🎉 DEV3 - nowa bramka AIoT już jest

W piątek zamówiona a już czeka w paczkomacie :grin::grin:. Ekspresowa obsługa :+1:t4:

2 polubienia

Ja właśnie zamówiłem chwilę temu.
Coś czuję że dev3 z względu na swoje parametry oraz możliwości będzie hitem :slightly_smiling_face:

1 polubienie

:thinking: PRO1 musi pobić DEV3, ciekaw jestem czy AIS pozwoli na “odblokowanie trybu deweloperskiego” (nie wiem jak to się teraz nazywa na bramce DEV) na bramce produkcyjnej?

Jestem pozytywnie zaskoczony szybkością dostawy, jednak pierwsze wrażenie po wyjęciu DEV3 z pudełka nie jest korzystne.

Bramka DEV3 ma górną pokrywę wykonaną z foli (?!), a nie twardego plastiku, co powoduje, że nawet zaraz po wyjęciu z pudełka wygląda jak używana…
Dla porównania DEV2 jest mniejsza i wygląda solidnej. DEV3 niestety wygląda tandetnie.

Podłączam odbiornik pilota, Zigbee, przewód HDMI, optyczny SPDIF (tylko dla tego wyjścia kupiłem nową wersję) i LAN.

Pierwsze uruchomienie. Na telewizorze po kolei: wybór języka i krótki opis funkcji pilota. Klikam przycisk “Zakończ” i po kilku minutach bramka jest gotowa do działania. Następnie konfiguracja urządzeń Zigbee, która przebiegła bez problemów.

Uruchamiam wzmacniacz i po kilku próbach polecenie “Graj Radio Zet” zostaje poprawnie odczytane (chyba fraza “zet” jest za krótka). Gra muzyka :slight_smile: i to wreszcie przez optyczny SPDF.

Zadowolony wyłączam więc telewizor i… dźwięk się urywa, a bramka się resetuje!?

Podczas kilku godzin testów, powtórzyło się to jeszcze jeden raz…

1 polubienie

Może zadziałał Hdmi CEC? No ten dekielek nie wygląda elegancko…

@jolka to prawda że od góry jest folia?
Trochę problem może być bo u mnie bramka leży na boku.
Można prosić i dokładne wymiary? Zamowie plexe na wymiar. :slightly_smiling_face:

Taka była moja pierwsza myśl ale HDMI CEC domyślnie był wyłączony.

Przecież HDMI cec jest na bramce ale jednokierunkowe opisane tutaj > HDMI-CEC sterowanie urządzeniami podłączonymi po HDMI

Oczywiście ale nie wyklucza to ew. błędu w DEV3 z tym związanego.

“Bramki AIS obsługują HDMI CEC, komendy CEC wysyłane do bramki wyłączamy/blokujemy - żeby nie pozwolić na wyłączenie/uśpienie bramki przez TV.”

To nie jest folia. Ale faktycznie nie jest to twardy materiał i jak się go przyciśnie palcem, to można go odkształcić. Nie sądziliśmy, że ktoś aż tak szybko to zrobi…

Idea była taka, żeby ten dekielek dało się łatwo wymieniać, początkowo zrobiliśmy go na magnes, ale to się nie trzymało tak jak sobie wyobrażaliśmy… więc ostatecznie postanowiliśmy go wkleić.

Nie podoba mi się ten efekt na zdjęciu bardzo… chyba nikt z nas nie sądził, że tak to może wyglądać.

Mamy takie dekielki z twardej pleksi PETG, wycięte laserowo. Ciężko było to zlecić, bo dekielek jest cienki 0.7mm (mało kto w Polsce ma taką cienką pleksi i jest w stanie ją uciąć).

Możemy każdemu zaoferować gratis taki dekielek przeźroczysty wycięty laserowo, twardy. Nie da się go zgiąć tak jak tego na zdjęciu, ale da się go porysować (jak każde pleksi).

Zrobimy dzisiaj spotkanie robocze w sprawie dekielków.
Wg mnie chyba pójdziemy jednak w twardsze dekielki… eeech zawsze coś.


@Celina wstrzymaj proszę sprzedaż DEV3 do czasu aż ogarniemy temat dekielków.

Każdemu, kto kupił DEV3 i chce, twardy przeźroczysty dekielek, możemy dać dekielek gratis, kupcie tylko jakiegoś taga NFC czy coś za 5 zł, żeby pokryć koszty wysyłki. Mam nadzieję, że to OK.

Oczywiście jak komuś nie pasuje dekielek czy ogólnie sprzęt, to znacie swoje prawa - macie możliwość oddać sprzęt bez podania przyczyny w ciągu 2 tygodni. Przyjmujemy też sprzęty w przypadku zakupu na firmę (nie robimy problemów).

:+1:

Ok - ja się piszę na obiecany przeźroczysty oraz nowy, twardszy jak będzie. Oczywiście coś zamówię od Was :slight_smile: Pozdrowienia

Spoko :+1:

Ale wstrzymajcie się jeszcze proszę z zamawianiem naklejek czy czegoś, jesteśmy na łączu z producentem dekielków i zaproponował nam coś lepszego.
Chyba w to pójdziemy…

Nie kupujcie nic na razie w celu wysłania samego dekielka - będzie chyba lepsza opcja.
Przepraszam za zamieszanie. Damy Wam znać na koniec dnia, jak tylko to ogarniemy.

2 polubienia

@jolka a co z zamówionymi bramkami przez weekend ? Będą miały dekielek w środku ? :slightly_smiling_face:

jolka napisała:

Mamy takie dekielki z twardej pleksi PETG
Nie ma czegoś takiego jak pleksi PETG. Może być tworzywo PMMA zwane popularnie plexą inaczej polimetakrylan metylu albo PETG inaczej politereftalan etylenowy modyfikowany glikolem. Od profesjonalnej firmy jak Wasza trzeba wymagać precyzji w wypowiedziach.
Jak macie problemy z obudowami mogę polecić firmę:
https://www.kradex.com.pl/
i nie mam tu żadnego osobistego interesu a tylko dobre doświadczenia z przeszłości.

@begginer Na szczęście my tu na forum jesteśmy nie na oficjalnym kanale support; a w gronie, bez mała, rodzinnym tak więc profesjonalne wypowiedzi są zbędne. Każdy wie o co chodzi :wink:

1 polubienie

@sdsi
Właśnie z tego powodu, że jesteśmy w rodzinnym gronie należy takie błędy wskazywać a mając ponad 20-letnie doświadczenie w przetwórstwie tworzyw nie mogę nie zareagować na błąd a jolka na pewno się nie obrazi i adwokata też zapewne nie potrzebuje zatem Twój komentarz zbędny bo nie wnosi nic do sprawy.

@begginer pozdrawiam Cię serdecznie i trochę więcej dystansu życzę :slightly_smiling_face:

Aktualizacja w temacie dekielka :slight_smile:

Zgodnie z “korporacyjnymi zwyczajami w AI-Speaker”. przełożymy “aferę dekielkową” na sukces :wink: i ogłaszamy, że mamy w Polsce kilkudziesięciu szczęśliwców którzy posiadają unikalną bramkę DEV3.
Gratulujemy :handshake: Pamiętajcie, że to jak źle wybita moneta, jej wartość z czasem tylko może wzrosnąć!

Więcej takich DEV3, nie będzie bo zmieniamy dekielek na twardy jak skała :muscle:
Dzięki temu będziemy mieli najtwardszy dekielek wśród producentów bramek AIoT.

Nie wiem z czego będzie ten nowy twardy dekielek, może z PLEXI. PLEXA. PLEKSI. PLEKSA… tak, tak przyznaje, że nie znam się na tym. Niemniej jednak nie jest to mój konik, a z tego co mi powiedziała firma która wycinała te dekielki przeźroczyste, są one z płyty PETG (pleksi to już skrót myślowy, bo przeźroczysta płyta).
Wg tej firmy, tylko taka płyta jest w Polsce dostępna, o wymaganej przez nas grubości → 0.5 - 0.7 mm
Może nas oszukali, nie wiem… nie ważne. Nie róbmy z igły widły :wink: Nie brnijmy w to proszę, są większe problemy na świecie niż dekielek w DEV3.

To tyle na rozluźnienie atmosfery - mamy nadzieję, że nikt się nie poczuje urażony :heart:


Teraz już całkiem serio. Nasze ustalenia w tym temacie są takie.

  1. Klient ma rację - nieporozumienia wykluczone.
  2. Nie myli się tylko ten kto nic nie robi, to my się pomyliliśmy z tym rozwiązaniem.
  3. Zamówiliśmy nowe dekielki. Producent jest profesjonalny widzieliśmy rzeczy które robi. Zapewnia, że będzie OK.
  4. Wstrzymujemy sprzedaż DEV3 do momentu aż będą nowe dekielki, bo nie chcemy więcej takich zdjęć w Internecie, jak to z wgniecionym dekielkiem.
  5. Dla tych co kupili już DEV3 zaoferujemy to co już deklarowaliśmy. Przy czym do wyboru będzie nowy czarny dekielek z naszą grafiką, albo dekielek przeźroczysty (z płyty PETG, o grubości 0.5mm). Dodatkowo każdy dostanie ramkę plastikową (górną cześć obudowy bramki) do której ten dekielek jest mocowany, żeby nie musiał się męczyć z odklejeniem starego dekielka i przyklejeniem nowego.

image

Nowy dekielek będzie na taśmie dwustronnej:

Ma to zapewnić, możliwość w miarę łatwego ściąganie (w przypadku gdybyśmy chcieli zastosować DEV KIT) jednocześnie dekielek ma się trzymać tak, że ma “być jak jednolity z resztą obudowy”.

Chcemy to szybko ogarnąć i wrócić do sprzedaży, inwestowaliśmy sporo w projekt DEV3. Wg nas jest to najlepsza opcja na bramkę IoT w Polsce. Z ogromnym potencjałem i zapasem zasobów. Nie pozwolimy dekielkowi zepsuć tego fantastycznego projektu.

Oczywiście rozumiemy, że nie jest to tani produkt i że taka inwestycja wiązała się z nadziejami. Nie chcemy nikogo rozczarować czy oszukać. Nie reklamowaliśmy się, że odmienimy życie itp… w sumie to nie reklamujemy się wcale. Każdy kto czuje, że produkt nie spełnia jego oczekiwań, może w kulturalny sposób go oddać i zainwestować w coś innego.

Prosimy o wyrozumiałość, pamiętajcie o tym kto się nigdy nie myli…
Nie wrzucajcie już proszę zdjęć z tym jak wam się udało wgnieść dekielek itd., OK wiemy, że się da, przyznaliśmy się do błędu i dalsza eskalacja tego tematu w sieci nam nie pomaga.

Jutro producent obiecał nam wykonać przykład nowego dekielka do akceptacji. Jak tylko dostaniemy, to udostępnimy wideo. W załączeniu projekt tego dekielka.
Udostępnimy też dokładne zdjęcia tych dekielków PETG wycinanych laserowo, one mają takie minimalne żółte przebarwienia na brzegach, bo podobno przy cięciu laserowym tak się dzieje z takimi cienkimi płytami. Każdy będzie mógł sam podjąć decyzje który dekielek na wymianę mu pasuje.

PS
Nie musicie dzwonić i pytać o te dekielki… wstrzymujemy sprzedaż do czasu aż to ogarniemy, więc zależy nam na szybkim załatwieniu tego tematu. Będziemy Was informować o postępach.

grafika_box_dom_DEV3.2021_2022.pdf (8,2 KB)

8 polubień

A ja z prośbą do @Celina. Jeżeli jest taka możliwość to ustaw na allegro wysyłki za granicę. Np. Irlandia​:grin::grin:

1 polubienie

Czekam na swoją dev3 i obiecuje że wrzucę foto po otrzymaniu nowego dekielka :slightly_smiling_face:
Swoją drogą dziwię się czemu Kuba Klawiter jeszcze Was nie odwiedził żeby pokazać że Polak potrafi :slightly_smiling_face: chyba trzeba to ogarnąć :grinning::slightly_smiling_face:

5 polubień