Drukowanie 3d problem

Kupiłem drukarke 3d Creality cr-10s Pro v2 i dokupiłem wifi box, laser do grawerowania oraz płytę Pei magnetyczną sprężynową. Drukuję z Pla i przy druku większych przedmiotów druk się zawsze odkleja od łóżka. Moze macie jakieś pomysły ponieważ chciałem wydrukować sobie obudowę głośnika ais speaker.

Teraz Drukuję w temperaturze 220° , łóżko 80° z popsikanym lakierem do włosów.

Od tego jest płyta PEI żeby trzymała wyduk - jak psikasz ją lakierem do włosów to skutecznie utrudniasz jej prawidłowe działanie.
Ja drukuję PLA na 60 stopniach na początek a potem zmniejszam nawet żeby nie było efektu słoniowej stopy, bo PEI baardzo dobrze trzyma, tylko trzeba mu nie przeszkadzać - przemyj ją IPA i bedzie OK.

1 polubienie

No właśnie poniżej 80° beż lakieru warstwa początkowa odrazu się zawija. Płytę czyszcze alkoholem 92%.

Płytę kupiłem taką

powiedziałbym że 80 dla PLA to za dużo - ja robiłem cold pull przy 90 (potrzebowałem wyczyścić dyszę) i w tej temp PLA było dość plastyczne. Nie mogę porównać twojego PEI do mojego, bo moje jest na stałe przyklejone do aluminium (niezdejmowalne) ale na prawdę mam problemy czasem z oderwaniem PLA od niego, bez żadnych dodatków. Może masz za dużą odległość ekstrudera od hotbedu przy pierwszej warstwie?

Mam taki szczelinomierz chyba 0.2mm i nim się posługuje przy kalibracji oraz drukarka ma włączone auto poziomowanie. Czy ten szczelinomierz powinien delikatnie ocierać się o dyszę?

IMHO to jest problem - wszystkie moje źródła zawsze powtarzały żeby do levelowania używać kartki papieru, a ona ma 70 mikronów na grubość - generalnie polecam 3D printing guides - Bed leveling - YouTube (bardzo stary, ale imo aktualny filmik, i ogólnie ten gość jest świetny jeśli chodzi o wiedzę).
Najprościej to sprawdzić tak:

  • Zrób pełny cykl home (g28)
  • Ustaw extruder na środku hotbeda
  • Wydaj komendę G0Z0 (zjedź ekstruderem do najniższego punktu)

Jeśli jesteś w stanie z trudem włożyć kartkę papieru między hotbed a ekstruder, ale wchodzi jak ją trochę usztywnisz np i nie musisz palcem popychać hotbeda w dół to powinieneś być w dobrym miejscu.
Jeśli kartka wchodzi bez problemu i jeszcze by się zmieściło ich kilka to jesteś dużo za wysoko, bo to punkt 0, a np mój slicer drukuje pierwszą warstwę na Z0.2, czyli u Ciebie będzie jeszcze wyżej…

taki offtop trochę w temacie druku głośnika