Gniazdko Zigbee Tuya

Cześć
Wybaczcie “poziom” tego pytania ale kompletnie nie odnajduje się w środowisku HA. Przeszedłem ze środowiska Tuya gdzie wszystko robiłem jak chciałem ale zaczynam rozszerzać dom o nowe urządzenia dlatego kupiłem AIS dev3.
Wszystkie urządzenia mam Zigbee i chcę je łączyć z AIS bezpośrednio a nie przez synchronizację Tuya. Gniazdko dodałem, włączanie ręczne działa ale gdy próbuję mu zrobić harmonogram włączania to już niestety nie działa. Być może źle to konfiguruje ale laików takich jak ja to banują na forach HA zamiast pomagać… Model gniazdka to TuYa TS011F_plug_1. Trzeba do takich urządzeń wgrywać Tasmote czy lepiej to zintegrować przez chmure Tuya i mieć święty spokój?

1 polubienie

Opisz jak to robisz?

Do urządzeń Zigbee nie można wgrać innego oprogramowania takich jak np. Tasmota.

Robię to w edytorze wizualnym. Wyzwalacza nie ustawiam, Warunek - time condition (ustalam np że za 2 minuty się ma wyłączyć) Akcja- wyłącz TEST (tak nazwałem to gniazdko). A w edytorze yaml wygląda to tak:

alias: "Test testu "
description: “”
trigger:
condition:

  • condition: time
    after: “22:48:00”
    weekday:
    • mon
    • tue
    • wed
    • thu
    • fri
    • sat
    • sun
      before: “22:49:00”
      action:
  • type: turn_off
    device_id: XXXXXX
    entity_id: switch.test
    domain: switch
    mode: single

device id jest normalne, tylko tutaj go ukryłem :smile:

Przede wszystkich, wyzwalaczem dla Ciebie jes tutworzony wczesniej harmonogram new-helper-weekly-schedule, potem robisz automatyzację wg schematu:

alias: Test Schedule Automation 
description: ""
trigger:
  - platform: state
    entity_id:
      - schedule.harmonogram_1
condition:
  - condition: template
    value_template: "{{ trigger.to_state.state in ['on', 'off'] }}"
action:
  - service: switch.turn_{{ trigger.to_state.state }}
    target:
      entity_id: switch.test
mode: single

Możesz też skorzystać z

To niestandardowy komponent Home Assistant, który służy do automatyzacji istniejących urządzeń w oparciu o czas. Posiada też dedykowane rozszerzenie interfejsu Lovelace dla Home Assistant, który możesz użyć do stworzenia harmonogramu dla urządzeń. Możesz tworzyć nowe reguły, modyfikować istniejące i tymczasowo wyłączać reguły.

1 polubienie

No i gitara wszystko działa. Problem błachy ale jak to mówią: najtrudniej wystartować :grinning: