­čÄë DEV3 - nowa bramka AIoT ju┼╝ jest

Przedstawiamy AIoT AIS DEV3

Przedstawiamy DEV3 - najnowsz─ů i (jak dotychczas) najszybsz─ů i najprostsz─ů w konfiguracji i obs┼éudze bramk─Ö AIS.

Informujemy Was pierwszych bo: Jeste┼Ťcie wsp├│┼éautorami tej nowej konstrukcji.

DEV3 to odpowiedz na Wasze opinie - dzi─Ökujemy :heart: i zapewniamy, ┼╝e Was s┼éuchamy, tylko nie zawsze mamy tyle czasu ile chcieli by┼Ťmy mie─ç ┼╝eby ka┼╝demu odpisa─ç.
Nie jest to jeszcze bramka, kt├│r─ů da si─Ö zrobi─ç wszystko i to najlepiej bez czytania dokumentacji, ale wiemy, ┼╝e wszyscy tego chc─ůÔÇŽ i jest to wg nas du┼╝y krok w stron─Ö ÔÇťbezdokumentacyjnego i intuicyjnego AISÔÇŁ.

image

Na stronie AI-Speaker.com dodali┼Ťmy nowe opisy i zdj─Öcia nowego sprz─Ötu:

(je┼╝eli nie wida─ç takich zdj─Ö─ç jak poni┼╝ej, to wystarczy od┼Ťwie┼╝y─ç stron─Ö bo mamy dosy─ç mocne cache w przegl─ůdarce).

DEV3 Bramka na najbli┼╝sze 2 lata

Jak tylko zrealizujemy zam├│wienia na bramki kt├│re ju┼╝ ÔÇťobiecali┼Ťmy/sprzedali┼ŤmyÔÇŁ, to zaczniemy oficjaln─ů sprzeda┼╝ DEV3.
Chcemy bramk─Ö DEV3 mie─ç w ofercie przez najbli┼╝sze 2 lata.

Oczywi┼Ťcie niebawem wprowadzimy te┼╝ w innym segmencie cenowym bramk─Ö PRO1 do ofery - spokojnie pami─Ötamy :wink: ale nie o tym jest ten postÔÇŽ

PS

Niestety przez najbli┼╝sze 2 miesi─ůce spodziewamy si─Ö czasowych brak├│w w dost─Öpno┼Ťci bramek, do momentu a┼╝ proces dostaw komponent├│w si─Ö unormuje. Na rynku trwa niedob├│r chip├│w i ceny stale rosn─ů, dostawcy produkt├│w elektronicznych maj─ů obecnie spore problemy z zapewnieniem ci─ůg┼éo┼Ťci dostaw.

Niekt├│rzy przepowiadaj─ů nawet ca┼ékowit─ů susz─Ö na rynku SoC, kt├│ra ma nadej┼Ť─ç na prze┼éomie 2021/2022.

Jedno jest pewne, firmy kt├│re produkuj─ů p┼éyty ostrzegaj─ů o niedoborach uk┼éad├│w i wzrostach cen. Pine64 og┼éosi┼é, ┼╝e otworzy zam├│wienia w przedsprzeda┼╝y na niekt├│re produkty, gdy tylko b─Öd─ů mogli zabezpieczy─ç zapasy komponent├│w, i nie ma gwarancji kiedy dok┼éadnie to b─Ödzie:

Hardkernel (firma od Odroid, ta kt├│ra wyprodukowa┼éa bramk─Ö do Home Assistant) napisa┼éa na forum, ┼╝e na niekt├│re komponenty czekaj─ů 35 tygodni i ┼╝e H2 b─Ödize ponownie w sprzeda┼╝y najwcze┼Ťniej za 4-5 miesi─Öcy:

Ciekawe czasy mamyÔÇŽ

6 polubień

A ja spytam jak typowy Polak.
Ile b─Ödzie kosztowa─ç dev3 ?
Podoba mi si─Ö ┼╝e b─Ödzie mia┼éa bluta tylko pytanie czy b─Ödzie dzia┼éa komunikacja z g┼éo┼Ťnikami kt├│re maj─ů mikrofon :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face: wtedy nas┼éuchiwanie by┼éo by super. :slightly_smiling_face:
I ciekawe czy b─Ödzie mo┼╝na w┼é─ůczy─ç histori─Ö dla czujnik├│w :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Przepraszam - nie zrozumiałem. Będzie ja można kupić przez te najbliższe 2 miejsce czy tylko to info o nowej bramce ale czekać trzeba na dostawę?

Drugie pytanie - bez problemu b─Ödzie do niej mo┼╝na podpi─ů─ç g┼éo┼Ťnik BT?

Pizdr :slightly_smiling_face:

nam te┼╝ si─Ö to podoba :slight_smile:

testowali┼Ťmy jednoczesne dzia┼éanie z g┼éo┼Ťnikiem BT i z pilocikiem (pilocik dodaje/zg┼éasza si─Ö jak klawiatura bt) - fajne jest takie sterowanie - nam to dzia┼éa super**

image

** i tu trzeba doda─ç takie zdanie jak na reklamach w USA Ôćĺ but your experience can be different :wink:

Nas┼éuchiwanie g┼éo┼Ťnikiem po BT, to jest mega pomys┼é z serii ÔÇťdisruptive innovationÔÇŁ - wprowad┼║ to i masz u st├│p ca┼éy rynek g┼éo┼Ťnik├│w na ┼Ťwiecie :wink:

Zawsze mo┼╝na w┼é─ůczy─ç - to tylko 2 linijki magicznego kodu w yaml.
Ale OK rozumiemy, ┼╝e to mo┼╝e by─ç trudne dla niekt├│rych u┼╝ytkownik├│w.
Uwa┼╝amy, ┼╝e zasoby nieu┼╝ywane to zasoby zmarnowane, a w bramce DEV3 jest zasob├│w sporoÔÇŽ dlatego w┼é─ůczyli┼Ťmy ju┼╝ na kanale BETA automatyczny zapis zdarze┼ä.

B─Ödzie mo┼╝na kupi─ç.
Ju┼╝ wys┼éali┼Ťmy do Botlanda zam├│wione sztuki i sami zaczniemy te┼╝ sprzedawa─ç - mam nadzieje, ┼╝e dzisiaj @Celina da zna─ç ile kosztuje u niej taka bramka??? I czy jest promocja, np. na has┼éo ÔÇťTaniej po znajmo┼Ťci z Danielem O.ÔÇŁ :wink:

Podsumowuj─ůc, w tej wiadomo┼Ťci chodzi o to, ┼╝e wprowadzamy DEV3, kt├│ra b─Ödzie naszym flagowym produktem DEV na najbli┼╝sze lata.
Je┼╝eli DEV3 nie b─Ödzie okresowo dost─Öpny w sprzeda┼╝yÔÇŽ to znaczy, ┼╝e nasi dostawcy znowu nam nie dostarczaj─ů czego┼Ť na czas i czekamyÔÇŽ

4 polubienia

Celina potwierdza, bramka DEV3 ju┼╝ w sprzeda┼╝y :partying_face:

Najpierw jednak zach─Öc─Ö do zagl─ůdni─Öcia do dokumentacji, takich przypomnie┼ä nigdy za wiele :wink:

Tutaj jest aukcja z DEV3

https://allegro.pl/oferta/polski-inteligentny-asystent-ai-speaker-dev3-10518032299

@jolka Je┼Ťli kto┼Ť przy zakupie (w komentarzu do sprzedawcy) powo┼éa si─Ö na znajomo┼Ť─ç z Danielem O. to dostanie 100% wi─Öcej AISkr├│wek :candy: Im lepsza historia tym s┼éodsza niepodzianka :wink:

4 polubienia

Czy sformu┼éowanie ÔÇťniebawemÔÇŁ mo┼╝na by skonkretyzowa─ç? S┼éowo te ma wiele znacze┼ä zale┼╝nych od perspektywy m├│wcy. A my si─Ö zwyczajnie nie mo┼╝emy doczeka─ç i nie wiemy jak roz┼éo┼╝y─ç te cierpienie.
Dni, tygodnie, miesi─ůce?

Pytanko takie szybkie jak DEV3 ma si─Ö do DEV KIT1? Czy do niej tez mo┼╝na ten g┼éo┼Ťnik podpi─ů─ç?

2 polubienia

Jak my┼Ťicie - czy na bramce DEV3 da si─Ö zainstalowa─ç docker Supli?

Dla mnie najwa┼╝niejsze, ┼╝e ma optyczny SPDIF i dlatego j─ů kupi─Ö.
W zwi─ůzku z tym sprzedam ch─Ötnie DEV2 :slight_smile:

Na DEVkita jeszcze przyjdzie czas, ale dekielek jest przygotowany do wymiany.
wersja transparent:

3 polubienia

Fajny ten dekielek. Mo┼╝na mie─ç taki? :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Zam├│wienia zrealizowane - dzi─Ökujemy :smiling_face_with_three_hearts:

2 polubienia

Czy w wersji PRO1 planowana jest wi─Öksza liczba port├│w USB? Dwa to zdecydowanie za ma┼éo, jeden zabiera klucz sprzetowy do pilota, do drugiego wkladamy dongle Zigbee i ÔÇťpo ptokachÔÇŁ :worried:. Wiem, ┼╝e mo┼╝na dokupi─ç hub USB ale mamy rok 2021.

Czy wy┼Ťwietlacz bramki DEV3 (PRO1) jest programowalny? Czy mo┼╝na go np. wy┼é─ůczy─ç (wy┼Ťwietlanie godziny na bramce, kt├│ra le┼╝y na szafie jest mi niepotrzebne :wink:)?

W specyfikacji urz─ůdze┼ä z regu┼éy podawany jest pob├│r mocy, nie zauwa┼╝y┼éem takiej praktyki u Was.

Proponuje tak┼╝e aby do zestawu dorzuca─ç (nawet kosztem podniesienia ceny zestawu) ÔÇťNFC Tag - naklejka wypuk┼éa AI-Speaker - okr─ůg┼éaÔÇŁ, b─Ödzie mo┼╝na od razu pobawi─ç si─Ö automatyzacjami. Pastylka (nawet dwie) jest ma┼éa wi─Öc nie zabiera du┼╝o miejsca i nie wp┼éywa na koszty przesy┼éki a jednocze┼Ťnie to element marketingu dla Was.

1 polubienie

Mo┼╝e g┼éupie pytanie ale jak jest z przesiadk─ů z urz─ůdzenia na urz─ůdzenie ┼╝eby nie straci─ç wszystkiego

1 polubienie

Zam├│wi┼éem i Ja :wink: drug─ů :smiley: Powiedz @jolka jak bezobjawowo, g┼éadko jak Daniel O przej┼Ť─ç na now─ů bramk─Ö ze starym konfigiem?

1 polubienie

Nie ukrywam ze również jestem zainteresowany kupnem :slight_smile: ale sprzedaż zakończona zaledwie po 11 sztukach? Co dalej?

1 polubienie

Postaram si─Ö w jednym w─ůtku :smiley:

@sdsi
Mo┼╝emy Ci taki wys┼éa─ç, bo mamy tego troch─Ö na stanie :wink: ale, ┼╝e Twoj─ů paczk─Ö nadali┼Ťmy ju┼╝ wcze┼Ťniej, to mo┼╝e poczekaj na projekt nak┼éadki w kszta┼écie dekielka :wink: Co┼Ť takiego si─Ö pojawi i o to chodzi z tym dekielkiem (b─Ödzie mo┼╝na go sobie wymieni─ç w celu mi jeszcze nieznanym- nie zosta┼éam wtajemniczona w ten super secret tajny pomys┼é) :wink:

@macek tak, w PRO b─Ödzie wi─Öcej port├│w USB, ale nie chcemy robi─ç je┼╝a z bramki i wk┼éada─ç wszystkich mo┼╝liwych adapter├│w (zigbee, zwave, BLE, RF, etcÔÇŽ) bo umieszczanie tego wszystkiego razem w jednym pukcie nie jest naszym zdaniem najlepsze.
Co do wy┼Ťwietlacza- to jest dobry pomys┼é, jest to technicznie mo┼╝liwe. To, co jest w DEV3 to wy┼Ťwietlacz VFD i jest do tego sterownik

i teoretycznie mo┼╝emy wy┼Ťwietla─ç tam dowolne rzeczy, ale teraz wy┼Ťwietlamy godzin─Ö i status urz─ůdzenia, bo jeste┼Ťmy troszk─Ö zarobieni wypuszczaniem DEV kit├│w, DEV3 i PRO :wink: i jeszcze EASYÔÇŽ ehhh :wink:

Pob├│r mocy to bardzo szeroki w─ůtek, to akurat mocna strona naszych bramek. Mo┼╝e faktycznie nied┼éugo to podsumujemy, a na razie mo┼╝esz poczyta─ç tu:

Idziemy te┼╝ troch─Ö w stron─Ö eko - zmienili┼Ťmy pude┼éka, na ┼éadne, w 100% do recyklingu (lub ponownego u┼╝ycia) :wink:

A w temacie NFC to jedna sztuka jest umieszczona w obudowie, domy┼Ťlnie ma zaprogramowany identyfikator bramki, ale tag jest programowalny i mo┼╝na zapisa─ç tam dowoln─ů komend─Ö.

@Maffiu oraz kolega Daniela @Michal.S - odpowied┼║ na Wasze pytania:
To ju┼╝ jest ogarni─Öte:

1. Robisz kopi─Ö zapasow─ů bramki
  2. Podczas uruchomienia nowej bramki nie logujesz si─Ö na konto tylko przywracasz kopi─Ö - zobacz tutaj

i masz przeniesione wszystkie integracje i swoje rzeczy.

@bartas87poz
teraz idziemy spa─ç :wink: zawsze wystawiamy tak─ů ilo┼Ť─ç bramek, kt├│r─ů mamy ju┼╝ przygotowan─ů (czyli s─ů ju┼╝ zaprogramowane , testowo uruchomione, z zaprogramowanym tagiem NFC, skompletowane i gotowe do wysy┼éki). Jest to do┼Ť─ç czasoch┼éonny proces (wy szcz─Ö┼Ťciarze nie macie poj─ÖciaÔÇŽ) :wink: Nie bawimy si─Ö w preordery, bo wiemy z w┼éasnego do┼Ťwiadczenia, jakie po┼Ťlizgi potrafi─ů by─ç przy dostawach komponent├│w i nie chcemy ÔÇť┼Ťwieci─ç oczamiÔÇŁ za zam├│wienia, za kt├│re klient zap┼éaci┼é a kt├│rych my nie mo┼╝emy od r─Öki zrealizowa─ç.
Jutro poprosz─Ö ch┼éopak├│w, ┼╝eby przygotowali mi kolejne sztuki do wysy┼éki i dam zna─ç tutaj na forum, ┼╝e znowu s─ů :wink: ale raczej po po┼éudniuÔÇŽ :wink:

ps. bramki tak szybko si─Ö rozesz┼éy, ┼╝e nawet nie zd─ůrzy┼éam wrzuci─ç posta na FB - jest w Was moc :muscle:

Dobrej nocy, bo jutro najwyra┼║niej sobota pracuj─ůca :wink: @jolka @Sebastian @araczkowski

4 polubienia

@jolka dzi─Ökuj─Ö. To ja zamawiam taki dekielek a przy jakiej┼Ť okazji (kolejnego zam├│wienia) mi spakujecie :slightly_smiling_face: pozdrawienia :slightly_smiling_face:

To juz wcze┼Ťniej czyta┼éem.

Tak, wiem, raczej chodzi┼éo mi o dodatkow─ů pastylk─Ö/i.

Z niecierpliwo┼Ťci─ů czekam na wersj─Ö PRO1 :slight_smile:.

1 polubienie

Heloł :slight_smile:
Mamy ┼Ťwie┼╝utkie bramki dev3, aukcja wznowiona gdyby kto┼Ť czeka┼é :slight_smile: link ten sam, co wy┼╝ej

https://allegro.pl/oferta/polski-inteligentny-asystent-ai-speaker-dev3-10518032299

2 polubienia