:ais: Na problemy - PROMOCJA

:ais: Na problemy - PROMOCJA :slight_smile:

ais_dev3_in_box

Wyjaśnienie

Po przejściu na Termux użytkownicy starszych bramek mają problemy z pm2 i tunelem. Problem jest w pakietach Termux-a a dokładnie w nodejs. Niestety na tą chwilę dział techniczny nie potrafi rozwiązać tych problemów. Dlatego w przypadku starszych bramek zalecamy pozostanie lub powrót do starej wersji serwera 3.0.1 (nie przechodzenie na Termux-a)

Żeby jakoś złagodzić niedogodności dla tych, którzy mają wyżej wymienione problemy, a chcieliby mieć najnowsze komponenty systemu, z pomocą przychodzi dział sprzedażowy AIS i oferuje przejście na bramkę DEV3 w promocji.

Dla naszych użytkowników, którzy mają problem ze starszą bramką, oferujemy aktualizację do bramki DEV3 z rabatem 20% od ceny regularnej.

Wystarczy napisać do nas na adres info@ai-speaker.com i podać dotychczasowy identyfikator bramki

ais_dev3_in_box

6 polubień

czy po skorzystaniu z tej usługi będzie możliwość przywrócenia z kopi wraz z identyfikatorem starej bramki (chodzi o tune i powiązane z nim np dostęp google assystenta do urządzeń połączonych z bramką lokalnie) i zainstalowanymi integracjami czy po prostu to jest zakup nowej bramki z nowym identyfikatorem i trzeba wszystko od nowa na niej dodawać?

1 polubienie

Witam.
Czyli jaka cena za nową bramkę a jaka za aktualizację?

Chyba źle zrozumiałeś wpis :wink:
pisząc ‘aktualizacja’ chodziło o upgrade sprzętu, czyli zakup DEV3 ze zniżką 20% od ceny standardowej dla dotychczasowych użytkowników bramek dev1, dev BT i dev2 (z powodu problemu opisanego wyżej).

Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem dev3, to wyślijcie maila na info@ai-speaker.com albo bezpośrednio do mnie na celina@ai-speaker.com i podajcie proszę dane do faktury proforma

  • imię i nazwisko
  • adres
  • email i numer telefonu (to już tylko do utworzenia etykiety kurierskiej)

Koszt bramki to 376 zł (20% zniżki od regularnej ceny 470 zł)
Kurier DPD (w tej chwili to najlepsza opcja, bo mamy kody zniżkowe) 11,99 zł

ps. przypominam jeszcze ten wątek

1 polubienie

Czyli jak dobrze rozumiem to koszt samej bramki z zasilaczem czy z kablem HDMI oraz pilotem a jeśli tak to czy można zrezygnować z pilota i kabla HDMI aby obniżyć koszty oraz do kiedy trwa ta promocja?

1 polubienie

Witam.
Czyli przy zakupie dev3 otzymuje ja z binarką Termux?

Pozdrawiam

Ja kupiłem wczoraj i promocji nie otrzymalem

A pisałeś jak proszono?

Więc po co ten post wyżej… masz do kogoś pretensje czy chciałeś sobie dalej publicznie ulżyć, zabłyszczeć?

Jak widzę gdy ktoś niszczy sprzęt i kupuje w to miejsce nowy (bez promocji), do tego fakt ten upublicznia, to bardzo traci w moich oczach. Jaki przykład za tym idzie… Przy takich zachowaniach ta cywilizacja nie ma szans przetrwać. Planeta sobie poradzi ale ludzi już na niej nie będzie.

2 polubienia

Poprostu kupiłem na allegro pretensji nie mam :slight_smile: A post z rozwalona bramką był jako żart i się zapytałem czy wstanie jeszcze :slight_smile: .a o bramkę wolalem się zapytać kiedyś na stronie RTX była promocja zamówiłem bezpośrednio z allegro to sprzedający dał mi gratis pendrive’a Ktoś pyta ten nie błądzi.ps i tak miałem zamiar zmienić bramkę :slight_smile: i zależało mi na szybkiej dostawie.

Ja tam nie wiem czy to żart, czy nie żart


Płyta główna wygląda na połamaną całkiem na serio.

Biorąc pod uwagę, że zapewne jest to wspólna platforma sprzętowa z jakimś tv-boxem,
(pewnie takim https://botland.com.pl/produkty-wycofane/7490-android-51-smart-tv-box-mxq-pro-4k-s905-kodi-quadcore-1gb-ram.html
zamiast niszczyć mogłeś poświęcić sprzęt na inne eksperymenty, sprzedać za grosze albo wręcz oddać za darmo - może na forum by się znalazł chętny, dział z ogłoszeniami w końcu jest, każda metoda byłaby bardziej eko niż zrobienie z niej śmiecia (mamy nadzieję, że chociaż będziesz na tyle uprzejmy dla Świata, by ją zutylizować we właściwy sposób - jej miejsce to kubeł na elektro-śmieci, zapewne znajdziesz taki w jakimś markecie).

3 polubienia

Młody jestem wybaczcie mi mój błąd

pt., 2 gru 2022, 01:38 użytkownik szopen z AI-Speaker <notifications@ai-speaker.discoursemail.com> napisał:

3 polubienia

Można było wgrać CoreElec i mieć fajny odtwarzacz multimediów z KODI a nawet Docker:

Ja dala swojej DEV1 poszukuję płytki z BT i planuje zrobić odtwarzacz stereo ze wzmacniaczem zintegrowany z AIS. Wszystko opisane na forum:

1 polubienie

Ja mam dwie DEV1 jedna pracuje jako radio w łazience, a druga jako radio + powiadomienia głosowe w kuchni :wink:

Sorry za zaśmiecanie tematu… ale żeby nie był całkowity offtop można też wykorzystać DEV1 w połączeniu z custom-components/remote_homeassistant: Links multiple home-assistant instances together (github.com) do sterowania głosowego urządzeń z innej bramki :wink:

4 polubienia

Jeżeli jesteś w stanie to pokaż tą metodę szerzej. Chętnie to zrobię z swoim dev1 :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Rozumiem, że chodzi o Remote Home-Assistant
DEV3 – host, który udostępnia urządzenia/encje
DEV1 – klient na którym będą widoczne urządzenia/encje z hosta

remote_homeassistant:
  instances:
  • zrestartuj obie bramki
  • na DEV3 wygeneruj token - ikonka z loginem, na dole „Utwórz token” i skopiuj go
  • na DEV1 przejdź do ustawień → Devices&Services i powinieneś zobaczyć to

ais_r_1

  • kliknij Konfiguruj i pole host wpisz adres DEV3 (u mnie przykładowy 192.168.1.99), w port zostaw 8180 i w Access token wklej skopiowany z DEV3 token

  • klikasz zatwierdź i powinieneś mieć dostępne wszystkie urządzenia/encje z DEV3

Można skonfigurować jakie urządzenia/encje mają być widoczne - to wszystko opisane jest w dokumentacji integracji custom-components/remote_homeassistant: Links multiple home-assistant instances together (github.com)

U mnie działa :wink:

7 polubień

@jolka @Celina czy jest jakaś szansa aby wprowadzić ten dodatek na starszych bramkach ?
Lub odblokować aplikacje AIS-dom tak aby można wykorzystać je jako klienta do wyświetlenia głównej bramki :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:
Wtedy zawsze można podpiąć mikrofon od PS3 oraz glosniki i mieć kolejny punkt do sterowania :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

Bramka zamówiona więc mam nadzieję że po 2 tygodniach po jakiejś aktualizacji nie będzie podobnie jak na dev1(termux) że od października jest przyciskiem do papieru

u mnie cos nie działa na dev1 mimo dodania wpisu na dev3

Logger: homeassistant
Source: custom_components/remote_homeassistant/__init__.py:430
First occurred: 17:18:09 (1 occurrences)
Last logged: 17:18:09

Error doing job: Task exception was never retrieved
Traceback (most recent call last):
  File "/data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/custom_components/remote_homeassistant/__init__.py", line 253, in setup_components_and_platforms
    await remote.async_connect()
  File "/data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/custom_components/remote_homeassistant/__init__.py", line 430, in async_connect
    device_registry = dr.async_get(self._hass)
AttributeError: module 'homeassistant.helpers.device_registry' has no attribute 'async_get'