IKEA remote - long press / double click acton

Szukałem trochę na forum ale nie mogę znaleźć żadnej podpowiedzi.
Czy ktoś ma skonfigurowany jakiś przycisk by wykonywał różne akcje w zależnośći od typu kliknięcia np.

Krótkie kliknięcie - włącz /wyłącz jedno światło
Długie kliknięcie (pow. 1s) - włącz /wyłącz wszystkie światła
Podwójne kliknięcie - … coś tam :slight_smile:

Będę wdzięczny za jakieś porady ewentualnie screenshoty .

Ikea ma co najmniej 2 rodzaje przycisków.
‘Mały’ wysyła na długim przytrzymaniu brightness_move_down/brightness_move_up i do tego możesz zrobić jaką chcesz automatyzację. Double-click zrobiłem w nim, ale w NodeRed, więc w HA nie chce mi się nad tym pracować.

‘Duży’ też rozróżnia długie przytrzymanie, np. toogle_hold.
Podwójnych kliknięć nie robiłem, ale na pewno też się da analogicznie do 'małego" :slight_smile:

Chodzi mi dokładnie o ten pilot:


Orginalnie był to pilot do rolety ale, że roleta jest już w pełni zautomatyzowana używam go w inny sposób.

Nie widzę zeby miał inne funkcie prócz open_click (otwierał roletę) i close_click (zamykał roletę). Wydaje mi się że powinna być możliwość zrobić to warunkami samej automatyzacji na zasadzie

  • Pilot wcisnięty
  • Odczekaj 1 s i sprawdz stan
  • Jeśli “wysoki” wykonaj jedno jeśli “niski” coś innego

Tylko nie wiem kompletnie jak się do tego zabrać.

Wg tego masz tylko 3 akcje:

Triggered action (e.g. a button click). Value can be found in the published state on the action property. It’s not possible to read ( /get ) or write ( /set ) this value. The possible values are: close , open , stop .

Musiałbyś poobserwować jak się pojawiają eventy. Przypuszczam że natychmiast po przyciśnięciu wysyłana jest akcja “open/close”, a po puszczeniu akcja “stop”.
W NodeRed przypuszcalnie możnaby przeportować to co ja zrobiłem dla swojego przycisku, ale w HA…