☠ DEV1 czy to aby naprawdę koniec AIS na tym sprzęcie?

Po przejściu AIS na termux DEV1 został porzucony przez wszystkich i sugeruje się albo jego utylizację, albo instalację Ambiana…
Czy aby na pewno nie da się tak dostosować paczki, żeby zadziałała na DEV1?
Wiem, że zniechęca ilość wolnego miejsca jaka pozostaje po instalacji AIS (ok. 500MB) ale pewnie w mniejszych instalacjach i przy zewnętrznych zasobach może wystarczyć…

Czy komuś się jeszcze chce?

U mnie AIS się odpala na termux ale ma problemy z połączeniem z MQTT

ImportError: dlopen failed: cannot locate symbol "__aeabi_f2lz" referenced by "/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/numpy/core/_multiarray_umath.cpython-310.so"...
ImportError:
IMPORTANT: PLEASE READ THIS FOR ADVICE ON HOW TO SOLVE THIS ISSUE!
Importing the numpy C-extensions failed. This error can happen for
many reasons, often due to issues with your setup or how NumPy was
installed.
We have compiled some common reasons and troubleshooting tips at:
    https://numpy.org/devdocs/user/troubleshooting-importerror.html
Please note and check the following:
  * The Python version is: Python3.10 from "/data/data/com.termux/files/usr/bin/python"
  * The NumPy version is: "1.23.2"
and make sure that they are the versions you expect.
Please carefully study the documentation linked above for further help.

oraz brakiem serwisów

2023-08-16 09:30:00.105 ERROR (MainThread) [homeassistant.components.automation.ais_check_wifi_connection] AIS Check WiFi Connection: Error executing script. Service not found for call_service at pos 1: Unable to find service ais_ai_service.publish_command_to_frame

Może jacyś fachowcy zerkną na to przychylnym okiem?

2 polubienia

No widzisz… Ja zostawiłem dev1 na starszej wersji i na niej mam głównie połączenie z Suplą. I działa to bez zarzutu i obaw, że “po nowemu” badzie sama zmieniać nazwy encji. Nie ruszam.

2 polubienia

Ciekawe co z osobami, które zakupiły dedykowany głośnik do tej bramki?

2 polubienia