Instalacja AIS dom na starym STB S905

Witam serdecznie.
To mój pierwszy post, na razie stawiam pierwsze kroki ze sterowaniem. Postawiłem HA w kontenerze na domowym NASie na razie steruję tylko termostatem :slight_smile: . Chciałbym zobaczyć co potrafi AIS dom, czy muszę kupić bramkę, czy mogę wykorzystać stary posiadany STB na S905? Jesli tak, to czy są dostępne pliki do wgrania na urządzenie, może jest dostępna gotowa procedura?

Pozdrawiam
Tomek

Witaj! @Kaczorx1
Jakiś czas temu zadałem podobne pytanie tutaj:

możesz próbować wg procedury migracji:

Wszystkie kody są dostępne w github a gotowe programy na ota:
https://ai-speaker.com/ota/

Ale pamiętaj, że może być ciężko, bo:

  • kompilujemy wszystkie binarki z minimalnym API Android 7.1.2 albo nowszy*
  • nie wspieramy instalacji na innych sprzętach**

*Istnieje wiele przyczyn tego. Pierwszy to format plików wykonywalnych - nowszy Android wymaga plików binarnych ELF (w ramach lepszego bezpieczeństwa). Ten typ plików binarnych nie jest obsługiwany w niższych wersjach Androida. Innym powodem jest Bionic libc, który w niższej wersji Androida nie ma wielu typowych funkcji używanych przez nasze aplikacje (te działające w konsoli).

** Utrzymywanie wielu wersji pakietów, aby optymalnie działały na innych wersjach Androida, przysporzyło by nam za dużo pracy. Szczególnie mogło by to być problemowe na starszych wersjach Androida, o których wiadomo, że ma o wiele więcej błędów w systemie operacyjnym, które musieli byśmy jakoś obejść po naszej stronie… nie taki jest też cel tego projektu.