Instalacja HACS (AI-Speaker - Home Assistant)

Sorki, nie bylem wystarczajaco precyzyjny - nie moge znalezc HACS na liscie dostepnych integracji, wiec nie mam gdzie wkleic wygenerowanego tokenu :slight_smile:

1 polubienie

Powinno działać. A pokaż przez FTP jak wygląda folder z HACS.

image

Nie mam jak sprawdzić jak wygląda u mnie ale trochę się różni od tego w źródle w pierwszym poście.

LInk z Twojego postu podaje strukture folderow dla wersji 0.20.0. Ja sciagnalem najnowsza wersje - 1.5.2

Nadal NIE ZALECAMY instalacji HACS niedoświadczonym użytkownikom, ale jeśli ktoś już musi, to najprościej jest tak - w konsoli wpisz kolejno:

pkg install wget
cd AIS
echo -> home-assistant.log
wget -O - https://get.hacs.xyz | bash -

zrestartuj HA
wyczyść cache przeglądarki
integracja powinna być już widoczna:

UWAGA: NIE WSPIERAMY użytkowników po zainstalowaniu HACS’ów - ilość błędów jakie mogą się pojawić w HA generowanych przez niesprawdzone dodatki może “zabić” każde urządzenie. Nawet autorzy HACS to podkreślają:

4 polubienia

zainstalowalem po przez konsole HACS i jest widoczna po ftp ale w integracjach nadal jej nie znajduje. Co moze byc nie tak?

Minelo 24 dni i nadal zero pomocy. Dzięki

Bo to jest dodatek, którego Jolka nie ma obowiązku wspierać.
Nie obraź się ale piszesz “nie działa mi, co może być nie tak” i oczekujesz odpowiedzi. Trochę więcej szczegółów.

A teraz do rozwiązania :slight_smile:
Daj screen’a z topologią plików, gdzie wrzuciłeś HACS, spróbujemy to postawić.

Mialem podobny problem, zreszta - wciaz nie mam HACS w integracjach, natomiast mam na pasku bocznym i wszystko ladnie smiga. Wydaje mi sie ze skorzystalem z polecenia zasugerowanego przez Sebastiana w tym watku - ale glowy nie dam.

Jak Stravi pisal, zespol Jolki oficjalnie nie wspiera HACS ani komponnetow niestandardowych, nie rozwiazuje tez problemow uzytkownikow w tym temacie. Bylo to poruszane wielokrotnie na forum, takze w tym konkretnym watku.

ok, ok juz sie pojawil w integracjach po aktualizacji bramki do 115. Dzieki

Panowie poniekąd sobie poradziłem, ale niech się ktoś odezwie kto używa mini-media-player na bramce AIS

Możliwe, że wbudowany w bramkę player (exo) może blokować komponent mini-media-player?

Wszystkie dodatki frontendu z HACS mi działają, tylko nie mini-media-player

Wywal mini-media-player i użyj wbudowanego ais-mini-media-player.

ais-mini-media-player jest w jakiś sposób konfigurowalny?
Bo w obecnym stanie do niczego mi to nie potrzebne:

@Stravi jak usunąć ‘default media receiver’ , żeby nie wyświetlało?
image

Nie widzę nigdzie dokumentacji do tego

To jest może nazwa? Wtedy daj name: " "

Jeśli nie pomoże to daj cały config tej karty jaki już napisałeś.

@Stravi name to jest powyżej i w moim przypadku nadpisane jest nazwą Radio, to jest bardziej jakiś status, bo teraz pokazuje ‘wył’ a po odpaleniu radia jest ‘default media receiver’

Tu masz mój konfig, w którym jest wiele kombinacji nazw, a docelowo oczywiście będzie wyczyszczony ze śmieci

Czyli jednak poszedłeś swoją drogą, użyłeś zwykłej encji ;(
Miałem to zrobić i dla siebie, więc Ci wybaczam(żarcik).
Poniżej wrzucam to co powinno Ci wystarczyć, żeby ruszyć dalej.
‘default media receiver’ wyświetla się jak masz głośnik włączony, ale nic nie grasz, jak zaczniesz grać to wyświetli np. tytuł piosenki. Jeśli nadal tego nie chcesz to daj w poniższym config’u info: true, w sekcji hide.

Edit: Nie ciągnij tego tematu już tutaj, najwyżej załóż nowy, bo to nie problem dotyczący HACS.

Dzięki, a zrobiłem tak jak zrobiłem bo nie chcę mieć widocznej opcji: przekieruje media na, itd., choć pewnie to też da się ukryć przez hide, ale właśnie brakowało mi wiedzy że sa takie opcje jak hide

jak ukryć przekieruj na media i ten głośniczek ?