Czysta instalacja HA na DEV3

Witam,
chciałbym spróbować zainstalować czystą wersję Home Assistant Supervised na DEV3 (bez AIS). Czy bramka to obsłuży? którą procedurę instalacyjną powinienem wybrać? Czy procedura instalacji na Ondroid (ODROID - Home Assistant) zadziała na DEV3?

1 polubienie

Jest wersja HA z Supervisor pod Armbianem i tylko taka będzie zbliżona do tego co chcesz osiągnąć.

Metoda, która ma pewne wymagania. Jednym z nich jest Debian 12 i tu jest zastąpiony Armbianem.
Zspól AIS dostarczył gotowy obraz ISO systemu dla DEV3.

1 polubienie

Super, o to mi chodziło. Najwidoczniej słabo szukałem bo wcześniej nie znalazłem tego na forum. Dziękuję za szybką odpowiedź.

A pod tą wersją będzie jeszcze działała Jolka jako asystent głosowy? Bo jeśli tak to znaczy że pod instalacje typu generic też powinno się to udać

Nie zgłębiałem tematu ale raczej nie będzie działać. Masz opis i odpowiedzi na pytania użytkoników w ogłoszeniu od @jolka (linkowany temat wyżej). Nie będzie również stosunkowo łatwo przenieść konfigurację. Jest z tym mniej lub więcej pracy, zależnie od indywidualnego przypadku. Niech się może wypowiedzą osoby, które się przesiadały. Ja nadal jestem na wersji Paweł i nie ruszam, bo jak się przesiądę to już na wersję Core jako kontener Docker’a. Bez Supervisor, Addon tylko z własnymi kontenerami. Natomiast bramka zostanie pewnie pod Androidem z Termux od AIS, zobaczę co się zadzieje w tej kwestii.


Są też osoby, które już przeniosły główną instancję na HA ale nadal używają bramki w połączeniu z nim.

To muszę poruszyć temat bo mam propozycję dla załogi :wink: