Integracja - roznica AIS vs HA

Czesc, mam swieza instalacje AIS i postanowilem porownac automatycznie wykryte integracje przez Jolke vs Home Assistant. Obydwa urzadzenia sa wpiete w tej samej sieci i HA automatem wykryl wiecej urzadzen niz Jolka.
Czesc wykrytych urzadzen jest fejkowa (typu Roku), czesc moge sobie recznie skonfigurowac, czest jest mi za bardzoe niepotrzebne do szczescia (np UPnP FritzBox). Najbardziej bolesna jest dla mnie integracja drukarki HP. Mam drukarke HP 3520, ktora zostala automatem wykryta przez HA i wyswietla np informacje o poziomie tuszu. AIS jej nie wykrywa, nie widze gotowej integracji do tego.

Lista wykrytych urzadzen przez HA:

Lista wykryta przez AIS

Ciekawa jest tez integracja urzadzen UPnP - HA wykrywa je samemu. Natomiast gdy w AIS probuje recznie dodac integracje UPnP, to za pierwszym razem dostaje komunikat “Nie znaleziono urzadzen UPnP w sieci”. Za drugim razem integracja jest zakonczona powodzeniem ale zostaje znalezione i dodane tylko jedno urzadzenie. HA wyswietla ich 3.

Ja mam w Jolce tą powyższą konfigurację ! Oprócz hue i Roku bo nie używam.

Tuya jest w wersji beta Jolki, koronawirusa mozna dodac samemu. GoogleCast - HA wykryl go samemu, w Jolce musze to zrobic recznie.
Najbardziej dotkliwe sa roznice w (nie)wykrywaniu drukarki HP oraz urzadzen FritzBox po UPnP.