Nowa bramka Dev3

Witam szanowne grono stałem się posiadaczem dev3,mam pytanie co się dzieje że nie mam godziny na wyswietlaczu

Nie masz godziny, bo wyświetla status.

P. S.
Niepotrzebnie zakładasz nowy temat…

A co zrobić żeby wyświetlała godzinie???

Prawdopodobnie poczekać na powrót zespołu AIS z urlopu :palm_tree:

Tak naprawdę - nie wiem, nie mam Bramki DEV3. Jeśli nie przechodzi z wyświetlania słowa boot do godziny, to pewnie nie jest to zamierzone działanie programowe.

Bramka funkcjonuje prawidłowo?

Ze statusem boot na wyświetlaczu? Nie sądzę…

Na razie nie mam nic podpięte do niej dziś coś zadziałam,używam dev1

Nie musisz mieć podpite, żeby sprawdzić czy działa. Możesz otworzyć stronę WWW albo połączyć się z DEV3 przez SSH?
Wg statusu na wyświetlaczu DEV3 ma problemy z uruchomieniem się. Podpinałeś do niego monitor aby sprawdzić co mu się na ekranie wyświetla?

Nie mam pojęcia otwiera się na tv konsolą,po www raczej normalnie log czysty,wydaje mi się że ma problem z rebootem zrobiłem reset z opisu i ma problem z resetem,musiałem odciąć zasilanie ! wgrałem integrację onvif i Xiaomi działa posępne jeszcze zigbee zobaczymy Screenshot_20210808-141940|230x500

Planuje wymienić swoją dev1 na dev3. Ale potrzebuje porady. Potrzebuje kawałek ram dysku do zapisu dla zwykłego usera. Zrzut z polecenia do odczytu. Da się to jakoś prosto zrobić bez grzebania na roocie?

Nie wiem co o tym myśleć zainstalowane ok 20 urządzeń zigbe Xiaomi a 2 żarówki hue trochę sprzętu tuya odkurzacz Xiaomi , ring dorbell DVR Annke,kilka automatyzacji wszystko działa normalnie,jak wspomniałem były problemy przy aktualizacji systemu po pobraniu i instalacji przyszła kolej na reset i tu zong nie zresetowała się bramka czeba ręcznie wykonać reset ,wyświetlacz cały czas wyświetla boot

W sumie ciekawe bo moja dev1 z kolei po aktualizacji zgubiła niebieski kolor diody… Czerwony jest a niebieskiego nie ma… :slightly_smiling_face:

Jest związek?

1 polubienie

U mnie niebieska rządzi na DEV1 nawet po upgrade.

Wg Ciebie jest możliwość w tej dwukolorowej diodzie aby padł jeden kolor a drugi nie?

Wszystko jest możliwe :slight_smile: Zarówno w diodzie jak i w sterowaniu nią.

No i to jest pytanie czy w FW kod nie włącza niebieskiej diody. U kolegi na Dev3 nie włącza zegara, może coś w kodzie jest?

Zawsze możesz samemu sprawdzić czy możesz zmienić kolor diody led

Wiem o tym. Mogę włączyć red (0) a blue (255) nie świeci. Ale to jedna dioda więc się zastanawiam czy mogła w ten sposób połowicznie się uwalić (nie znam się na tym). A może jednak jest to jakiś bug w FW?

Tak może być to jedna dioda (obudowa) ale w środku dwie struktury.