Giełda AI-Speaker (ogłoszenia)

Witam.
Z racji tego że co niektórzy mają leżaki w swoich szufladach które mogą innym pomóc proponuje utworzyć giełdę AI-Speaker.
Krótki regulamin

W każdym ogłoszeniu musza być zawarte informacje o:

  • Stan przedmiotu (nowy/używany)
  • Oprogramowanie zainstalowane (protokół komunikacyjny)
  • Cena
  • sposób wysyłki (cena wysyłki)
  • Opis

Zdjęcia mile widziane :slightly_smiling_face:
Czas zrobić porządki idzie wiosna :grinning:
@Adrian chyba chciałeś coś sprzedać :slightly_smiling_face:

@Celina i @jolka mam nadzieję że nie macie nic przeciwko. :slightly_smiling_face:

3 polubienia

Approved :+1:

Nie ma problemu :slight_smile: chociaż my naszych (używanych) sprzedawać nie będziemy - za duży sentyment mamy, to już są lata :wink: mamy jedną dev1, która przez ostatnich 5 lat była setki razy resetowana (pełny reset aplikacji), bo za każdym razem budujemy i sprawdzamy na niej bootstrapa.

Fajna inicjatywa, może faktycznie ktoś skorzysta :slight_smile: To są Wasze sprzęty i Wasze forum :blush:

Tylko apelujemy o rozsądne pozbywanie się sprzętu, żeby później nikt nie żałował tak, jak @araczkowski oddając 30 lat temu swoje Atari 65XE i do tej pory nie może tego przeżyć :wink: Nic nie zastąpiło tej pustki, nawet 2 szafy Arcade w garażu :joy:

4 polubienia

@Celina a gdzie się podział mój IBM 286 PC/AT???

Miał 8MB ramu dyskietki 5.25’’(które osobiście przywiozłem z Ukrainy od wujka Stefana, który samolotem latał do pracy w instytucie i miał dojście do dyskietek).
Inny wujek, Kazik z Wrocławia pracował wtedy w ELWRO i skręcił mi tego klona IBM. Żeby kupić komponenty z Tajwanu, pracowałem na to całe wakacje…

Turbo Pascal na monochromatycznym monitorze śmigał bez żadnego zająknięcia! Dysk miał 20MB… a teraz 8G w DEV1 to mało! Eeech co za czasy :wink:

Pozdrowienia dla kuzyna Wojtka z którym razem kodowalismy program do wyliczania zużycia energii, na tym właśnie 286 PC/AT.

Takich rzeczy się nie oddaje, bo to kawałek życia jest, wystarczy auto stawiać na zewnątrz i wszystko się zmieści, w garażu :wink:

5 polubień

[Edit 12-04-2021] Sprzedane

To ja pierwszy :slight_smile:

Sprzedam pilot Muller Licht Tint zigbee. Stan jak nowy, włączony i sparowany tylko po to aby sprawdzić czy działa. Kupiony ok pół roku temu, niestety zmieniła się koncepcja, nie będzie żarówek RGBW, więc jest niepotrzebny.

Cena to 50zł + kw (do negocjacji)
Możliwy odbiór osobisty, lub możemy umówić się gdzieś na “mieście” (wa-wa i powiat warszawski zachodni):wink:

Ewentualnie mogę się wymienić za jakiś inny pilot (np. ten okrągły IKEA.) lub czujnik czy switch ;). Rozważę każdą propozycje :wink:


2 polubienia

Witam
Czy ktoś by był chętny na bramkę AI dev2 z pilotem (+ USB adapter)?
Kupiona w grudniu 2020
Podłączona i skonfigurowana testowo
Stan jak nowe
Wysyłka Kurier/paczkomat - 15 zl (lub odb osobisty: Toruń/Bydgoszcz)
Pilot - 50 zl
Bramka - 200 zl
Czekam na propozycje :slight_smile:

2 polubienia

też żałuję tego do dzisiaj ;-( została mi z tych czasów Amiga 1200 w obudowie tower tylko boję się ją włączyć po tylu latach hihi :wink:

2 polubienia

A ktoś pamięta co to za sprzęt, który zarywał mi noce?
image

2 polubienia

mialem tez, a te filmiki z plyty CD to byla bajka

Hej
Mogę się wymienić za przełącznik IKEI.

Cześć. Miałem taką Amigę CDTV, ale to były czasy.

Sprzedam CC2531(Pochodzenie: AIS via Botland), leży u mnie od ponad pół roku nieużywany - przeniosłem swoja sieć na inny koordynator.

1 polubienie

Sprzedam bramkę AIS DEV2 z zasilaczem i kablem HDMI.

Bramka kupiona 26.01.2021 w stanie idealnym. Całość praktycznie nieużywana, bo po 2 miesiącach nabyłem jeden z pierwszych egzemplarzy bramki DEV3 (od której zaczęła się dyskusja o zmianie górnej obudowy :innocent:)

Cena to 2/3 ceny zakupu, czyli 170 zł + 10 zł wysyłka kurierem w oryginalnym opakowaniu.
Krówki zjadłem :slightly_smiling_face:

17.05.2021r.
Bramka sprzedana.

3 polubienia

Witam.
Sprzedam 4 sztuki esp32 cam.
Za 70PLN wysyłka w cenie (Paczkomat)
Warunek jest jeden.
Osoba które je kupi musi podesłać mi działająca konfigurację.
(Niestety ja poległem na tym a mam jeszcze 4 sztuki które chce wykorzystać w celu monitorowania piwnicy i garażu)
Na oko widać że są to dwa rodzaje płytek.
Są one kompletne. Otworzone w celu wykonania zdjęć.



Czy możesz pokazać zdjęcie z drugiej strony płytki? Chodzi o to czy mają złącze pod antenę zewnętrzną?
Pomagając @miastek uruchomić taką kamerkę, uwaliłem swoją i obecnie może znalazł bym dla niej zastosowanie ale na zewnątrz domu, więc antenka by się przydała. Kusisz ceną ale drugą szufladkę już zapełniłem okazyjnymi płytkami “na WW”…

Zawsze możesz spróbować z ESPHome…

Czy ktoś dysponuje obudowani pod te kamerki?

@Cezary.K jedna obudowę mogę Tobie odstąpić.
Złącza pod antenę są :slightly_smiling_face:
Jakość nie jest pro ale pilniczek i trochę zabawy i będą ok. :slightly_smiling_face:



1 polubienie

Kupię bramkę AIS DEV2 w dobrej cenie. Ewentualnie DEV1. Propozycje poproszę na priv.

Pewnie będzie ciężko, ale może :slight_smile: gdyby ktoś chciał się pozbyć dev3 bo np przesiada się na pro lub jeszcze coś mocniejszego spoza rodziny, to chętnie przygarnę.
Moja dev1 już trochę za mała i przydałoby się więcej mocy obliczeniowej żeby posadzić grafane oraz influxdb lokalnie.

A za tem będziesz.pozbywac się Dev1? :slightly_smiling_face:

DEV1 to i ja się chyba niebawem pozbędę, bo utrzymanie 2 bramek to u mnie bardzo bardzo nadmiarowe… I zamiast pilota byłby CC2531 Zigbee2MQTT USB do AIS-dom, AI-Speaker…

Ktoś chętny na dev1 + cc2531? tanio oddam