Kamery / podgląd tunel

Witam.
Od wczoraj mam problem z obrazem z kamer kiedy łączę się przez tunel.
Poprostu się nie ładuje.
Gdy łączę się lokalnie wszystko ok.
Ktoś też tak ma ?

Na screen próba połączenia się przez aplikację ais mob gdzie skonfigurowana jest tylko na tunel.

Dziś w ligach zauważyłem.

Mam tak samo :frowning: Czy ktoś rozwiązał ten problem ?

1 polubienie

W konsoli komenda

pkg install ffmpeg

Moze pomoże

A to nie jest czasem wynik ograniczonej przepustowości? Czemu się w sumie nie dziwie.
Ja sobie zrobiłem openvpna i można podglądać normalnie :slight_smile:

Ograniczonej przez tunel ?

@paciuk pakiet zainstalowany.
Restart bramki i dalej to samo.

A próbowałeś odinstalowac integracje onvif i zainstalować ponownie?

Hmm… u mnie tez przestało działać.
najpierw na iphone, teraz na androidzie
lokalnie działa, zdanie nie.
u mnie sa przez platform: generic ze źródła rtmp
something has changed? :man_shrugging:

Dodam, ze przez mój własny tunel cloudflare po lokalnym ip, aplikacja wyświetla normalnie kamery

Ktoś ten tunel utrzymuje i logiczne będzie, że ogranicza ilość danych, a taki transfer obrazu zabiera cenne kilobajty.
Swego czasu podgląd przez tunel na dev1 działał, ale często AIS łapał zwiechę i przestałem tam zaglądać. Dodatkowo brak ssh i byłem odcięty od domu.

Kupiłem sobie VPS na aruba, postawiłem sobie openvp, influxdb, grafanę. Mogę wbić do swojej sieci domowej, sprawdzić archiwalny monitoring, odpalic dowolne RDP, ssh i wiele, wiele innych. A wszystko w cenie publicznego IP u dostawcy internetu.

Mam VPN na mikrotiku, a ostatnio włączyłem cloudflare łączące całą moją siec domową za free, także zawsze jestem w domu :slight_smile:
Był moment że na iphonie przestały kamery się wyświetlać a na androidzie działały, także przy zmniejszeniu przepustowości mojego tunelu na obu urządzeniach by się nie wyświetlało.
Nie sądzę że to ma związek z ograniczaniem danych. Z tego co wiem cloudflare w AIS również jest darmowy, choć mogę sie mylić i faktycznie ktoś zmniejszył przepustowość @jolka jak to jest?

1 polubienie