Inverter offgrid a podlaczenie

Witam mam pytanie jeżeli mam 3 fazy a podłącze inverter offgrid 3kWh pod jedną fazę - lodówka światło kontakty a indukcja będzie na 2 fazach z sieci + 1 faza z invertera czyli ta jedna faza wejście w inverter i wyjście na wspomniane wyżej rzeczy.Czy to będzie działo?
Growatt dlatego że.latwo się ingeruje z HA AIS

https://allegro.pl/oferta/falownik-inwerter-offgrid-growatt-spf-5000-es-wifi-13999639872

Jestem pewien, że przez chwilę na pewno :laughing:

Możesz wyjaśnić? Dlaczego nie ? Przecież jak inverterowi offgrid brakuje mocy dopiera ja z sieci elektrycznej
Nadmieniam iż agregat prądotwórczy właśnie zasilił tą linie bez indukcji

Może to wina późnej pory ale raczej nie. Twój opis nie daje kompletnie zrozumienia co z czym chcesz podłączyć. Przepraszam ale może ktoś lepiej zrozumie Twój przekaz, ja pomimo dobrych chęci wymiękam.

Poprostu chce zasilić jedną fazę z invertera offgrid.W słoneczne dni będzie załączał i generował prąd a w pochmurne przełączy się na energię z sieci elektrycznej

Tak czytałem ale zbytnio z tej instrukcji nic nie wywnioskowalem.Ale wiem że do 3 faz należy mieć 3 urzadzenia

Jeżeli nie jesteś elektrykiem z wykształcenia to nikt kombinuj.
Zawołaj elektryka i po problemie
Inwerter za ponad 4 tys a chcesz oszczędzac 300 na usłudze elektryka :grinning::grinning:
Ja mam tak zrobione. Wydzielone jest 8 obwodów które są zasilane z offgrid.

Ok masz rację.Tylko mam problem mam grzałkę do grzania wody jak zmienię falownik i podłącze z siecią domowa to jak słońce zajdzie to będzie ciaglo z sieci prąd.Czy jest jakaś możliwość ustawić jeden obwód żeby się nie załączał jak nie świeci słońce?
Zestaw do grzania wody z panelami sam zakładałem i myślałem ze z takim zestawem to też nic trudnego.
Nie żałuję na elektryka ale chcę żeby było porządnie zrobione jak fachowcy obrobili mi okna to 3 pozostałe obroniłem sam lepiej od nich obrzucając cementem brzegi i dopiero przykleiłem regips a oni tylko przykleili regips a pod nim pusto.

Growatt spinasz z AiS.
Na grzalke kupujesz gniazdko z pomiarem nawet.
Potem w AiS automatyzacja.
Jak Growatt ma produkcję to włącz gniazdko.
Jak nie ma produkcji to wyłącz grzałkę :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

Aaa rozumiem teraz.Przeciez przez inverter będzie przechodził prąd z sieci czyli gniazdko będzie ciągle włączone.Mam pytanko mam teraz 4x400w panele czy jest sens zmienić na 4x500? Czy dołożyć 2x 400.Znalazlsm inwerter 3 fazowy growata hybrydowy 6kWh.A posiadam grzałkę 2kWh.
A w growatt produkcja wyświetla się w kWh czy w V ?

GoodWe model ET + smartmeter +ustawienie w aplikacji force offgrid on = podłączenie urządzenia (backup)pod 1 fazę prąd bezpośrednio z paneli PV - faza może mieć pobór 1/3 mocy urządzenia jeśli się zakupi skrzynie rozdzielcza keno Sr - może być wykorzystana pełna moc falownika balansowanie.
Model GoodWe jeżeli posiadamy Smart meter po zaniku zasilania z sieci przechodzi płynnie pod zasilanie z PV , wiadomo z akumulatorami lepiej by działało.

Dzisiaj przeglądałem gniazdka ale większość.nie ma bolca uziemiającego czy to nie będzie ryzyko wpinać grzałkę od CWU w takie gniazdko

Nie ma bolca ale uziemienie ma, na 99%. Porownaj z obrazkiem:

image

Właśnie sprawdziłem u siebie muszę zobaczyć jak wygląda wtyczka od grzałki, a czy ktoś ma zrobione tak sterownie ? Czy sprawdza się ? I Jaki średni czas nagrzewania wody jeśli ma - jaka grzałka , jaka pojemność zbiornika wody.
Z góry dziękuję