Czujnik wibracji - Aqara DJT11LM

Posiadam czujnik wibracji “Aqara DJT11LM”, który mam podłączony do bramki AIS przez bramkę “Xiaomi Mi Gateway 2” z wykorzystaniem integracji “Xiaomi Gateway (Aqara)”. W AIS został on prawidłowo wykryty razem z poszczególnymi encjami. W momencie wykrycia wibracji w logach aplikacji “Mi Home” jest od razu rejestrowane zdarzenie. Natomiast w AIS cały czas status “binary_sensor.vibration_” (“Vibration_”) jest pokazany jako wyłączony. Pozostałe dane są zbierane i pokazywane w określonych odstępach czasu. Czy jest możliwość aby wartość “Vibration_” zmieniała się na włączony od razu w przypadku wykrycia wibracji ? Jeżeli nie ma takiej możliwości to jest jeszcze jeden parametr “Last action”, który cały czas pokazuje ostatnią wartość. W moim przypadku “vibrate”. Natomiast po restarcie bramki pokazuje “-” (none) ale tylko do czasu wykrycia wibracji. Zastanawaim się czy można byłoby ustawić w jakiś sposób ten parametr po określonym czasie właśnie na “-” (none) co spowodowałoby w przypadku wykrycia wibracji zmianę tego parametru na “vibrate” i ew. uruchomienie jakiś zdefiniowanych automatyzacji ?

1

2

2a

3

Tutaj encja wibration może być wyłączona lub włączona i z tego możesz sobie zrobić powiadomienie

Tak właśnie chciałbym zrobić ale problem polega na tym, że ta encja jest cały czas wyłączona również w momencie gdy czujnik wykryje wibracje :frowning: