Ogólne: Czy planujecie jeszcze zbudowanie głośnika?

Tak.

Cały czas pracujemy nad głośnikiem - developerska wersja bramki, którą w tej chwili rozwijamy i sprzedajemy, jest platformą/komputerem, który będzie umieszczony w pięknym drewnianym głośniku.

Z każdą wersją oprogramowania staramy się, aby ułatwić konfigurację i używanie naszego systemu dla docelowego końcowego użytkownika, do wersji 1.0 zostało już tylko kilka wydań.

Nasz głośnik będzie bardzo ładnie i głośno grał, nie będzie podsłuchiwał, sprzedawał danych o użytkownikach ani serwował reklam, jednocześnie za jego pomocą będzie można lokalnie sterować całą automatyką domową.

Nie podajemy daty dostępności ani ceny ostatecznego produktu, póki nie zakończymy testów prototypów i wszystkie składowe komponenty (driver, wzmacniacz, zasilacz, obudowa) zostaną ostatecznie zatwierdzone.

Zapewniamy jednak, że ten finalny produkt powstanie - jesteśmy już całkiem blisko :slight_smile:

1 polubienie

Dzień Dobry
Czy jest już jakaś informacja kiedy ma być dostępny głośnik od Jolki ?

12d temu TU

1 polubienie

A mam pytanie czy będzie możliwość kupić tą piękną obudowę z głośnikiem dla bramki?

O jakiej obudowie z głośnikiem mowa ?

Ten Google - jak widomo - podsyła to o czym się myśli :slight_smile: Więc wyświetlił mi dzisiaj taki artykuł sprzed 5 lat, w którym @Sebastian rozwija ideę głośnika:

Fajny (był) ten minimalistyczny styl; to drewno bardzo gustowne i ciekawie się prezentuje (na zdjęciach).

Pozdrowienia :slight_smile: :coffee:

Niestety rzeczywistość jest brutalna jeżeli chodzi o weryfikację planów.

Ale przynajmniej obudowa do kwiatka się przydaje i też ładnie wygląda :slight_smile:

Pozdrowienia :coffee:

2 polubienia

Heh, 3 bramki w domu, a głośnik (oczywiście z działającym mikrofonem) nie powstał…
I chyba nigdy nie powstanie. Szkoda. Zapowiadało się zajebiście. Co poszło nie tak?

A nie widzisz ze to wszystko zaczyna upadać. A tak pieknie sie zapowiadało. Ehh

Dlatego pytam co poszło nie tak?

Jak to co poszło nie tak - rynek w PL jest za mały, produkcja małoseryjna sporo kosztuje (w porównaniu z masówką w wykonaniu wielkich korporacji to moim zdaniem jest jest różnica paru rzędów wielkości, a nie drobnych %), dobry sprzęt z dobrym wsparciem musi kosztować, a prawdę mówiąc nie widzę klientów indywidualnych skłonnych płacić kwotę powiedzmy w okolicach 100zł miesięcznie (co załatwiałoby pokrycie kosztów wsparcia i rozwoju, oczywiście przy odpowiedniej ilości klientów - popatrz na nabucasa - ludzie są skłonni płacić niewielką stałą kwotę za dodatkową wygodę), skoro HA ludzie instalują na polizingowych terminalach by się zmieścić z kosztqami całej instalacji poniżej kilkuset PLN.

(dobra) Reklama dźwignią handlu - grunt to wystartować na właściwym rynku - popatrz na to

cena sprzętu powyżej granic rozsądku, a sprzedało się masowo, każdy kupujący ma posmak lekkiego DIY (sprzęt do samodzielnego składania, prosty jak klocki lego).
Wsparcia, brak, a mimo to potencjalnych klientów od groma (dobrze stargetowany produkt, na globalnej platformie i mimo, że innowacji brak to schodzi jak ciepłe bułeczki).

PS Dla prawdziwego hobbysty i fana AIS - wciąż jest do kupienia prototyp głosnika, szkoda, że temat nie został pociągnięty wraz z późniejszymi wydaniami bramek (bo na DEV1 to chyba nikt sobie już zębów nie ostrzy)
https://allegro.pl/oferta/ai-speaker-glosnik-diy-do-bramki-ais-dom-dev1-bt-10454949596

PPS Poniżej 400zł istotnie można mieć już sensownego pececika jako bazę dla samodzielnej instalacji HAOS i to bazę, która powinna wystarczyć przynajmniej na 7-10lat wprzód (bez kończących się znienacka zasobów i z możliwością lekkiego upgrade, choć bez multimedialnych wodotrysków jakie miało mieć AIS).

1 polubienie

Do DEV-1 głośnik (bez obsługi mikrofonu) powstał. I to wszystko. A dla mnie zwieńczeniem projektu miał być właśnie głośnik z mikrofonem, aby można było sterować bramką bez radio-pilota, który jako jedyny oferuje mikrofon. Na apce na Androida na tablet też to średnio wychodzi.
Ucieszyłem się potencjałem tego rozwiązania bez względu na jego koszty, a jednak autorzy zostawili nas z ręką w nocniku w 3/4 drogi…

1 polubienie

Kamerka z ps3 i bedzisz mógł wydawac komendy głosowo

A coś więcej w temacie?

Wpisz w szukajce ps3 eye

1 polubienie

Jednak to rozwiązanie nie dla mnie.

Stan projektu jest dla nas jasny, odpowiedzi (brak) na Wasze (nasze) pytania również.

Jednakże zespół AIS przestał się z nami komunikować i to jest dla mnie bardzo przykre i czuje się zawiedziony.

Wszystko można zrozumieć, czasy są jakie są, można popełniać także błędy i wychodzić z nich razem na prostą, etc… Wszystko jasne. Ale brak komunikacji ze swoimi userami, z którymi łączyła nas wspólna pasja i zapał jest dla nas krzywdzący.

Pozdrowienia

4 polubienia

Pojawiły się już w waszych głowach plany w miarę płynnego przejścia na HA lub jakiś inny projekt?

Czyna bramce pro można zainstalować czystego HA? To dość mocny sprzęt.

1 polubienie

Innego, tak dynamicznie rozwijające się projektu jak HA, na razie nie znalazłem i raczej nie ma.

Tak i nie, to zależy od Twojej wiedzy i umiejętności, poczytaj o architekturze 💾 Bramka AIoT - Architektura: Linux i Android. Jak działa ten system.