AIS-home-assistant wersja w porównaniu do Home Assistant Core

  1. Czy w AIS-home-assistant aktualizacje w porównaniu do bazowego projektu Home Assistant są na bieżąco?
  2. Jeżeli nie to po jakim czasie się ukazują?
  3. Jeżeli zakupię DEV3 jak długą będę otrzymywać aktualizacje?

Witamy na forum.
Kanały wydań są trzy. Jeśli włączysz kanał alfa to będziesz na bieżąco z HA. Robi się to w portalu integratora gdzie masz kopie i parę innych rzeczy do zarządzania bramką.
Poczytaj:

Gorąco polecam stronę z dokumentacją, jest naprawdę dobrze napisana:

Zakupiłem bramkę AIS. Utworzyłem konto integratora. Dodałem swoją bramkę i zmieniłem kanał aktualizacji na alfa. Niestety wersja HA widnieje stara. Próbowałem restartu nic się nie zmieniło.

Spróbuj synchronizacji:

Nie działa, próbowałem.

Dziwne, że bramka nie informuje o dostępnej aktualizacji.
Czy podłączenie do internetu masz dla niej zrobione?
Czy działa wykonywanie kopi z interfejsu oprogramowania bramki?

Możesz skoczyć na głęboką wodę i wpisać komendę z konsoli:

Jest internet. Jest połączenie zdalne przez tunel. Spróbuję po ssh, jak będę w sieci lokalnej.
Edit:
W sumie pierwszy start bramki dzisiaj nie był prawidłowy. Zatrzymywała sie na etapie konfiguracji w momencie wybory integracji. Żadne restarty nie pomagały. Dopiero przywrócenie ustawień fabrycznych rozwiązało problem. Może factory reset wszystko zepsuł. Jest tu temat, żeby nie używać faktory reset, ale nie wiem czy to jest aktualne bo tema z tamtego roku.
Edit2:
To nie był factory reset tylko: Pełny reset aplikacji"
Jak długo trzeba czekać na instalację wszystkich zależności, bo asystent po uruchomieniu nawet 40 minut po mowi o instalacji zależności, a nic nie robię tylko czekam.
Edit3: konsola też nie pomaga.


Edit4: z konsoli działa tylko aktualizacja Prod, reszta wersji wygląda jakby była zapisana z zlym kodowaniem.

To jest zupełnie nowa bramka od AIS?

Pokaż co wyświetla konsola po pm2 status a następnie pm2 logs

Może to trwać dłużej.

Nowa bramka zakupiona w botland.com.pl wczoraj ją otrzymałem. Nie sprawdzę już tych poleceń w konsoli, bo bramka jest już spakowana i zgłaszam zwrot.