Stream: błąd po restarcie

Po restarcie Jolki do ustawień fabrycznych i aktualizacji do Asia , nie przyjmuje mi polecenia

stream:

i wywala błąd w logach
I moje kamerki nie są aktywne w HA. Macie jakieś sugestie? Uprzednio miałem dodany taki wpis…

KAMERY RTSP

stream:
ffmpeg:
camera: !include camera.yaml

I wszystko było ok

A możesz pokazać błędy w logach? Też mamy kamerki i u nas działa :wink:

Pewnie jak tylko wrócę z pracy zaraz wrzucę logi, czyli po 22 :woozy_face:

Spoko spoko, nie spiesz się :wink:
My od 15:00 i tak nie mamy Internetu… Nasz powiat jak i co najmniej jeden sąsiadujący jest offline i nie wiadomo, kiedy Orange usunie awarię… bo coś ciągle na infolinii przesuwają czas jej końca :wink:
Jedziemy na LTE z telefonu :wink:
Dobrze, że nasza bramka sterująca ogrzewaniem i światłami działa lokalnie :wink:

Spoko spoko, nie spiesz się :wink:
My od 15:00 i tak nie mamy Internetu… Nasz powiat jak i co najmniej jeden sąsiadujący jest offline i nie wiadomo, kiedy Orange usunie awarię… bo coś ciągle na infolinii przesuwają czas jej końca :wink:
Jedziemy na LTE z telefonu :wink:
Dobrze, że nasza bramka sterująca ogrzewaniem i światłami działa lokalnie :wink:

No to faktycznie przykra sprawa… Dotarłem już do domu i takie kwiatki są u mnie

!

Logger: homeassistant.setup
Source: components/stream/recorder.py:6
First occurred: 11:56:35 (1 occurrences)
Last logged: 11:56:35

Error during setup of component stream
Traceback (most recent call last):
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/setup.py”, line 213, in _async_setup_component
result = await task
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/components/stream/init.py”, line 89, in async_setup
from .recorder import async_setup_recorder
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/components/stream/recorder.py”, line 6, in
import av
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/av/init.py”, line 9, in
from av._core import time_base, pyav_version as version, library_versions
ImportError: dlopen failed: library “libwebpmux.so” not found

Nikt nie ma żadnego pomysłu jak to naprawić??

Zobacz najpierw to:

to jest u nas jak w “wojsku trampki” czyli lek na wszytko :wink:

Jak to nie pomoże to opisz jaką masz konfigurację, i kiedy się tak dzieje - wyślij loga.

Pełny Reset robiłem już 2 razy z nadzieją na poprawę, ale za każdym razem było to samo. Błąd wyskakuje każdorazowo po restarcie i obojętnie w jakiej wersji czy Asia czy innej, nawet po przywróceniu kopi zapasowej jest to samo.

Logger: homeassistant.setup
Source: components/stream/recorder.py:6
First occurred: 13 grudnia 2020, 13:18:42 (1 occurrences)
Last logged: 13 grudnia 2020, 13:18:42

Error during setup of component stream
Traceback (most recent call last):
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/setup.py”, line 213, in _async_setup_component
result = await task
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/components/stream/init.py”, line 89, in async_setup
from .recorder import async_setup_recorder
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/components/stream/recorder.py”, line 6, in
import av
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/av/init.py”, line 9, in
from av._core import time_base, pyav_version as version, library_versions
ImportError: dlopen failed: library “libwebpmux.so” not found

Wrócę z pracy to wrzucę resztę bo zdalnie się nie da

pokaż co masz w tym pliku

Zdalnie nie wrzucę pliku yaml ale miałem taką konfigurację zrobiona jak pod tym linkiem i wszystko fungowało

A może zmienił Ci się adres IP kamery ?

Nie w vlc obraz jest odtwarzany normalnie, ha wywala błąd Stream:

U mnie po pełnym resecie aplikacji ten sam błąd wywala
1


:bug: :razor:

U mnie nadal ten błąd jest nie rozwiązany, szukałem pomocy na zagranicznych forach ale nic mi nie pomogło. Jolka w tej sprawie również ucichła wiec mamy (pat)

Potwierdzam u mnie to samo

@Tomasz @mazi @Mdk

Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi, zarobieni wszyscy straszie…
Co macie w konsoli po wpisaniu:

ffmpeg

i po wpisaniu:

apt show leptonica

?