🎉 DEV3 - nowa bramka AIoT już jest

Przedstawiamy AIoT AIS DEV3

Przedstawiamy DEV3 - najnowszą i (jak dotychczas) najszybszą i najprostszą w konfiguracji i obsłudze bramkę AIS.

Informujemy Was pierwszych bo: Jesteście współautorami tej nowej konstrukcji.

DEV3 to odpowiedz na Wasze opinie - dziękujemy :heart: i zapewniamy, że Was słuchamy, tylko nie zawsze mamy tyle czasu ile chcieli byśmy mieć żeby każdemu odpisać.
Nie jest to jeszcze bramka, którą da się zrobić wszystko i to najlepiej bez czytania dokumentacji, ale wiemy, że wszyscy tego chcą… i jest to wg nas duży krok w stronę “bezdokumentacyjnego i intuicyjnego AIS”.

image

Na stronie AI-Speaker.com dodaliśmy nowe opisy i zdjęcia nowego sprzętu:

(jeżeli nie widać takich zdjęć jak poniżej, to wystarczy odświeżyć stronę bo mamy dosyć mocne cache w przeglądarce).

DEV3 Bramka na najbliższe 2 lata

Jak tylko zrealizujemy zamówienia na bramki które już “obiecaliśmy/sprzedaliśmy”, to zaczniemy oficjalną sprzedaż DEV3.
Chcemy bramkę DEV3 mieć w ofercie przez najbliższe 2 lata.

Oczywiście niebawem wprowadzimy też w innym segmencie cenowym bramkę PRO1 do ofery - spokojnie pamiętamy :wink: ale nie o tym jest ten post…

PS

Niestety przez najbliższe 2 miesiące spodziewamy się czasowych braków w dostępności bramek, do momentu aż proces dostaw komponentów się unormuje. Na rynku trwa niedobór chipów i ceny stale rosną, dostawcy produktów elektronicznych mają obecnie spore problemy z zapewnieniem ciągłości dostaw.

Niektórzy przepowiadają nawet całkowitą suszę na rynku SoC, która ma nadejść na przełomie 2021/2022.

Jedno jest pewne, firmy które produkują płyty ostrzegają o niedoborach układów i wzrostach cen. Pine64 ogłosił, że otworzy zamówienia w przedsprzedaży na niektóre produkty, gdy tylko będą mogli zabezpieczyć zapasy komponentów, i nie ma gwarancji kiedy dokładnie to będzie:

Hardkernel (firma od Odroid, ta która wyprodukowała bramkę do Home Assistant) napisała na forum, że na niektóre komponenty czekają 35 tygodni i że H2 będize ponownie w sprzedaży najwcześniej za 4-5 miesięcy:

Ciekawe czasy mamy…

6 polubień

A ja spytam jak typowy Polak.
Ile będzie kosztować dev3 ?
Podoba mi się że będzie miała bluta tylko pytanie czy będzie działa komunikacja z głośnikami które mają mikrofon :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face: wtedy nasłuchiwanie było by super. :slightly_smiling_face:
I ciekawe czy będzie można włączyć historię dla czujników :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Przepraszam - nie zrozumiałem. Będzie ja można kupić przez te najbliższe 2 miejsce czy tylko to info o nowej bramce ale czekać trzeba na dostawę?

Drugie pytanie - bez problemu będzie do niej można podpiąć głośnik BT?

Pizdr :slightly_smiling_face:

nam też się to podoba :slight_smile:

testowaliśmy jednoczesne działanie z głośnikiem BT i z pilocikiem (pilocik dodaje/zgłasza się jak klawiatura bt) - fajne jest takie sterowanie - nam to działa super**

image

** i tu trzeba dodać takie zdanie jak na reklamach w USA → but your experience can be different :wink:

Nasłuchiwanie głośnikiem po BT, to jest mega pomysł z serii “disruptive innovation” - wprowadź to i masz u stóp cały rynek głośników na świecie :wink:

Zawsze można włączyć - to tylko 2 linijki magicznego kodu w yaml.
Ale OK rozumiemy, że to może być trudne dla niektórych użytkowników.
Uważamy, że zasoby nieużywane to zasoby zmarnowane, a w bramce DEV3 jest zasobów sporo… dlatego włączyliśmy już na kanale BETA automatyczny zapis zdarzeń.

Będzie można kupić.
Już wysłaliśmy do Botlanda zamówione sztuki i sami zaczniemy też sprzedawać - mam nadzieje, że dzisiaj @Celina da znać ile kosztuje u niej taka bramka??? I czy jest promocja, np. na hasło “Taniej po znajmości z Danielem O.” :wink:

Podsumowując, w tej wiadomości chodzi o to, że wprowadzamy DEV3, która będzie naszym flagowym produktem DEV na najbliższe lata.
Jeżeli DEV3 nie będzie okresowo dostępny w sprzedaży… to znaczy, że nasi dostawcy znowu nam nie dostarczają czegoś na czas i czekamy…

4 polubienia

Celina potwierdza, bramka DEV3 już w sprzedaży :partying_face:

Najpierw jednak zachęcę do zaglądnięcia do dokumentacji, takich przypomnień nigdy za wiele :wink:

Tutaj jest aukcja z DEV3

https://allegro.pl/oferta/polski-inteligentny-asystent-ai-speaker-dev3-10518032299

@jolka Jeśli ktoś przy zakupie (w komentarzu do sprzedawcy) powoła się na znajomość z Danielem O. to dostanie 100% więcej AISkrówek :candy: Im lepsza historia tym słodsza niepodzianka :wink:

4 polubienia

Czy sformułowanie “niebawem” można by skonkretyzować? Słowo te ma wiele znaczeń zależnych od perspektywy mówcy. A my się zwyczajnie nie możemy doczekać i nie wiemy jak rozłożyć te cierpienie.
Dni, tygodnie, miesiące?

Pytanko takie szybkie jak DEV3 ma się do DEV KIT1? Czy do niej tez można ten głośnik podpiąć?

2 polubienia

Jak myśicie - czy na bramce DEV3 da się zainstalować docker Supli?

Dla mnie najważniejsze, że ma optyczny SPDIF i dlatego ją kupię.
W związku z tym sprzedam chętnie DEV2 :slight_smile:

Na DEVkita jeszcze przyjdzie czas, ale dekielek jest przygotowany do wymiany.
wersja transparent:


3 polubienia

Fajny ten dekielek. Można mieć taki? :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Zamówienia zrealizowane - dziękujemy :smiling_face_with_three_hearts:

2 polubienia

Czy w wersji PRO1 planowana jest większa liczba portów USB? Dwa to zdecydowanie za mało, jeden zabiera klucz sprzetowy do pilota, do drugiego wkladamy dongle Zigbee i “po ptokach” :worried:. Wiem, że można dokupić hub USB ale mamy rok 2021.

Czy wyświetlacz bramki DEV3 (PRO1) jest programowalny? Czy można go np. wyłączyć (wyświetlanie godziny na bramce, która leży na szafie jest mi niepotrzebne :wink:)?

W specyfikacji urządzeń z reguły podawany jest pobór mocy, nie zauważyłem takiej praktyki u Was.

Proponuje także aby do zestawu dorzucać (nawet kosztem podniesienia ceny zestawu) “NFC Tag - naklejka wypukła AI-Speaker - okrągła”, będzie można od razu pobawić się automatyzacjami. Pastylka (nawet dwie) jest mała więc nie zabiera dużo miejsca i nie wpływa na koszty przesyłki a jednocześnie to element marketingu dla Was.

1 polubienie

Może głupie pytanie ale jak jest z przesiadką z urządzenia na urządzenie żeby nie stracić wszystkiego

1 polubienie

Zamówiłem i Ja :wink: drugą :smiley: Powiedz @jolka jak bezobjawowo, gładko jak Daniel O przejść na nową bramkę ze starym konfigiem?

1 polubienie

Nie ukrywam ze również jestem zainteresowany kupnem :slight_smile: ale sprzedaż zakończona zaledwie po 11 sztukach? Co dalej?

1 polubienie

Postaram się w jednym wątku :smiley:

@sdsi
Możemy Ci taki wysłać, bo mamy tego trochę na stanie :wink: ale, że Twoją paczkę nadaliśmy już wcześniej, to może poczekaj na projekt nakładki w kształcie dekielka :wink: Coś takiego się pojawi i o to chodzi z tym dekielkiem (będzie można go sobie wymienić w celu mi jeszcze nieznanym- nie zostałam wtajemniczona w ten super secret tajny pomysł) :wink:

@macek tak, w PRO będzie więcej portów USB, ale nie chcemy robić jeża z bramki i wkładać wszystkich możliwych adapterów (zigbee, zwave, BLE, RF, etc…) bo umieszczanie tego wszystkiego razem w jednym pukcie nie jest naszym zdaniem najlepsze.
Co do wyświetlacza- to jest dobry pomysł, jest to technicznie możliwe. To, co jest w DEV3 to wyświetlacz VFD i jest do tego sterownik

i teoretycznie możemy wyświetlać tam dowolne rzeczy, ale teraz wyświetlamy godzinę i status urządzenia, bo jesteśmy troszkę zarobieni wypuszczaniem DEV kitów, DEV3 i PRO :wink: i jeszcze EASY… ehhh :wink:

Pobór mocy to bardzo szeroki wątek, to akurat mocna strona naszych bramek. Może faktycznie niedługo to podsumujemy, a na razie możesz poczytać tu:

Idziemy też trochę w stronę eko - zmieniliśmy pudełka, na ładne, w 100% do recyklingu (lub ponownego użycia) :wink:

A w temacie NFC to jedna sztuka jest umieszczona w obudowie, domyślnie ma zaprogramowany identyfikator bramki, ale tag jest programowalny i można zapisać tam dowolną komendę.

@Maffiu oraz kolega Daniela @Michal.S - odpowiedź na Wasze pytania:
To już jest ogarnięte:

  1. Robisz kopię zapasową bramki
  2. Podczas uruchomienia nowej bramki nie logujesz się na konto tylko przywracasz kopię - zobacz tutaj

i masz przeniesione wszystkie integracje i swoje rzeczy.

@bartas87poz
teraz idziemy spać :wink: zawsze wystawiamy taką ilość bramek, którą mamy już przygotowaną (czyli są już zaprogramowane , testowo uruchomione, z zaprogramowanym tagiem NFC, skompletowane i gotowe do wysyłki). Jest to dość czasochłonny proces (wy szczęściarze nie macie pojęcia…) :wink: Nie bawimy się w preordery, bo wiemy z własnego doświadczenia, jakie poślizgi potrafią być przy dostawach komponentów i nie chcemy “świecić oczami” za zamówienia, za które klient zapłacił a których my nie możemy od ręki zrealizować.
Jutro poproszę chłopaków, żeby przygotowali mi kolejne sztuki do wysyłki i dam znać tutaj na forum, że znowu są :wink: ale raczej po południu… :wink:

ps. bramki tak szybko się rozeszły, że nawet nie zdąrzyłam wrzucić posta na FB - jest w Was moc :muscle:

Dobrej nocy, bo jutro najwyraźniej sobota pracująca :wink: @jolka @Sebastian @araczkowski

4 polubienia

@jolka dziękuję. To ja zamawiam taki dekielek a przy jakiejś okazji (kolejnego zamówienia) mi spakujecie :slightly_smiling_face: pozdrawienia :slightly_smiling_face:

To juz wcześniej czytałem.

Tak, wiem, raczej chodziło mi o dodatkową pastylkę/i.

Z niecierpliwością czekam na wersję PRO1 :slight_smile:.

1 polubienie

Heloł :slight_smile:
Mamy świeżutkie bramki dev3, aukcja wznowiona gdyby ktoś czekał :slight_smile: link ten sam, co wyżej

https://allegro.pl/oferta/polski-inteligentny-asystent-ai-speaker-dev3-10518032299

2 polubienia