🎉 DEV3 - nowa bramka AIoT już jest

Zamówienia zrealizowane - dziękujemy :smiling_face_with_three_hearts:

2 polubienia

Czy w wersji PRO1 planowana jest większa liczba portów USB? Dwa to zdecydowanie za mało, jeden zabiera klucz sprzetowy do pilota, do drugiego wkladamy dongle Zigbee i “po ptokach” :worried:. Wiem, że można dokupić hub USB ale mamy rok 2021.

Czy wyświetlacz bramki DEV3 (PRO1) jest programowalny? Czy można go np. wyłączyć (wyświetlanie godziny na bramce, która leży na szafie jest mi niepotrzebne :wink:)?

W specyfikacji urządzeń z reguły podawany jest pobór mocy, nie zauważyłem takiej praktyki u Was.

Proponuje także aby do zestawu dorzucać (nawet kosztem podniesienia ceny zestawu) “NFC Tag - naklejka wypukła AI-Speaker - okrągła”, będzie można od razu pobawić się automatyzacjami. Pastylka (nawet dwie) jest mała więc nie zabiera dużo miejsca i nie wpływa na koszty przesyłki a jednocześnie to element marketingu dla Was.

1 polubienie

Może głupie pytanie ale jak jest z przesiadką z urządzenia na urządzenie żeby nie stracić wszystkiego

1 polubienie

Zamówiłem i Ja :wink: drugą :smiley: Powiedz @jolka jak bezobjawowo, gładko jak Daniel O przejść na nową bramkę ze starym konfigiem?

1 polubienie

Nie ukrywam ze również jestem zainteresowany kupnem :slight_smile: ale sprzedaż zakończona zaledwie po 11 sztukach? Co dalej?

1 polubienie

Postaram się w jednym wątku :smiley:

@sdsi
Możemy Ci taki wysłać, bo mamy tego trochę na stanie :wink: ale, że Twoją paczkę nadaliśmy już wcześniej, to może poczekaj na projekt nakładki w kształcie dekielka :wink: Coś takiego się pojawi i o to chodzi z tym dekielkiem (będzie można go sobie wymienić w celu mi jeszcze nieznanym- nie zostałam wtajemniczona w ten super secret tajny pomysł) :wink:

@macek tak, w PRO będzie więcej portów USB, ale nie chcemy robić jeża z bramki i wkładać wszystkich możliwych adapterów (zigbee, zwave, BLE, RF, etc…) bo umieszczanie tego wszystkiego razem w jednym pukcie nie jest naszym zdaniem najlepsze.
Co do wyświetlacza- to jest dobry pomysł, jest to technicznie możliwe. To, co jest w DEV3 to wyświetlacz VFD i jest do tego sterownik

i teoretycznie możemy wyświetlać tam dowolne rzeczy, ale teraz wyświetlamy godzinę i status urządzenia, bo jesteśmy troszkę zarobieni wypuszczaniem DEV kitów, DEV3 i PRO :wink: i jeszcze EASY… ehhh :wink:

Pobór mocy to bardzo szeroki wątek, to akurat mocna strona naszych bramek. Może faktycznie niedługo to podsumujemy, a na razie możesz poczytać tu:

Idziemy też trochę w stronę eko - zmieniliśmy pudełka, na ładne, w 100% do recyklingu (lub ponownego użycia) :wink:

A w temacie NFC to jedna sztuka jest umieszczona w obudowie, domyślnie ma zaprogramowany identyfikator bramki, ale tag jest programowalny i można zapisać tam dowolną komendę.

@Maffiu oraz kolega Daniela @Michal.S - odpowiedź na Wasze pytania:
To już jest ogarnięte:

1. Robisz kopię zapasową bramki
  2. Podczas uruchomienia nowej bramki nie logujesz się na konto tylko przywracasz kopię - zobacz tutaj

i masz przeniesione wszystkie integracje i swoje rzeczy.

@bartas87poz
teraz idziemy spać :wink: zawsze wystawiamy taką ilość bramek, którą mamy już przygotowaną (czyli są już zaprogramowane , testowo uruchomione, z zaprogramowanym tagiem NFC, skompletowane i gotowe do wysyłki). Jest to dość czasochłonny proces (wy szczęściarze nie macie pojęcia…) :wink: Nie bawimy się w preordery, bo wiemy z własnego doświadczenia, jakie poślizgi potrafią być przy dostawach komponentów i nie chcemy “świecić oczami” za zamówienia, za które klient zapłacił a których my nie możemy od ręki zrealizować.
Jutro poproszę chłopaków, żeby przygotowali mi kolejne sztuki do wysyłki i dam znać tutaj na forum, że znowu są :wink: ale raczej po południu… :wink:

ps. bramki tak szybko się rozeszły, że nawet nie zdąrzyłam wrzucić posta na FB - jest w Was moc :muscle:

Dobrej nocy, bo jutro najwyraźniej sobota pracująca :wink: @jolka @Sebastian @araczkowski

4 polubienia

@jolka dziękuję. To ja zamawiam taki dekielek a przy jakiejś okazji (kolejnego zamówienia) mi spakujecie :slightly_smiling_face: pozdrawienia :slightly_smiling_face:

To juz wcześniej czytałem.

Tak, wiem, raczej chodziło mi o dodatkową pastylkę/i.

Z niecierpliwością czekam na wersję PRO1 :slight_smile:.

1 polubienie

Heloł :slight_smile:
Mamy świeżutkie bramki dev3, aukcja wznowiona gdyby ktoś czekał :slight_smile: link ten sam, co wyżej

https://allegro.pl/oferta/polski-inteligentny-asystent-ai-speaker-dev3-10518032299

2 polubienia

W piątek zamówiona a już czeka w paczkomacie :grin::grin:. Ekspresowa obsługa :+1:t4:

2 polubienia

Ja właśnie zamówiłem chwilę temu.
Coś czuję że dev3 z względu na swoje parametry oraz możliwości będzie hitem :slightly_smiling_face:

1 polubienie

:thinking: PRO1 musi pobić DEV3, ciekaw jestem czy AIS pozwoli na “odblokowanie trybu deweloperskiego” (nie wiem jak to się teraz nazywa na bramce DEV) na bramce produkcyjnej?

Jestem pozytywnie zaskoczony szybkością dostawy, jednak pierwsze wrażenie po wyjęciu DEV3 z pudełka nie jest korzystne.

Bramka DEV3 ma górną pokrywę wykonaną z foli (?!), a nie twardego plastiku, co powoduje, że nawet zaraz po wyjęciu z pudełka wygląda jak używana…
Dla porównania DEV2 jest mniejsza i wygląda solidnej. DEV3 niestety wygląda tandetnie.

Podłączam odbiornik pilota, Zigbee, przewód HDMI, optyczny SPDIF (tylko dla tego wyjścia kupiłem nową wersję) i LAN.

Pierwsze uruchomienie. Na telewizorze po kolei: wybór języka i krótki opis funkcji pilota. Klikam przycisk “Zakończ” i po kilku minutach bramka jest gotowa do działania. Następnie konfiguracja urządzeń Zigbee, która przebiegła bez problemów.

Uruchamiam wzmacniacz i po kilku próbach polecenie “Graj Radio Zet” zostaje poprawnie odczytane (chyba fraza “zet” jest za krótka). Gra muzyka :slight_smile: i to wreszcie przez optyczny SPDF.

Zadowolony wyłączam więc telewizor i… dźwięk się urywa, a bramka się resetuje!?

Podczas kilku godzin testów, powtórzyło się to jeszcze jeden raz…

1 polubienie

Może zadziałał Hdmi CEC? No ten dekielek nie wygląda elegancko…

@jolka to prawda że od góry jest folia?
Trochę problem może być bo u mnie bramka leży na boku.
Można prosić i dokładne wymiary? Zamowie plexe na wymiar. :slightly_smiling_face:

Taka była moja pierwsza myśl ale HDMI CEC domyślnie był wyłączony.

Przecież HDMI cec jest na bramce ale jednokierunkowe opisane tutaj > HDMI-CEC sterowanie urządzeniami podłączonymi po HDMI

Oczywiście ale nie wyklucza to ew. błędu w DEV3 z tym związanego.

“Bramki AIS obsługują HDMI CEC, komendy CEC wysyłane do bramki wyłączamy/blokujemy - żeby nie pozwolić na wyłączenie/uśpienie bramki przez TV.”

To nie jest folia. Ale faktycznie nie jest to twardy materiał i jak się go przyciśnie palcem, to można go odkształcić. Nie sądziliśmy, że ktoś aż tak szybko to zrobi…

Idea była taka, żeby ten dekielek dało się łatwo wymieniać, początkowo zrobiliśmy go na magnes, ale to się nie trzymało tak jak sobie wyobrażaliśmy… więc ostatecznie postanowiliśmy go wkleić.

Nie podoba mi się ten efekt na zdjęciu bardzo… chyba nikt z nas nie sądził, że tak to może wyglądać.

Mamy takie dekielki z twardej pleksi PETG, wycięte laserowo. Ciężko było to zlecić, bo dekielek jest cienki 0.7mm (mało kto w Polsce ma taką cienką pleksi i jest w stanie ją uciąć).

Możemy każdemu zaoferować gratis taki dekielek przeźroczysty wycięty laserowo, twardy. Nie da się go zgiąć tak jak tego na zdjęciu, ale da się go porysować (jak każde pleksi).

Zrobimy dzisiaj spotkanie robocze w sprawie dekielków.
Wg mnie chyba pójdziemy jednak w twardsze dekielki… eeech zawsze coś.

@Celina wstrzymaj proszę sprzedaż DEV3 do czasu aż ogarniemy temat dekielków.

Każdemu, kto kupił DEV3 i chce, twardy przeźroczysty dekielek, możemy dać dekielek gratis, kupcie tylko jakiegoś taga NFC czy coś za 5 zł, żeby pokryć koszty wysyłki. Mam nadzieję, że to OK.

Oczywiście jak komuś nie pasuje dekielek czy ogólnie sprzęt, to znacie swoje prawa - macie możliwość oddać sprzęt bez podania przyczyny w ciągu 2 tygodni. Przyjmujemy też sprzęty w przypadku zakupu na firmę (nie robimy problemów).

:+1:

Ok - ja się piszę na obiecany przeźroczysty oraz nowy, twardszy jak będzie. Oczywiście coś zamówię od Was :slight_smile: Pozdrowienia