Home Assistant Supervised - karta muzyczna USB i głośnik komputerowy

Witam,

Po przejściu na Home Assistant Supervised szukam sposobu podłączenia głośnika komputerowego bezpośrednio do bramki DEV3.

Do bramki uruchomionej na androidzie podłączyłem zewnętrzną kartę muzyczną USB i puściłem muzykę przez wbudowany głośnik - dźwięk był.
Stąd wiem że karta muzyczna działa i jest rozpoznawana przez HA.

Jak zrobić to samo na HA Supervised?
Jak dodać nowe źródło dźwięku z dołożonej karty muzycznej?

@jolka

3 polubienia

Czołem @bartas87poz. Czy poradziłeś sobie z uruchomieniem karty dźwiękowej USB?

Sam stanąłem przed tym wyzwaniem, podłączając kartę Ugreen. Nie mam pojecia jak zmusić HA Supervised do grania, że o gadaniu (Piper?) nie wspomnę, przez tę kartę. W System | Sprzęt| Cały sprzęt jest widoczna. Proszę, może ktoś łaskawy coś podpowie…

Musisz dodac jakiś media_player który będzie mógł skorzystać z tej karty dźwiękowej, najprościej zrób tak VLC media player via Telnet - Home Assistant . Więcej informacji o tym znajdziesz na forum.arturhome.pl

1 polubienie

Dzięki! O to mi chodziło! Oprócz wspomnianej przez Ciebie integracji potrzebny jest dodatek VLC i już karta dźwiękowa działa :+1: Nawiasem mówiąc zdecydowanie głośniej niż wyjście audio jack prosto z bramki.

Jeszcze mam tylko problem z Piperem. W konfiguracji mam wybrany głos pl_PL-gosia-medium ale w automatyzacji, wywołując usługę tts.piper, uparcie gada głosem angielskim. Dopisanie w language: pl-PL nic nie daje.

Jeszcze raz dziękuję za cenną wskazówkę :slightly_smiling_face:

Wiedzialem o tym, wszystko jest opisane w przytoczone dokumentacji HA:
You can run a VLC Media Player on your Home Assistant installation using the official VLC add-on
Po co opisywać coś co jest opisane w dokumentacji :wink:.

{"options":
{"voice":"pl_PL-gosia-medium"}}
1 polubienie

Co do tego nie mam najmniejszej wątpliwości :slightly_smiling_face: A wspomniałem o tym, aby inni poszukujący rozwiązania, równie zagubieni co ja, nie mieli wątpliwości co i jak.

@SebiCo dzięki! Czasem najprostsze rozwiązania są najtrudniejsze do wymyślenia… Niestety, wraz z wiekiem coraz częściej tego się doświadcza…