Klimatyzacja Haier tundra

@kindziol Zaprogramowałeś może już ten moduł, bo też mam tundrę i nie mogę go zmusić do sterowania klimatyzatorem mimo że wszystko jest dobrze ustawione. Też posiadam moduł na płytce ESP-07.

@hansolo
Cześć. Właśnie do mnie dotarł. I jeszcze nic z nim nie robiłem. Może mi podeślesz jak i czym programowałeś to razem rozwiążemy problem.

@kondziol Pliki i faq , bedziesz musiał wygenerować swój plik bin, bo ten co podesłałem jest z moimi danymi do wifi.

@hansolo

Coś Twój link nie działa. Może wyślij na priwa.

Cześć,
wgrałem sobie to na Wemos D1 mini:

Podłączenie wg opisu i śmiga z Haier Flexis Plus! Ikonka na klimatyzatorze pokazuje cały czas tryb osuszania, ale sam tryb się zmienia. Z poziomu HA nie można sterować trybami żaluzji, ale to i tak już lepiej niż sterowanie przez IR.

2 polubienia

Cześć @Stravi.
Czy możesz opisać jak to robiłeś, krok po kroku. Bo ja już walczyłem z moją klimą Haier i nic z tego nie wyszło.

  1. Lutowanie kabel - wemos wg opisu na githubie
  2. Wgranie esphome
  3. Podłączenie do Haiera

W pkt 2 musisz edytować plik yaml o podać w nim dane do wifi, stałe ip.
Ja dodałem jeszcze sekcje MQTT ponieważ tak integruję wszystkie esphome.

Dzisiaj zmieniłem soft na ten z haierv2.h i doszły nowe tryby, ale nie są mi w sumie potrzebne. W tej wersji jest odczyt ustawienia nawiewu, ale w HA tego nie widać. Kiedyś może do tego usiądę i poprawie tak żeby było widać :wink:

1 polubienie

Oki @Stravi, plik zrobiony z moimi danymi. teraz przypomnij jak go zrobić do wgrania.

W folderze w którym masz pliki z repozytorium odpal komendę w CMD:
esphome esphaier.yaml run

Oki już mam. Zaraz wgrywam.

@Stravi
Zaprogramowałem. Mam pytanie mam wemos d1 mini. jak go podłączyć, prze gniazdo usb czy lutować według schematu.

kurcze jolka go nie znajduje…

Ja lutowałem wg schematu do pinów.

@Stravi
Poproszę Cię o pomoc. Żeby była jasność. Zaprogramowałem go z moimi danymi. Wpisałem adres i ssid i hasło. Dostaje się do niego ze strony po adresie ale takim jak przypiszę… Ale niestety nie mogę go dodać do jolki. Programuje go po kablu usb.
To mój wemos:

Dodaj taką sekcję do pliku esphaier.yaml

mqtt:
  broker: <adres_mqtt_pewnie_jolki>
  port: 1883
  discovery: True

P.S. Jednak ustawienia nawiewu są widoczne w HA.

1 polubienie

Dziękuje @Stravi
Klima ruszyła. Kompilacje zrobiłem z plikiem haier.h i działa. Chcę wykonać kompilację z plikiem haierv2.h ale niestety podczas kompilacji wywala błędy i nie tworzy pliku firmware.bin. Piszesz, że Tobie poszło. Co robię źle ?

Błędy:

Strzelam że to problem z wersją esphome, wpisz w konsoli:
pip freeze
i odszukaj wersję esphome. Ja kompilowałem z 1.15.3, teraz widzę, że jest już wersja 1.16.2

Instalujesz najnowszą wersję za pomocą komendy:
pip install --upgrade esphome

edit: widzę że w wersji [1.15.0b1] weszły zmiany związane z zarządzaniem klapami i dodatkowe tryby. Ale po 1.15.3 tez są jakieś zmiany, więc warto od razu iść na najwyższą wersję. Ja będę to testować najwcześniej we wtorek, bo teraz jestem poza domem.
(Release 1.15.0b1 · esphome/esphome · GitHub)

1 polubienie

Dziękuje @Stravi
Drugi plik śmiga. Będę testował. Moja klimatyzacja to haier tundra.
Czekam na jakieś poprawki
pozdrawiam

Witam.
Mam prośbę, proszę o przypomnienie jak przygotować plik do esp do wgrania. A jeśli macie coś nowego haiera tundra to poproszę.

pozdr.

Dzięki. Nie było tematu.

pozdr.