Połączenie bramki z KD

Cześć,

Czy można wypuścić sygnał z bramki przez WiFi, aby zrobić głośnik zewnętrzny z amplitunera kina domowego?

Pozdrawiam.

1 polubienie

Jeżeli zintegrujesz amplituner z HA i powstanie encja media_player to tak.

1 polubienie

Np. (w miarę) współczesne modele KD Yamaha (te z MusicCast) się świetnie integrują

ale to nie jedyny producent, którego sprzęt się dobrze integruje z HA.

Dopisałem “w miarę współczesne”, bo oprócz aktualnych współpracują takie modele sprzed kilku lat (których raczej nie ma w sprzedaży) jak np. RX-D485 czy RX-V485 albo jeśli dobrze kojarzę z serii slim (obecnie chyba zlikwidowanej) RX-S610 czy RX-S601D albo RX-S602.

Mam Denona i integrację media_player, ale nie mogę przekierować strumienia do niego.
Co prawda w menu Audio HA jest on pokazany z innym głośnikiem, ale tło ma szare.
Mogę zgłaszać, itp, ale jak klikam na odtwarzanie, to pojawia się komunikat:

Nie udało się wywołać usługi media_player/media_play_pause. Entity media_player.kino does not support this service.

Pożycz od jakiegoś znajomego jakiś model Yamaha z MusicCast’em, bo one integrację audio po sieci (media_player) mają dostępną “z pudełka” i wiem, że działa.

W obu integracjach Denona

nie ma wzmianki o mediaplayer’ze (a nie mam nikogo znajomego z Denon’em by wziąć jakiegoś testowego HA w odwiedziny).
Nie jestem w domu to nie mogę nic ciekawego pokazać.

Jak już pisałem mam encje media_player.denon.

Wydaję mi się, że mam coś błędnie skonfigurowanego w bramce.

Jak przekierowuje się strumień np. radiowy z bramki na zewnętrzny odtwarzacz WiFi?

Narzedzia deweloperskie w HA, zakładka USŁUGI, przykladowy kod:

service: media_player.play_media
data:
  media_content_id: http://rmfstream1.interia.pl:8000/rmf_fm
  media_content_type: music
target:
  entity_id: media_player.kitchen_speaker

robi streaming radia RMF na głośnik Google (encja media_player.kitchen_speaker).

Ale to nie musi być kwestia błędnej konfiguracji, może ta integracja z Denonem nie daje takich możliwości, encje typu media_player są takim dość dużym “worem” i tak naprawdę nie mają chyba nawet jakiegokolwiek zestawu funkcji które muszą być obsługiwane.

Tu masz jeszcze jedną integrację (dla nowych modeli Denon) - może ona ma takie możliwości (no ale ja o tym nie wiem, jakkolwiek dokumentacja sugeruje taką możliwość, w przeciwieństwie do dokumentacji tych integracji, które wspomniałem wcześniej):