Najważniejsza encja wg mnie to water_leak i to bym spróbował przetestować, czyli na pinach od spodu powinna pojawić się tafla wody.

Pomęcz go trochę żeby powysyłał stan zwierając piny. Jednocześnie mając włączone wyszukiwanie. Powinny wskoczyć pozostałe dane.
Przede wszystkim musisz mieć

water_leak 
Wskazuje czy urządzenie wykryło wyciek 

“Brak” a nie N/A

@Pirat13 tak jak pisze Stravi, ten czujnik nie pokazuje wilgotności, to jest czujnik zalania, mam taki u siebie.

Jesteś mistrzem, właśnie tego mi było potrzeba, tej informacji. Ja parowałem go kilka razy, ale nie wpadłem na pomysł aby go wprowadzić w stan zwarcia. Teraz działa poprawnie i pokazuje live wszystkie encje.
Dzięki za podpowiedź

Tylko tak uprzedzam: jeżeli chwilowo nie będzie dostępna bramka, np. bedziesz ją restartował, braknie zasilania, itd i tej przerwie dojdzie do zalania, to po uruchomieniu bramki stan czujnika zalania będzie taki sam jak przed restartem bramki (czyli brak zalania) mimo, że czujnik faktycznie będzie zalany. Dzieje się tak dlatego, że czujnik Zigbee na baterie raportuje stan tylko w momencie zmiany swojego stanu, jakieś swojej "encji’.

Jak najbardziej istnieje takie ryzyko. Mój cel instalacji tego czujnika zalania, to jest opuszczanie rolet podczas deszczu w pomieszczeniu w którym jest aktualnie otwarte okno. To oczywiście ma wykonać automatyzacji w połączeniu z czujnikami otwarcia okien. Po deszczu kiedy czujnik przestanie wykrywać wilgoć, to ponownie otwarcie rolet, o ile nie nastąpił zmierzch.