🎉 Home Assistant Supervised na DEV3 i PRO1

Tak obraz dla DEV1 do pobrania tu:

1 polubienie

Udało się komuś uruchomić HA na DEV1? Armbian się ładuje, bramka ma przydzielony adres IP i mogę ją pingować ale strona"Home Assistant Supervisor" oraz strona logowania do HA już się nie otwiera.

1 polubienie

Mi się udało uruchomić dwa razy z usb ale coś się zawiesiło przy przywracaniu kopi a pozatym musisz trochę poczekać nim będziesz mógł skonfigurować ha na porcie 8123 pierw sprawdź stan (po dłuższym czasie) supervizora na porcie 4357 czy wszystko na zielono

Z USB poszło za pierwszym razem. Jutro spróbuję z innej karty.

Czy miał ktoś od razu po uruchomieniu komunikat “Available space is less than 1GB!”
Instalacja na karcie pamięci 128 GB

Przy pierwszym uruchomieniu systemu rozszerzamy partycje na SD/USB na maksymalną wartość. Możliwe, że zanim to zrobimy gdzieś taki komunikat się pojawi (w konsoli pewnie).

Połącz się z bramką po ssh i zobacz ile jest miejsca na dysku:

1 polubienie

Więc u mnie się nie rozszerza, nic nie mogę zainstalować, nawet dodać waszego repo bo komunikat o braku pamięci. Obraz instalowany kilka razy, ha uruchamiane również kilkukrotnie.

połącz się po ssh do bramki:

ssh root@ais-dom

i wpisz w konsoli

armbian-tf 2

pokaż co to zrobiło

jakie jest hasło root

Przyda się wszystkim przechodzącym na Armbiana:

Dkumentacja

https://docs.armbian.com/

@qumi - A wniej czytamy:

2 polubienia

dzięki, jakoś nie mogłem znaleźć

Ok, po nocce się rozszerzyło, mam teraz zajęte niecałe 5%.

1 polubienie

no to instaluję i … nic

@jolka jest jakaś opcja aby to naprawić??

Mam dokładnie to samo

naprawdę ?? żadnej odpowiedzi ??

U mnie jeszcze takie coś podczas tworzenia karty - na samym koncu

Witam. Mam pytanie obraz AIS jest z HA8.4 ja mam podbity do HA9.2. Przyszła mi karta 64gb w jaki sposób mam przenieść HA bo po wgraniu obrazu z AIS i wczytaniu kopi zapasowej część ustawień nie wróciła. Jaka jest prawidłowa procedura przywracania ?

U mnie bardzo podobnie


Do tego karta sieciowa w ogóle nie świeci (tak jakby nie ruszyła)
Podpowiem że mam dev3 z pierwszych dni sprzedaży z inną kartą sieciową.

No to mamy wspólny mianownik. Moja bramka też z tych pierwszych