­čÄë Home Assistant Supervised na DEV3 i PRO1

Tak obraz dla DEV1 do pobrania tu:

1 polubienie

Uda┼éo si─Ö komu┼Ť uruchomi─ç HA na DEV1? Armbian si─Ö ┼éaduje, bramka ma przydzielony adres IP i mog─Ö j─ů pingowa─ç ale strona"Home Assistant Supervisor" oraz strona logowania do HA ju┼╝ si─Ö nie otwiera.

1 polubienie

Mi si─Ö uda┼éo uruchomi─ç dwa razy z usb ale co┼Ť si─Ö zawiesi┼éo przy przywracaniu kopi a pozatym musisz troch─Ö poczeka─ç nim b─Ödziesz m├│g┼é skonfigurowa─ç ha na porcie 8123 pierw sprawd┼║ stan (po d┼éu┼╝szym czasie) supervizora na porcie 4357 czy wszystko na zielono

Z USB poszło za pierwszym razem. Jutro spróbuję z innej karty.

Czy mia┼é kto┼Ť od razu po uruchomieniu komunikat ÔÇťAvailable space is less than 1GB!ÔÇŁ
Instalacja na karcie pami─Öci 128 GB

Przy pierwszym uruchomieniu systemu rozszerzamy partycje na SD/USB na maksymaln─ů warto┼Ť─ç. Mo┼╝liwe, ┼╝e zanim to zrobimy gdzie┼Ť taki komunikat si─Ö pojawi (w konsoli pewnie).

Po┼é─ůcz si─Ö z bramk─ů po ssh i zobacz ile jest miejsca na dysku:

1 polubienie

Wi─Öc u mnie si─Ö nie rozszerza, nic nie mog─Ö zainstalowa─ç, nawet doda─ç waszego repo bo komunikat o braku pami─Öci. Obraz instalowany kilka razy, ha uruchamiane r├│wnie┼╝ kilkukrotnie.

po┼é─ůcz si─Ö po ssh do bramki:

ssh root@ais-dom

i wpisz w konsoli

armbian-tf 2

pokaż co to zrobiło

jakie jest hasło root

Przyda si─Ö wszystkim przechodz─ůcym na Armbiana:

Dkumentacja

https://docs.armbian.com/

@qumi - A wniej czytamy:

2 polubienia

dzi─Öki, jako┼Ť nie mog┼éem znale┼║─ç

Ok, po nocce się rozszerzyło, mam teraz zajęte niecałe 5%.

1 polubienie

no to instaluj─Ö i ÔÇŽ nic

@jolka jest jaka┼Ť opcja aby to naprawi─ç??

Mam dokładnie to samo

naprawd─Ö ?? ┼╝adnej odpowiedzi ??

U mnie jeszcze takie co┼Ť podczas tworzenia karty - na samym koncu

Witam. Mam pytanie obraz AIS jest z HA8.4 ja mam podbity do HA9.2. Przysz┼éa mi karta 64gb w jaki spos├│b mam przenie┼Ť─ç HA bo po wgraniu obrazu z AIS i wczytaniu kopi zapasowej cz─Ö┼Ť─ç ustawie┼ä nie wr├│ci┼éa. Jaka jest prawid┼éowa procedura przywracania ?

U mnie bardzo podobnie

Do tego karta sieciowa w og├│le nie ┼Ťwieci (tak jakby nie ruszy┼éa)
Podpowiem ┼╝e mam dev3 z pierwszych dni sprzeda┼╝y z inn─ů kart─ů sieciow─ů.

No to mamy wsp├│lny mianownik. Moja bramka te┼╝ z tych pierwszych